Jump to content
Dogomania

Jak rozpoznać czy szczeniak wyrośnie na dużego psa??


Recommended Posts

Jestem ciekawa, jakim psem będzie Tymon. Teraz ma 8 tygodni, waży prawie 5 kg i ma tak około 35 cm w kłębie. Matka była border collie, kim był ojciec tego poza matką Tymona (jeśli) nie wie nikt. Może ktoś ma wizję Tymona za rok? :)

[IMG]http://www.annjakub.webpark.pl/tom.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

No najlepiej rozpoznac po rodzicach, ale czesto sie zdaza ze ludzie biora pieski o ktorych nic nie wiedza, nie wiedza o ich pochodzeniu, mozna rozpoznac pieska po lapach, zazwyczaj psiaki o szerokich lapach sa duze, choc czasmi jest to nie zbyt pewna sprawa bo sa psy o dosc nieproporcionalnych ksztaltach i zdaza sie ze jest wielki pies o waski lapeczkach :D w sumie to trudno rozpoznac komus kto sie nie zajmuje psami na codzien , co wyrosnie ze szczeniaka :D mozna sprobowac porownac go do jakiej konkretnej rasy, chodz i z tym bywa problem bo szczeniaki kilku ras sa czesto podobne do siebie, chyba najlepiej wiec bedzie zapytac sie kogos kto sie na tym zna np . kynologa, wetyrynarza(takiego pozdnego) :D:D: a jak nie to czekamy az samo wyrosnie hehe

Link to comment
Share on other sites

Mieszaniec oczywiście zawsze może nas zaskoczyć, ale jeżeli już trochę się widziało kundelków - od szczeniaka, a potem na jakiego psa wyrosły - po prostu się to widzi, dlatego też warto pytać weterynarza, on też nie znając rodziców po prostu popatrzy i powie (też może się mylić!) z racji tego, że już setki razy oceniał, a następnie przekonywał się czy miał rację :) Ale tak jak mówię, teoretycznie zawsze jest szansa, że będzie inaczej niż się zdawało, zwłaszcza jeżeli oceniamy takiego kilkutygodniowego psiaka.

Oczywiście masz rację. Głównie patrzymy na grubość/długość łap.

Link to comment
Share on other sites

a ja uważam,że ocenianie docelowej wielkości szczeniaka jest totalną ruletką:cool3:
mam szczeniaka po ojcu labradorze i matce kundlu a dzieciak jak miał 8 tygodni to był wielki potężny grubokościsty klocek,którego ludzie mylili z owczarkiem podhalańskim:cool3:wyrósł z niego labrador o drobnej budowie,może ciut za niski ale jeszcze parę cm powinien urosnąć:)

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia to byla typowy shih-tzu no a teraz to hmm bardziej york :D:D i tez nie wiedzialam co z niej wyrosnie, bo ja kupilam jako shih-tzu ale nas oszukali i sie okazalo ze to mieszaniec yorka i shih tzu ale i tak jest cudowana i na rasowca bym jej juz nie wymienila
A posle wam jej zdjecie juz ktorys raz z koleji ale ja sie tak moge nia ciagle zachwycac hehe
[IMG]http://pu.i.wp.pl/?k=MzA1MzYwMDAsNDU1Mzg2&f=Obraz_207.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']Moja sunia to byla typowy shih-tzu no a teraz to hmm bardziej york :D:D i tez nie wiedzialam co z niej wyrosnie, bo ja kupilam jako shih-tzu ale nas oszukali i sie okazalo ze to mieszaniec yorka i shih tzu ale i tak jest cudowana i na rasowca bym jej juz nie wymienila
A posle wam jej zdjecie juz ktorys raz z koleji ale ja sie tak moge nia ciagle zachwycac hehe
[IMG]http://pu.i.wp.pl/?k=MzA1MzYwMDAsNDU1Mzg2&f=Obraz_207.jpg[/IMG][/QUOTE]

ja tu nie widze nic ani z yorka ani z shih tzu

Link to comment
Share on other sites

smallpati, a Ty masz problem z kulturką :mad:

[quote name='smallpati']Moja sunia to byla typowy shih-tzu no a teraz to hmm bardziej york i tez nie wiedzialam co z niej wyrosnie, bo ja kupilam jako shih-tzu ale nas oszukali i sie okazalo ze to mieszaniec yorka i shih tzu [/quote]
Tajemnicą dla mnie jest i chyba na zawsze pozostanie DLACZEGO ludzie płacą za kundelki, skoro można je dostawać za darmo...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']No to masz problem ze wzrokiem! Moze widzisz jamnika
Dla informacji glowa i ogon jest po yorku, wielkosc i budowa ciala po shih-tzu!!! nie mowj wymysl, widzialo ja sporo znawcow!!! A nie przypadkowe osoby na forum[/quote]

Boże, jeszcze taką ideologię kundelkowi dorabiać. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Problem w tym ze Moli to nie kundelek tylko mieszaniec i na zywo widac po niej czego jest miesanki, na zdjeciach moze sa faktycznie trudnosci

Dlaczego za nia zaplacilam?
Bo ja nie kupowalam mieszanca tylko shih-tzu bez rodowodu, ale nas pani oklamala bo okazalo sie ze jej sunia sie zkrzyzowala z yorkiem i dlatego mam mieszanca

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']Dlaczego za nia zaplacilam?
Bo ja nie kupowalam mieszanca tylko shih-tzu bez rodowodu, ale nas pani oklamala bo okazalo sie ze jej sunia sie zkrzyzowala z yorkiem i dlatego mam mieszanca[/quote]
Widzisz smallpati, tak to bywa, gdy kupuje się psy bez rozowodu, czyli kundelki - lub jak wolisz, mieszańce.

Link to comment
Share on other sites

To nie ja kupowalam psa tylko moja, psa chciala dac mi na moje urodziny i byl problem bo wpadla na to dosc pozno i nigdzie nie bylo w poblizu szczeniat, tej rasy i w tym wieku co chiala, tylko u tej wlansie pani! Noi kupila mi ja, nie wiem ile za niego zaplacila bo nie chce mi powiedziec, ale mimo wszytsko byla tego warta, mimo ze jest mieszancem jest ladniejsza od niekotrych rasowych psow, w dodatku wyszyscy sasiedzi sa w niej zakochani i wszycy chca takiego pisaka (takiego wlasnie mieszanca) bo nie dosc ze ma nietypowy wyglad, to polaczenie charakterow tych 2 ras okazalo sie swietnym polaczeniem! Ona jest cudowna i nie zaluje, jakbym wiedziala ze z niej takie cos wyrosnie to i tak bym ja kupila!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...