Jump to content
Dogomania

Dawkowanie poszczególnych karm


Agnisia =)

Recommended Posts

Jeżeli możecie, to napiszcie nazwe karmy (najlepiej w tytule wiadomości), a pod nią ogólny plan dawkowania.

Na stornach internetowych często nie są podane takie informacje, a wydają mi się dość istotne.

Musze zamówić nową karmę i nie moge sie zdecydować. Przy okazji ten temat pomoże innym osobom z podobnymi do moich wątpliwościami.

Z góry dziękuję za pomoc.

[SIZE=1]Jeżeli temat już był to przepraszam i proszę o usunięcie.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

waga(kg) [SIZE=1]-nie wychodzące-(1h/dzień)-(2h/dzień)[/SIZE]
2 - 50g - 55g - 65g
3 -70g -75g -85g
4 -85g -95g -105g
5 -100g- 110g -120g
6 -115g -125g -140g
8 -140g -155g -175g
10- 165g -185g -205g

P.S Jak jest nieczytelne to sorry:oops: ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[LEFT][LIST]
[*]waga [B]1-5 kg[/B] - dawka [B]60-110 g[/B]
[*]waga [B]6-10 kg[/B] - dawka [B]110-170 g[/B]
[*]waga [B]11-20 kg [/B]- dawka [B]170-290 g[/B]
[*]waga [B]21-40 kg[/B] - dawka [B]290-450 g[/B]
[*]waga [B]41-50 kg[/B] - dawka [B]450-590 g[/B][/LIST][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[LEFT][LIST]
[*]waga [B]25 kg[/B] - pies mało aktywny [B]350 g[/B], pies aktywny [B]435 g
[/B]
[*]waga [B]35 kg[/B] - pies mało aktywny [B]450 g[/B], pies aktywny [B]560 g[/B]
[*]waga [B]45 kg[/B] - pies mało aktywny [B]540 g[/B], pies aktywny [B]675 g[/B]
[*]waga [B]60 kg[/B] - pies mało aktywny [B]670 g[/B], pies aktywny [B]840 g[/B]
[*]waga [B]70 kg[/B] - pies mało aktywny [B]755 g[/B], pies aktywny [B]940 g[/B][/LIST][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[LEFT][LIST]
[*]waga [B]do 4,5 kg[/B] - dawka [B]47-94 g[/B]
[*]waga [B]4,5-9 kg[/B] - dawka [B]94-141 g[/B]
[*]waga [B]9-13,5 kg [/B]- dawka [B]141-188 g[/B]
[*]waga [B]13,5-18 kg[/B] - dawka [B]188-235 g[/B]
[*]waga [B]18-27 kg[/B] - dawka [B]235-305 g[/B]
[*]waga [B]27-36 kg[/B] - dawka [B]305-376 g[/B]
[*]waga [B]36-45 kg[/B] - dawka [B]376-438 g[/B][/LIST][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[LEFT][LIST]
[*]waga [B]do 4,5 kg[/B] - dawka [B]47-94 g[/B]
[*]waga [B]4,5-9 kg[/B] - dawka [B]94-141 g[/B]
[*]waga [B]9-13,5 kg [/B]- dawka [B]141-188 g[/B]
[*]waga [B]13,5-18 kg[/B] - dawka [B]188-235 g[/B]
[*]waga [B]18-27 kg[/B] - dawka [B]235-313 g[/B]
[*]waga [B]27-36 kg[/B] - dawka [B]313-376 g[/B]
[*]waga [B]36-45 kg[/B] - dawka [B]376-446 g[/B][/LIST][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[LEFT][LIST]
[*]waga [B]do 5 kg[/B] - pies średnio aktywny [B]75 g[/B], pies wysoko aktywny [B]85 g[/B], extra aktywny[B] 120 g
[/B]
[*]waga [B]10 kg[/B] - pies średnio aktywny [B]130 g[/B], pies wysoko aktywny [B]145 g[/B], extra aktywny[B] 200 g[/B]
[*]waga [B]20 kg[/B] - pies średnio aktywny [B]210 g[/B], pies wysoko aktywny [B]240 g[/B], extra aktywny[B] 340 g[/B]
[*]waga [B]30 kg[/B] - pies średnio aktywny [B]285 g[/B], pies wysoko aktywny [B]330 g[/B], extra aktywny[B] 460 g[/B]
[*]waga [B]40 kg[/B] - pies średnio aktywny [B]360 g[/B], pies wysoko aktywny [B]410 g[/B], extra aktywny[B] 570 g[/B]
[*]waga [B]50 kg[/B] - pies średnio aktywny [B]430 g[/B], pies wysoko aktywny [B]485 g[/B], extra aktywny[B] 680 g[/B]
[*]waga [B]60 kg[/B] - pies średnio aktywny [B]495 g[/B], pies wysoko aktywny [B]560 g[/B], extra aktywny[B] 785 g[/B]
[*]waga [B]70 kg i więcej[/B] - pies średnio aktywny [B]560 g[/B], pies wysoko aktywny [B]630 g[/B], extra aktywny[B] 890 g[/B][/LIST][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam nadzieję, że mogę dopisać moje pytanie do tego wątku, żeby nie tworzyć nowego, ponieważ dotyczy ono właśnie dawkowania suchej karmy.
Chciałabym więc prosić o dokładne wyjaśnienie dawkwania lub poprawienie jeżeli się mylę w swoim rozumieniu. Jeżeli mam 4 miesięcznego labradora, który osiągnie wagę ok 30 -35 kg (tego nie wiem dokładnie), to patrzę w tabeli na psy o tej wadze docelowej i na obecny wiek psa i wychodzi ile karmy mam dać psu, w ciągu całego dnia, czyli dziele tą porcję np. na 3 razy. A jak interpretować informację, np. 300 - 450 dkg dla wieku 3 -4 miesiące.
Bardzo dziękuję za odpowiedź.:-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

