Jump to content
Dogomania

problem po zakupie szczeniaka


fruz

Recommended Posts

Kupilam kilka dni temu szczeniaka maltanczyka. Mialam juz wczesniej psa tej rasy i wiem jak mniej wiecej zachowuja sie szczeniaki.U mojego obecnego psa zaniepokoil mnie fakt,ze piesek albo spi i wrecz slania sie na nogach i zasypia w kazdym miejscu-szczegolnie podczas dnia,lub ma napady energii i w agresywny wrecz sposob szaleje,gryzie,naskakuje.Nie ma momentu posredniego,zeby nie spal i byl spokojny.Pies wydaje sie jakby nie mial instynktu samozachowawczego i nie odczuwal bolu-zaczyna uderzac glowa o lozko i rozpedza sie robiac to coraz mocniej. Nie jestem go w stanie uspokoic w nocy,kiedy domagajac sie wejscia na lozko biore ja,zaczyna szalec,biegac,szczekac,wdrapywac sie na twarz-nie ma szans zasnac. Oczywiscie,kupujac szczeniaka liczylam sie,z problemami,ale to zachowanie wydaje mi sie dziwne.Prosze o pomoc!

Link to comment
Share on other sites

skontaktuj się z hodowcą (widziałaś rodziców szczeniaka i ich badania? jak rodzeństwo) i weterynarzem(to słanianie...). My nie widzimy zachowania szczeniaka wiec nie możemy określić czy jest jeszcze w normie czy może wygląda to już na jakieś problemy neurologiczne....Przede wszystkim badania czy nic mu nie jest bo może po prostu taki typ :) zobacz:[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/237640-Napady-szału-i-dziwne-zachowania-u-sczeniaka?p=20187144#post20187144[/URL]
dodatkowo on jest u was od niedawna musi się zaaklimatyzować.

Edited by PaulinaBemol
Link to comment
Share on other sites

Mój szetland jak był mały też się tak zachowywał - wulkan energii. Też nie odczuwa bólu, jest pancerny. Kilka razy, zupełnie przypadkiem oberwał frisbee czy piłką sznurkową, nie zrobiło to na nim kompletnie żadnego wrażenia poza zaskoczeniem - "czemu pańcia mnie bije?". Jako szczenie uwielbiał walenie głową o komodę z rozbiegu i poślizgu. Skąd wiem, że lubił? Bo o drzewa na sapcerze się nie obijał. Skoki na łóżko i napady głupawy miewa do dziś. Jest całkowicie zdrowy na ciele i umyśle, najzwyczajniej w świecie taki egzemplarz.
Co do słaniania się - może być chory a może też być zmęczony. Obstawiałabym że jest tak wycieńczony napadami głupawy, że pada tam gdzie stoi a słanianie to walka z sennością.
Możesz mieć nadpobudliwego psa i tyle , trzeba jedynie tą nadpobudliwość odpowiednio skanalizowac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']byc może,ale zastanawiajace i troszke niepokojące jest to wpadanie na przedmioty..[/QUOTE]
Szczeniaki tak robią, nie potrafią jeszcze dobrze wymierzyć, wpadają w poślizg no i niestety niektóre lubią takie hardkorowe zabawy. Dla mnie nie ma w tym nic niepokojącego, wynika to z nadpobudliwości i nadmiaru energii. Rozkręcone psy zazwyczaj wogóle nie czują bólu. Moja koleżanka też ma maltańczyka, który zachowuje się bardzo podobnie jeśli kogoś nie przekonuje szetland.
Co do progu bólu to polecam obejrzeć filmiki z psami pracującymi przy bydle.

Link to comment
Share on other sites

Ciągłe uderzanie głową w łóżko jest bardzo niepokojące i koniecznie należy sprawdzić czy ze szczeniakiem jest wszystko ok. Ja rozumiem, że maluch może się wywalić i przez przypadek wpaść na jakiś przedmiot podczas zabawy (to całkowicie normalne) ale wbieganie w jakiś przedmiot, który jest dla niego teoretycznie widoczny to już nie jest normalne.

Link to comment
Share on other sites

Mój szetland to robił i robi jeszcze czasami w ferworze głupawki i znam jeszcze kilka psów, które to robią i moim zdaniem jest to całkowicie normalne. Wbieganie w jakiś przedmiot w domu typu łóżko, komoda, posłanie to element głupiej zabawy i tyle. Serio, nie widziałyście takich psów?
Niepokojące by było jakby stał i walił głową w łóżko a nie robił to z rozpędu lub idąc normalnym krokiem wpadał na przedmioty.

Link to comment
Share on other sites

A mój wpada i robi to celowo a jest całkowicie zdrowy. Szczególnie jak jest niewybiegany i pobudzony siedzeniem w domu. Robi to wyłącznie w domu, na spacerze nie walnie się specjalnie w drzewo. Jest psem pancernym, nigdy nie słyszałam aby zaskowyczała z bólu. Druga moja suka nie robi tak nigdy ale ona ma inny temperament.
Ja bym sprawdziła jak maltańczyk zachowuje się na spacerze, czy obija się o przedmioty czy je omija. Chociaż i na dworze psy z rozpędu czsami wpadają w nogi właściciela.

Link to comment
Share on other sites

niewybieganie i siedzenie w domu to nie powód, żeby wpadać na meble czy cokolwiek. zdrowy pies jest na tyle skoordynowany, że daje radę omijać przeszkody. co innego jak się rozbiegnie i nie wyhamuje, bo śliska podłoga, a co innego jak leci i jak głupi wpada na szafę całym impetem.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie to jest "robota" znudzonego, nadpobudliwego szczeniaka a nie chorego psa.
Co w tym dziwnego np. że pies zasypia w każdym miejscu bo ja nie wiem? Mój pies po wykańczającym brojeniu potrafił zasnąć na siedząco tak się zmuszał do działania...Ja też pierwszy raz w życiu mam tak ekspansywnego psa tylko w zestawieniu z borderkami mojej siostry to i tak oaza spokoju.

Link to comment
Share on other sites

Udać się zawsze można...Ja jeśli mam jakieś wątpliwości co do zdrowia psa zawsze idę. Przy okazji poczytałabym sobie jak mądrze skanalizować energię psa.
Psy z nadpobudliwości robią różne rzeczy głupie i dziwne - obgryzają ogony, łapy, kręcą się w kółko no i czasami walą się w głowę.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że skoro są jakiekolwiek watpliwości, to rzeczywiście wybierz się do sprawdzonego weterynarza i on spróbuje rozwiązać Twój problem. Jeśli pies jest zrowy, to wizyta Cię nie będzie nic kosztować (jeśli i nawet, to jakieś grosze, ale przecież zdrowie psa i Twój spokój wewnętrzny nim spowodowany są najważniejsze). Ciężko w tej kwestii dyskutować na forum, gdy raz twierdzisz, że to jest nienaturalne zachowanie, raz coś zupełnie normalnego, zaobserwowanego u innych znanych Ci psów. Weterynarz jest właściwym rozwiązaniem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...