Jump to content
Dogomania

zakup maltanczyka, czy ma zdrowe oczka?


iniesta

Recommended Posts

Witam,

Jestem zainteresowany zakupem maltanczyka.
Pieska dzis ogladalem, jest to suczka, po matce okolo 2,5 kilograma, ma 9 tygodni.
Zaniepokoily mnie tylko oczka pieska, ktore ponizej zamieszczam na zdjeciach. Otoz jedno jest ciemne, a drugie jeszcze rozowe i zaczerwienione. Pytanie moje brzmi, czy nie jest to zapalenie spojowek?
Wlascicielka psa twierdzi, ze to jest wybarwienie i jeszcze sie wszystko zmieni.
Bardzo prosilbym o fachowe spojrzenie i opinie.
Piesek jest z miotu, w ktorym urodzilo sie 7 szczeniakow z hodowli Teczowy Ogrod spod Wroclawia ( okolice Kiełczowa ).
Czy ktos moze ma jakies doswiadczenia z ta hodowla, lub opinie na Jej temat? Bede bardzo wdzieczny za wszelkie informacje.

Link to comment
Share on other sites

poprosiłabym hodowcę żeby poszedł z maluchem do weta prowadzącego miot.
zapalenie spojówek to kwestia dwóch rodzajów kropel przez tydzień-dwa.
może przesadzam,ale mam wrażenie ze oko jest lekko spuchnięte.
ale poczekaj aż się ktorys hodowca albo wlasciciel maltanczyka wypowie.
możliwe ze ja przesadzam;-)

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie przed zakupem udam sie tam z weterynarzem.
W pomieszczeniu gdzie byly bylo mocno napalone dymem papierosow, wiec moze stad problemy z oczami?
Czy male szczeniaki moga przebywac w pomieszczeniu gdzie jest tak mocno napalone, czy moze miec to jakis wplyw?
Teraz zaczyna sie jeszcze aspekt morlanosci, zeby ja zabrac...
Nie moge znalezc tej hodowli na zwiazku k.
Cena to 1300zl.... jaka powinna byc wedlug was?

Link to comment
Share on other sites

Jak to nie jest hodowla należąca do Związku Kynologicznego w Polsce to niestety ciężko udowodnić będzie, że to faktycznie maltańczyk a nie maltanopodobny kundelek.... Zadzwoń moze do oddziału wrocławskiego i zapytaj, czy mają taką hodowlę w papierach. Bo wydawać takie pieniądze na kundelka (jeśli nim jest- czyli jeśli ma nieudokumentowane pochodzenie) to bez sensu... Jeśli jest zarejestrowana, zawsze możesz spytać hodowcę o papiery odnośnie przeglądu miotu.

Link to comment
Share on other sites

Szczenię z hodowli ZK ma metrykę, a nie rodowód (rodowód wyrabia dopiero nowy właściciel, po rejestracji psiaka).

Chyba tylko szczenięta ze stowarzyszeń powstałych po 1.1.2012 od razu mają rodowód (w którym są wpisani przodkowie "z księżyca" albo żywcem ctrl-c i ctrl-v ze strony jakiejś zarejestrowanej w ZK hodowli).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iniesta']Witam,

Jestem zainteresowany zakupem maltanczyka.
Pieska dzis ogladalem, jest to suczka, po matce okolo 2,5 kilograma, ma 9 tygodni.
Zaniepokoily mnie tylko oczka pieska, ktore ponizej zamieszczam na zdjeciach. Otoz jedno jest ciemne, a drugie jeszcze rozowe i zaczerwienione. Pytanie moje brzmi, czy nie jest to zapalenie spojowek?
Wlascicielka psa twierdzi, ze to jest wybarwienie i jeszcze sie wszystko zmieni.
Bardzo prosilbym o fachowe spojrzenie i opinie.
Piesek jest z miotu, w ktorym urodzilo sie 7 szczeniakow z hodowli Teczowy Ogrod spod Wroclawia ( okolice Kiełczowa ).
Czy ktos moze ma jakies doswiadczenia z ta hodowla, lub opinie na Jej temat? Bede bardzo wdzieczny za wszelkie informacje.[/QUOTE]
Dlaczego,wogóle chcesz sie zdecydować na kupienie chorego psa??
Nawet jeśli jest,to tylko zapalenie spojowek(oby).
I dlaczego hodoffca,takiego chce sprzedać,miast go najpierw wyleczyć??
A jeśli sie okaże,ze to zespól suchego oka,do końca zycia psa będziesz musiał go leczyć
Koszty leczenia grubo przekroczą wartość maltańczyka z PRAWDZIWEJ hodowli.
Wiem coś o tym....niestety

Link to comment
Share on other sites

iniesta zaden normalny hodowca nie bedzie trzymal psow w zadymionym pomieszczeniu...to co opisujesz to pseudohodowla rejestrowana :shake:Wartosc leczenia takiego psa moze przekroczyc grubo 1300 zl ktore za niego zaplacisz...Nie daj sie oszukac....Prawdziwne zdrowe maltanczyki sa tylko z hodowli zwiazku kynologicznego (FCI)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iniesta'][URL]http://www.zhpr.pl/hodowle.html[/URL]

na tej stronie jest ta hodowla...
" z teczowego ogrodu"
pytanie tylko, czy jesli hodowla jest na ZKWP to jest tez w FCI, czy to wcale nie jest to samo?[/QUOTE]

Z tego linku wynika, że jest ona zrzeszona w jakimś nowym tworze ZHPR stworzonym dla potrzeb nowej ustawy.

Ten ZHPR nie ma nic wspólnego z ZKwP.

Tak, ZKwP jest członkiem organizacji międzynarodowej FCI, dlatego hodowle z ZKwP należą do FCI.

Link to comment
Share on other sites

Dym z papierosa ma taki sam negatywny wpływ na zdrowie psów jak bierne palenie u ludzi... Już samo to dyskwalifikuje "hodowlę". Jeśli kupisz szczenię z litości, to pomożesz temu jednemu, ale zaszkodzisz wszystkim pozostałym ofiarom pseudohodowli i samej rasie. Popyt nakręca podaż. Radziłabym trzymać się z daleka od takich nieznanych związków utworzonych na potrzeby nowej ustawy...

Link to comment
Share on other sites

ciesze się ze nie kupujesz psa od oszustów:)
poczytaj książki Zofii Mrzewinskiej,Zuli Przybylińskiej,książki o szkoleniu pozytywnym- maltańczyki to inteligentne,energiczne pieski i tez potrzebują szkolenia,jak owczarki niemieckie i inne większe psy.
wygląd słodkiej maskotki nie zwalnia z chodzenia przy nodze:cool3:,'siad'-no i szkolenie umacnia więź z właścicielem...
[url]http://www.youtube.com/watch?v=URWB7_kIO6k[/url]
sam zobacz jakie to mądre psiaki,trzeba im dac tylko szanse na rozwoj;-)

co do szczepien-hodowca Cie o tym poinformuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iniesta']zdecydowalem sie na zakup pieska z FCI ;)

Czy ktoś spotkał się może z dobrą książką o wychowaniu maltańczyków?[/QUOTE]

Polecam książkę: [I]Maltańczyk, bolończyk i ich kuzyni[/I], bo o samym maltańczyku chyba książki nie ma. Są tam informacje o rasie, pielęgnacji i przygotowaniu do wystawy, żywieniu itp. W wychowaniu maltańczyka obowiązują te same zasady co w przypadku innych ras.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...