dla karmy którą podaję swojemu psu:

Waga psa:
15,5 -22,5 --- 215-280gr.
22,5 - 33,5 --- 280-380gr.
33,5 - 45,5 --- 380-480gr.
powyżej 45,5 - 480gr plus 50gr./kazde 5kg wagi

* kaloryczność: [I]410 kcal/100 gram[/I]

[I]dawkowanie innuch karm mozna znaleźć na [URL="http://www.1stchoice.com.pl"]www.1stchoice.com.pl[/URL] [/I]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pamietajcie ze dawakowanie na opkakowaniu czesto mija sie z zapotrzeboaniem psa.
Jeśli pies ma mniej ruchu to ładowanie w niego porcji dziennej np.400 przy wadze 30 kg kilo z tendencją do tycia to bez sens.
znam przypadki gdzie psy aktywne z tenstedcją do zbierania tłuszczu i nie chcace chudnać - jedzą 250 , zyja maja sie dobrze a tłucz wraz z ruchem zamienia się w mieśnie.
Warto rownież zauwazyć ile pies je posilkow dziennie i jakie bo to rownież ma znaczenie .


Od siebie powiem ze nie polegam na dawkowaniach a na potrzebach psów i mozliwosciach;)

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

Przyznaję rację poprzedniczce! Sugerowane dawki są tylko orientacyjne "na początek" kiedy zmieniasz karmę i ile masz nasypać w przybliżeniu ale po jakimś czasie samemu trzeba badać ile sypać dla psiaka i dawkować zgodnie z potrzebami.

Jeśli chodzi o wydajność karm - sprawa jest prosta - bez względu na to co sugeruje producent, dawkowanie i wydajność karmy z zawartością białka 30% (pochodzenia zwierzęcego) i tłuszczu 20% będzie większa niż karmy z 20% białka (głównie roślinnego) i 10% tłuszczu (marnej jakości, niestrawnego, czort wie jakiego pochodzenia. Nawet jeśli kaloriami nadrobią zboża (czyli głównie węglowodany i białko roślinne) to pies będzie jadł karmy więcej, żeby zaspokoić zapotrzebowanie na pozostałe składniki. Nie ma innej możliwości :lol: Zwróćcie uwagę, że czasem badziewiasta karma ma niby mieć takie samo dawkowanie jak karma wyższej klasy :cool3: Ja wybierając karmę sugerowałabym się składem karmy i procentową zawartością składników. Najogólniej chyba można powiedzieć, że najbardziej wydajne karmy to te z dużą zawartością mięsa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ja kupilam swoim Brita z jagniecina i ryzem...dawkowanie wypada mi 210g dla mojej labki mlodej i 290g dla wyzla...ale juz widze drugiego dnia ze jemu musze dac wiecej a jej mniej:)
dodam, ze on ma ADHD a ona jak to labek ma tendencje do tycia mimo masy ruchu:)
wiec popieram poprzedniczki...dawkowanie jest orientacyjne:)

PS. karmilam je wczesniej prurina pro planem z kurczakiem i mala tyla jak glupia,spasiona swinka:)

Link to comment
Share on other sites

po 2 dniu nic nie stweirdzisz;)
przytrzymaj go tydzien conajmniej , w momencie przejscia na inna karme , zawsze zostaje okres -bez wagi - i w tym momencie nie ma orientacji co do zapotrzebowań.
dopiero w miare uplywu czasu zobaczysz jak pies sie ma na jakiejs karmie;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Przepraszam za ewentualnego offa, ale nie chce zakładać nowego tematu, a nie moge znaleźć na forum.
Otóż usłyszałam, że jakąś karme należy przy podaniu mieszac w misce z wodą czy tłuszcem, nie jestem pewna, bo wtedy grudki pecznieją?
Nie wie ktoś co to za karma? Nie chce przez przypadek podac psu żeby mu nie rozwaliło/napęczniało w żołądku czy coś.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...