Jump to content
Dogomania

kolejna ściema - seter ang.


Moniasek

Recommended Posts

[COLOR=black][COLOR=blue][Usuwam linki do aukcji, po co robić reklamę pseudohodowcom/Mod][/COLOR][/COLOR]
wklejam treść bo aukcja może za jakiś czas zniknąć a może to będzie przestroga dla naiwnych - nie ma czegoś takiego jak miot próbny a jeżeli już to jest to zabronione regulaminem związku kynologicznego. Żadna hodowla zarejestrowana w ZKwP nie może sprzedawać szczeniąt bez rodowodu.

[I]Do sprzedania sliczne seterki angielski bez rodowodu poniewaz jest to pierwszy probny miot mojej suczki. Szczeniaki sa zaszczepione i odrobaczywiona, czekaja na nowych wlascicieli. Rodzice szczeniat posiadaja rodowody. Doskonale spisuja sie podczas polowan[/I]

Może można jakoś wyciągnąć od nich jaka to hodowla i zgłosić do ZKwP albo to po prostu taki chwyt reklamowy.

Apdejt: dostałam od nich info "Matka pochodzi z hodowli Lordseett z leszna Machia Manana A ojciec Danrys Czarna Sosna z Dabrowy Tarnowskiej"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Założe się, że szczeniaczki nie mają rodowody bo właścicielom nie chciało sie brać uziału w tych trzech wystawach i próbach polowych które psy polujące na codzień powinny zaliczyć bez problemu...
Eh... Brak słów po prostu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja ostatnio znalazłam na jednej ze stron dosyć znanego gordoniastego reproduktora, że moja Nelice i jej brat Naris to szczeniaki po tym psie. Ciekawe czy wstydzili sie pokazać co wychodzi ze skojarzeń po tych psach, że musieli wstawić zdjęcia innych psów. Szczególnie, że zdjęcia z tamtego skojarzenia mieli bo w tym roku to już trzeci miot po tych samych rodzicach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Seterka93']miałam to samo z irlandzkimi.. ja się dowiedziałam ze ojciec z rodowodem, matka bez. Tatuś to JAGER Rude ziolko !..
Wytłumaczy ktoś?[/quote]
A zgłosiłas to w ZK?Pewnie i tak nic nie zrobią ale warto spróbować...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Judit']A dlaczego tak Ci jej szkoda?[/quote]


Wiesz, ja mysle, ze tu nie chodzi doslownie o to, ze szkoda suczki bo nie mowimy o jej traktowaniu. Ja mysle, ze chodzi tu o wazna rzecz- rozroznienie pojec- hoduje i rozmnazam.
Ja z pewnoscia jestem milosnikiem irlandow i chodzi mi glownie o poprawe eksterieru oraz utrzymania cech uzytkowych stad bardzo ostroznie dobieram reproduktorow. Uwazam, ze powinnismy isc do ``przodu`` a nie cofac sie do lat 90tych:shake: . Patrzac jednak na niektore mioty w Polsce odnosze wrazenie , ze sie jednak cofamy...:cool1: a tak byc nie powinno:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bzuma']
Ja z pewnoscia jestem milosnikiem irlandow i chodzi mi glownie o poprawe eksterieru oraz utrzymania cech uzytkowych stad bardzo ostroznie dobieram reproduktorow. Uwazam, ze powinnismy isc do ``przodu`` a nie cofac sie do lat 90tych:shake: . Patrzac jednak na niektore mioty w Polsce odnosze wrazenie , ze sie jednak cofamy...:cool1: a tak byc nie powinno:shake:[/quote]

bzuma..raczej nie cofamy, ale niejednokrotnie nie wyszliśmy z tych lat. Ja jestem ostatnio pod ogromnym wrażeniem hodowli angielskich ;) ..doskonały eksterier, psy od "zawsze" badane..dużo by mówić..zresztą pewnie sama wiesz najlepiej.
acha..sędziowie też powinni isć "do przodu" :cool3: , bo to tak naprawdę przecież na ringach jest źródło tego jakie mamy potem psy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nor(a)']bzuma..raczej nie cofamy, ale niejednokrotnie nie wyszliśmy z tych lat. Ja jestem ostatnio pod ogromnym wrażeniem hodowli angielskich ;) ..doskonały eksterier, psy od "zawsze" badane..dużo by mówić..zresztą pewnie sama wiesz najlepiej.
acha..sędziowie też powinni isć "do przodu" :cool3: , bo to tak naprawdę przecież na ringach jest źródło tego jakie mamy potem psy ;)[/quote]


