Jump to content
Dogomania

Wet wysterylizował wysterylizowaną kotkę!!!


blame.boogie

Recommended Posts

Witam, piszę do Was bo wiem, że macie doświadczenie i może ktoś przeżył coś podobnego. Otóż mój dziadek znalazł na działce kotkę i dokarmiał ją przez długi czas i ona zawsze do niego przychodziła jak tylko pojawiał się w bramie. Teraz z uwagi na mróz postanowił ją zabrać do domu (kotka jest bardzo przyjacielska). Mój dziadek zawiózł ją do weta żeby ją odrobaczyć i sprawdzić czy wszystko jest ok. Wet stwierdził na podstawie nie wiem czego chyba spojrzał kotce jedynie w oczy, że jest w ciąży. Zatem zdecydował o zabiegu sterylizacji kotki i przerwaniu ciąży. Wziął normalnie pieniądze za zabieg po czym okazało się, że niepotrzebnie otwierał zwierzę, gdyż kotka nie mogła być w ciąży bo była już wysterylizowana!!! Drodzy czytelnicy proszę was o pomoc i radę jak potraktować tego chciwego weta. Bo nie chce tego tak zostawiać.

Link to comment
Share on other sites

To nie jest wina weta. Takie coś się może zdrzyć, jeśli nie jest znana przeszłość zwierzęcia. Macica w stanie spoczynku nie jest widoczna na usg.

Operacja się odbyła, narkoza została podana, nici użyte, także antybiotyki i środki przeciwbólowe musiały zostać podane, stąd koszty są takie same jak przy sterylce.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, miała być aborcyjna, a teraz wet się wykręca, że o ciąży nie mówił (gdyby nie mówił, to sterylki by nie było tak na już). Nie zrobił ani USG ani nic. Wygląda to jak zwykły przypadek weta który chciał sobie przed świętami dorobić...

Toyota nie broń tego człowieka, nie mieści mi się w głowie, że go bronisz mówiąc, że TAKIE PRZYPADKI SIĘ ZDARZAJĄ I JEST TO OK (celowo użyłam capsa) mam nadzieję, tylko, że nie masz zwierząt w domu.

Link to comment
Share on other sites

Mam zwierzęta i mają się dobrze. Obecnie mam 10 psów i kota.

To nie ma nic do rzeczy.

Nie wiem dlaczego wet nie zrobił USG, może nie miał sprzętu ? Na oko ciężko jest stwierdzić ciążę lub wykluczyć, chyba, że jest już bardzo zaawansowana. Może przyjął za wielce prawdopodobne, że kotka jest w ciąży.

Nie wierzę, że wet celowo by narażał kotkę na niepotrzebną operację. Jest tyle zwierząt do sterylizacji, że naprawdę weci mają aż nadto klientów.

Co jakiś czas czytam o takim przypadku na dogo, np. post 44: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/231206-Suzi-10letnia-ONka-Suzi-za-TM/page2[/URL]


I bynajmniej nie jestem wetem, ani nie mam interesu, aby bronić Twojego weta.

Natomiast jestem za tym, aby stawiać sprawę uczciwie, a nie szykanować i pomawiać weterynarza o oszustwo, naciągactwo itp.

Wystarczy trochę poczytać, cyt.:

"O ile u suk z uwagi na spore rozmiary, da się zobaczyć na USG macicę i jajniki czyli sprawdzić czy jest wysterylizowana czy nie, to u kotek jest to wyjątkowo trudne ze względu na rozmiary tych narządów, homogenną strukturę oraz obecność zewnętrznej torebki tłuszczowej. [I]Jajowody u suk oraz kotek w stanie fizjologicznym w ogóle nie są dostępne do badania ultrasonograficznego jako oddzielne struktury. (Życie Weterynaryjne, 2011).[/I] Widoczność jajników i macicy kotki w badaniu USG zależy od wieku zwierzęcia i fazy cyklu płciowego, szczególnie trudno zobrazować je u młodych i starszych kotek.
Dlatego nie dziwmy się, że nadal[B] sprawdzanie wysterylizowania kotek polega na[/B]:
a) [B]stwierdzaniu, czy kotka ma rujkę[/B] (ew. czekaniu, czy rujka się pojawi) lub czy nie jest w ciąży (powiększone sutki, brzuch)
b) [B]ogoleniu brzuszka i oglądzie w poszukiwaniu blizny po sterylizacji[/B]. UWAGA: niektóre lecznice stosują sterylizację tzw. boczną, małym cięciem.
c) [B]małe cięcie jak w sterylizacji [/B]i jeśli kotka nie ma już jajników, zaszycie jej. Obecnie to mało inwazyjny zabieg, a dający 100% pewność."

Żródło: [URL]http://www.koty.pl/porady/art138,jak-rozpoznac-czy-kotka-jest-wysterylizowana-albo-w-ciazy.html[/URL]

Edited by toyota
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zwracam się z ogromną prośbą do osób które mają psy po kastracji/sterylizacji o wypełnienie krótkiej – 3 minuty- ankiety [URL="http://www.ankietka.pl/ankieta/88592/kastracja-i-sterylizacja-psow.html"]http://www.ankietka.pl/ankieta/88592...acja-psow.html[/URL] Dane z ankiety będą wykorzystane do pracy magisterskiej pt.”Kastracja i sterylizacja psów na terenach wiejskich” Bardzo proszę o pomoc i z góry wszystkim ,którzy wypełnią ,dziękuje.

Wioski i wyniki ankiety będą w moim wątku na dogomani

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...