Jump to content
Dogomania

mięsisty guz w jamie miedniczej


gosikf & dogs

Recommended Posts

Witam,

niestety zawsze w okresie świątecznym coś się u nas dzieje i tym razem los nas nie oszczędził... Dziś wykryto u mojego 9 letniego boksera wielojamisty twór w przestrzeni miednicznej, który zwęża światło prostnicy przez co pies ma duże problemy z wydalaniem. Słabnie i niknie w oczach i jestem załamana, ale opiszę wszystko od początku. Liczę że może ktoś będzie wiedział coś więcej, słyszał o podobnym przypadku.

Zeus przed wigilią zaczął kuleć na tylną lewą łapę. Po świętach udałam się na wrocławskie kliniki gdzie zasugerowano problemy ze stawem biodrowym. Zalecono rtg, które wykonałam następnego dnia u dr Siembiedy, specjalisty radiologa. Stawy ma bardzo dobre, nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Następnego dnia zaczęła się jakaś masakra... Zeus dostał strasznej biegunki, ale najpierw miał problem ze zrobieniem czegokolwiek. Biegunka utrzymywała się przez cały dzień i pół nocy, dostał nifuroksazyd, no spe, węgiel leczniczy i osłonę. Kolejnego dnia nie zrobił nic, a na lewą łapę już prawie nie stawał, do tego doszła opuchlizna wokół odbytu. Wczoraj i dziś ma podskórne wylewy, wewnętrzne strony ud i okolice odbytu są pod skórą sinoczerwone, bardziej czerwone. U lekarza pierwszego kontaktu dostał steryd w zastrzyku ale stan się pogarszał, łapa wisiała a Zeus stracił chęć do życia. Pojechaliśmy do kliniki całodobowej INTERWET i tam pierwszy raz lek.wet. Krzysztof Święch wpadł na pomysł żeby zajrzeć do środka... W badaniu per rectum wymacał mięsisty guz w jamie miednicznej. Potwierdziło to usg, wielojamisty twór umiejscowiony za pęcherzem moczowym. Zeus nie chce chodzić choć może stać, nie chcieli podać mu nic przeciwbólowego bo dostał steryd ale ja płakałam, bo widziałam że jego to baaaardzo boli. Dostał coś opioidalnego, teraz śpi. Zaraz wsmaruję w łapki zaleconą maść na te wybroczyny- arcalen. Dopiero 2 stycznia może zostać powtórzone dokładniejsze usg i rtg klatki piersiowej. Ten czas to dla mnie straszna trwoga... Miał badania krwi podstawowe i wyniki ma podobno dobre choć słyszałam że były jakieś problemy z aparatem do badania krwi.

Czy ktoś miał do czynienia z podobnym przypadkiem?

Link to comment
Share on other sites

Po kolejnych badaniach pod okiem dr Hildebranda została podjęta decyzja o operacji we wtorek, która niesie za sobą ryzyko niepowowdzenia i konieczności pogłębienia narkozy w jej trakcie... Niestety guz przylega do naczyń i jest mało odgraniczony, tzn że jakby rozlewa się i nie wiadomo czy będzie możliwy do usunięcia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...