o sedziach to ja sie moze nie bede wypowiadala:evil_lol: bo wlos sie jezy na sama mysl:eviltong:
moze za kilkadziesiat/set lat dogonimy UK i beda nas sedziowac praktycznie sami hodowcy/glownie znawcy (z zaznaczeniem, ze hodowca nie ma prawa sedziowac psa ze swoim przydomkiem):roll:

wiesz, co do tego cofania sie to mozna by polemizowac. Zobacz jak niektorzy sie angazuja, jakie psy sciagaja (np Ludstar czy Liric w Waszym przypadku:eviltong: ) na jakie fajne krycia niektorzy jezdza a reszta............reszta wlasnie opoznia-wrecz cofa ten proces. Mozna sie wkurzyc ,prawda? Ty sie starasz a tu na ring wychodzi ``konkurencja ``- powojenne setery:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bzuma']
wiesz, co do tego cofania sie to mozna by polemizowac. Zobacz jak niektorzy sie angazuja, jakie psy sciagaja (np Ludstar czy Liric w Waszym przypadku:eviltong: ) na jakie fajne krycia niektorzy jezdza[/quote]

dzięki takim wlasnie idealistom poziom rudych mamy całkiem na przyzwoitym poziomie :cool3: ..Wniosek dla mnie jest jeden: zwyczajnie warto coś robić, chociaż na efekty trzeba czasem czekać ciut dluzej.

[quote]
Mozna sie wkurzyc ,prawda? Ty sie starasz a tu na ring wychodzi ``konkurencja ``- powojenne setery:shake:[/quote]

wracamy do punktu wyjścia: sędziowie :p

Link to comment
Share on other sites

Nie każdy pies z zagranicy jest lepszy/ładniejszy od psa z Polski.
Równie dobrze w Polsce można dobrac ładnego reproduktora.

"Patrzac jednak na niektore mioty w Polsce odnosze wrazenie , ze sie jednak cofamy... a tak byc nie powinno." - napewno nie tylko ty masz takie wrażenie, bo i na wystawach coraz częsciej widzi się "połamane" gordony, garbate lub po prostu niewzorcowe. I to już sedziego sprawa co z takim psem zrobi, jak oceni. Dając takiemu psu ocene bardzo dobrą czy i nawet doskonałą to sam tez przyczynia się do "niszczenia" rasy.

[quote]
[B]klepcia:[/B]
Ciekawe czy wstydzili sie pokazać co wychodzi ze skojarzeń po tych psach, że musieli wstawić zdjęcia innych psów. Szczególnie, że zdjęcia z tamtego skojarzenia mieli bo w tym roku to już trzeci miot po tych samych rodzicach.
[/quote]

Co do tego wypowiadac się nie będę bo nie tylko moja suka była kryta tym psem... także nie tylko o nas mów jeśli juz mówisz o szczeniakach po nim. Zresztą wstydzis się nie mają czego bo szczenięta po naszej suce wychodzą ładne i patrz że jakoś też dobrze wychodzą na wystawach...

Link to comment
Share on other sites

Judit ja nie mówię, że to wy się wstydzicie lecz właściciele reproduktora. To nie wy oszukujecie potencjalnych nabywców wstawiając fałszywe zdjęcia.
I musisz mi niestety przyznać rację, że to jest oszustwo i nie powinno się tak postępować.
Co do psów po Twojej suce zgadza się - niektóre są bardzo ładne.
A czemu mi szkoda suki - ktoś tu ładnie napisał hodować a rozmnażać to nie to samo. Nie uważasz, że siedmioletnia suka powinna iść już na "emeryture"? Poza tym ja uważam, że dopuszczenia co roku suki tez nie jest najlepszym pomysłem. Nie zdąży dojść do siebie po jednych szczeniakach to już drugie w drodze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Judit']
Zresztą wstydzis się nie mają czego bo szczenięta po naszej suce wychodzą ładne i patrz że jakoś też dobrze wychodzą na wystawach...[/quote]


A czy jest to tak dobry rodowod- nowa linia, ze az potrojne krycie?? Co nowego wnosza do poprawy poglowia gordonow w Polsce? To sa wazne pytania na ktore warto odpowiedziec:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='klepcia']
I musisz mi niestety przyznać rację, że to jest oszustwo i nie powinno się tak postępować.
[/quote]

Nie powinno fakt, ale ja umywam ręce od tego bo nie ja jestem za to odpowiedzialna.

