Jump to content
Dogomania

Czy nie za wsześnie na tresure psa?


Pblo94

Recommended Posts

Witam jestem właścicielem suki Leonbergera 4mies. chciałem zacząć ją tresować ale słyszałem że psy dużych ras rozwijają się wolniej {2lata}, niż np york do 1roku, no i mam takie pytanie jeżeli ona ma teraz 4miesiące to jest jak 2mies. york. Kiedy mogę zacząć tresować ją żeby było to najefektywniejsze?

Link to comment
Share on other sites

Zalezy o jakiej tresurze myślisz.
W tym wieku to poleca się tzw "Psie przedszkole".Szczeniak ma i naukę i zabawę pod okiem specjalisty (jeśli dobrze wybierzesz szkołę).Takie przedszkole to i socjalizacja i nauka poewnych zasad.A co więcej,fajna szansa na budowę poprawnej więzi między właścicielem a psem.

Link to comment
Share on other sites

Znam tą szkołę, kiedyś nawet mieszkałem na Żabiance i słyszałem pochlebne opinie, tylko mam jeden problem ta szkoła jest ode mnie 1godzine drogi a na ironie nadal mieszkam w Gdańsku tylko na przeciwnym końcu :cool1:, chodziło mi o naukę psa samodzielnie. Zainspirował mnie ten film [url]http://www.youtube.com/watch?v=_3xVu2O-S_w[/url]

Link to comment
Share on other sites

Myślę,że nauka prostych komend połączonych z zabawą i nagrodami jest zawsze wskazana.Pamiętaj żeby się nie denerwować jeśli maluch nie łapie od razu czego oczekujesz.Kiedy mój się uczył nowej rzeczy to po każdym sukcesie wykazywałam ogromny entuzjazm i w nagrodę była ulubiona zabawa.Polecam forum "forum pozytywne szkolenie Wesoła Łapka"- jest tam cały dział poświęcony szkoleniu maluchów.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

wychowanie szczeniaka zaczynasz od pierwszych jego dni w Twoim domu. 4 miesięczny szczyl da radę spokojnie się nauczyć chodzenia na smyczy, siadania, warowania, stania, przychodzenia na wołanie. oczywiście nie będą te komendy wykonywane na poziomie takim, jaki prezentują psy szkolone długi czas, ale podstawy już psisko powinno znać. jak nauczysz szczyla od małego, ze praca z człowiekiem jest fajna, to będziesz miał potem łatwiej;) póki co jedynie nagradzaj psisko i dawaj mu komendy do wykonania wtedy, kiedy na 100% wiesz, że je wykona.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Conrradio']Psy ogólnie można zacząć szkolić już po 3m-cu, zaczynając oczywiście od najprostszych komend, które muszą być powtarzane, aby pies ich nie zapomniał.[/QUOTE]

Psy można uczyć najprostszych rzeczy już od 7. tygodnia spokojnie.

Link to comment
Share on other sites

[B]Psie przedszkole[/B] Do 12 - 16 tygodnia życia największy nacisk kładziemy na socjalizację, czyli zapoznanie psa z różnorakimi sytuacjami, miejscami, przedmiotami, ludźmi i zwierzętami z jakimi będzie miał kontakt w swoim dorosłym życiu. To, co pies pozna w tym czasie będzie traktował jako naturalną część środowiska i nie będzie się tego obawiał. W tym zakresie doskonale sprawdzają się zajęcia w [URL="http://www.canid.pl/szkolenie-psów/Szkoła_szkolenia_psów/29-PSIE_PRZEDSZKOLE.html"]psim przedszkolu[/URL], gdzie socjalizacja szczeniąt stanowi ważną część zajęć, a ich nieocenioną zaletą jest to, że prowadzone są pod okiem doświadczonych instruktorów.

Edited by tred102
Link to comment
Share on other sites

[quote name='tred102'][B]Psie przedszkole[/B] Do 12 - 16 tygodnia życia największy nacisk kładziemy na socjalizację, czyli zapoznanie psa z różnorakimi sytuacjami, miejscami, przedmiotami, ludźmi i zwierzętami z jakimi będzie miał kontakt w swoim dorosłym życiu. To, co pies pozna w tym czasie będzie traktował jako naturalną część środowiska i nie będzie się tego obawiał. W tym zakresie doskonale sprawdzają się zajęcia w [URL="http://www.canid.pl/szkolenie-psów/Szkoła_szkolenia_psów/29-PSIE_PRZEDSZKOLE.html"]psim przedszkolu[/URL], gdzie socjalizacja szczeniąt stanowi ważną część zajęć, a ich nieocenioną zaletą jest to, że prowadzone są pod okiem doświadczonych instruktorów.[/QUOTE]
o to wlasnie sie rozchodzi ,bo wlasnie socjalizacja jest w tym okresie u psa najwazniejsza.Psie przedszkole i praca w domu to podstawa ,zeby pies byl socjalny i nie stwarzal w pozniejszym swoim zyciu problemow.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...