[quote name='klepcia']
Nie uważasz, że siedmioletnia suka powinna iść już na "emeryture"? Poza tym ja uważam, że dopuszczenia co roku suki tez nie jest najlepszym pomysłem. Nie zdąży dojść do siebie po jednych szczeniakach to już drugie w drodze.[/quote]

Związek dopuszcza krycie suk i powyżej 8,9 roku życia.
Nasza 7-letnia dochowała się 3 miotów i na tym koniec, i że to niby za dużo? Nie sądze.
Ludzie kryją i co pół roku, sprzedają na boku bez rodowodu szczenięta i to jest rozmnażanie.
Co roczny miot jest czymś normalnym, niektórzy robią odstępy i co dwa lata kryją, a inni co rok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Judit']Co roczny miot jest czymś normalnym, niektórzy robią odstępy i co dwa lata kryją, a inni co rok.[/quote]

Dla wielu ludzi coroczny miot to nie jest takie normalne(dla mnie rowniez)
Ale jak juz wspomnialam wczesniej -zalezy jakie kto ma podejscie i co chce osiagnac. Ja wiem czego chce i ide do przodu, to dla mnie najwazniejsze bo kocham rude jak ``jasna cholera``:evil_lol: i chce widziec coraz to lepsze egzemplarze w Polsce:p
Jakos przede wszystkim a nie ilosc, to moje motto:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Judit']
Z tym że ten kto ma co rok szczenięta to przeciez nie znaczy że mu chodzi tylko o ilosc... :-?[/quote]

Nie pisalam o Was co do ilosci:shake:
Ja sie tylko pytam dlaczego maja suke z naprawde dobrym rodowodem uzyliscie 3 x tego samego reproduktora (nie atakuje Was tylko sie pytam bo tego nie rozumiem) Nie mowie tez, ze szczenieta wyszly brzydkie czy cos w tym rodzaju ale majac dosc fajny miot B mozna bylo pojsc troszke do przodu i pokryc innym psem, z zupelnie innym rodowodem (nowym rodowodem) Ja bym tak zrobila;) latego pytam jakie jest Wasze podejscie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bzuma']Nie pisalam o Was co do ilosci:shake:
Ja sie tylko pytam dlaczego maja suke z naprawde dobrym rodowodem uzyliscie 3 x tego samego reproduktora (nie atakuje Was tylko sie pytam bo tego nie rozumiem) Nie mowie tez, ze szczenieta wyszly brzydkie czy cos w tym rodzaju ale majac dosc fajny miot B mozna bylo pojsc troszke do przodu i pokryc innym psem, z zupelnie innym rodowodem (nowym rodowodem) Ja bym tak zrobila;) latego pytam jakie jest Wasze podejscie[/quote]

Może mamy bardzo wybredną sukę? :cool3:
Poza tym, mając juz dwa mioty chcieliśmy zostawic i dla siebie sunię po takim skojarzeniu no a że suka miala zostac ostatni raz dopuszczona to nie szukalismy niewiadomo jakiego psa, lecz sprawdzonego. Pytaliśmy się jeszcze o dwa inne reproduktory, lecz sprawa krycia bylaby dosc dziwna.. jechac np 500 km w jedną stronę, suka u psa mialaby siedziec 3h i z nią powrót i tyle, bez względu na to czy została pokryta czy nie. I ot całe krycie, a Beśka trudna do pokrycia jest, ma swoje fochy. :)
Więc postanowiliśmy zostawiając po niej sunię wybierac do niej reproduktorów różnych, jest jeszcze malutka i wszystko przed nią.;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...