Jump to content
Dogomania

Kupki-ile razy robia???


tinka

Recommended Posts

Moje pytanie dotyczy wypróżniania sie naszych kochanych yorków.Moj ile razy idzie na spacer, a jest to przewaznie 3, czasem 4 razy- robi kupkę. Już mnie to zaczyna denerwowac, martwić, bo myślę, ze moze z nim coś nie tak, ze jedzenie przelatuje przez niego tak szybko. Zjada bardzo duzo jak na yorka, małego pieska. Sama mu gotuję,do karmy dodaję witaminy+minerały, od poczatku ma tez non stop w miseczce suchą karmę Royal Canin dla yorków. Mimo ze własnie tyle zjada, wcale nie jest gruby, wręcz powiedziałabym ze to chudzielec, a wazy prawie 4kg.Zebra można mu wyczuc , miednicę:-( Nie jest yorkiem miniaturką, raczej nalezy do tych srednich.
Ile wasze pieski "kupkują"? Martwi mnie to, że tyle razy sie wypróznia. A moze jest na coś chory? a ja nie wiem? ale nie ma zadnych objawów. Kupy są normalnej konsystencji.Acha, dodam, ze systematycznie, co 3 miesiace jest odrobaczany drontalem.

Link to comment
Share on other sites

a ile ma miesięcy, lat?
i rozumiem, że 4 razy dziennie?
wydaje mi się, że to normalne... Aidi też się często załatwia, mam wrażenie, że jak jest "pusty" to po prostu mu wygodniej. robi to przy każdej okazji, praktycznie. chyba nie masz powodu do obaw.
jeśli kupka jest normalna, bez żadnych zmian, to nie powinnaś się martwić. gdyby zaniepokił Cię jej kolor lub konsystencja, wtedy raczej musisz udac się do weta.

i jeszcze jedno, przypominam teraz o tym wszystkim... nie ma czegoś takiego jak "york miniaturka".

Link to comment
Share on other sites

Pieski mają krótki przewód pokarmowy, więc jedzonko rzeczywiście przez nie "przelatuje". Shaggy, gdy był młodszy, robił częściej - tak jak piszesz ok.4 razy dziennie. A czasem to i na kazdym spacerku :) Jadł wtedy też częściej. Teraz je 2 razy dziennie i kupki też sa 2, czasem 3...

Link to comment
Share on other sites

Dzięki dziewczyny za odpowiedz na moje zapytanie:) Moj Pixelek ma 4,5roku. Wasze odpowiedzi uspokoiły mnie. wasze yorki tez tak czesto się załatwiają jak mój, więc widzę ze to normalne, mogę się przestac martwić. Myślałam,że to jest nie normalne. Co do jedzenia-on kiedy przychodzi ze spaceru, czeka aż mu dam jedzenie.Mimo ze suchy wciąż stoi, on czeka na jedzenie domowej roboty. Bardziej lubi takie. I tak jest od samego początku. Nie da rady go przestawić na sucha karmę. Kiedys, kiedy był jeszcze mały, chciałam, aby jadł tylko suche, cały dzien nie dałam mu domowego, ale wieczorem, kiedy cały dzien nie jadł, patrzył na mnie błagalnie kiedy tylko wchodziłam do kuchni, serce mi zmiękło i podgrzałam mu jego ulubione.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tinka']Dzięki dziewczyny za odpowiedz na moje zapytanie:) Moj Pixelek ma 4,5roku. Wasze odpowiedzi uspokoiły mnie. wasze yorki tez tak czesto się załatwiają jak mój, więc widzę ze to normalne, mogę się przestac martwić. Myślałam,że to jest nie normalne. Co do jedzenia-on kiedy przychodzi ze spaceru, czeka aż mu dam jedzenie.Mimo ze suchy wciąż stoi, on czeka na jedzenie domowej roboty. Bardziej lubi takie. I tak jest od samego początku. Nie da rady go przestawić na sucha karmę. Kiedys, kiedy był jeszcze mały, chciałam, aby jadł tylko suche, cały dzien nie dałam mu domowego, ale wieczorem, kiedy cały dzien nie jadł, patrzył na mnie błagalnie kiedy tylko wchodziłam do kuchni, serce mi zmiękło i podgrzałam mu jego ulubione.[/quote]

Ja byłam juz o krok od podobnej sytuacji. Na początku bałam sie OKROPNIE ze Berek nie chce jesc suchej (chociaz u hodowcy jadł) i dodawałam do RC mięsko z gotowanego skrzydełka. Na szczęście po paru dniach zapytałam werta, czy dobrze robię, a ze weta mam madrego, to dal mi do sluchu: " w zyciu mu nie przygotujesz tak wartosciowej karmy jak dobra sucgha" ja mu na to ze Berek suchej samej nie chce. I odpowiedz:" Zaden pies nie umarł jeszcze z głodu przy misce jedzenia". I udało sie poł dnia protestowal, czekał na miecho,teraz wcina RC i nic wiecej i nie marudzi:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hania:)']Ja byłam juz o krok od podobnej sytuacji. Na początku bałam sie OKROPNIE ze Berek nie chce jesc suchej (chociaz u hodowcy jadł) i dodawałam do RC mięsko z gotowanego skrzydełka. Na szczęście po paru dniach zapytałam werta, czy dobrze robię, a ze weta mam madrego, to dal mi do sluchu: " w zyciu mu nie przygotujesz tak wartosciowej karmy jak dobra sucgha" ja mu na to ze Berek suchej samej nie chce. I odpowiedz:" Zaden pies nie umarł jeszcze z głodu przy misce jedzenia". I udało sie poł dnia protestowal, czekał na miecho,teraz wcina RC i nic wiecej i nie marudzi:)[/quote]
Moja portafiła się głodzić 5 dni i nie ruszyła suchego:shake: , a że jest malutka i bałam się ze jeszcze mi z wagi spadnie to dostaje teraz puszki Hill's Niekiedy podjada suche ale raczej dla zabawy.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black]Każdy piesek jest inny, jeden ma lepszą przemianę materii inny słabszą, jedne mają tendencje do tycia inne nie. Dużo oczywiście zależy od karmienia, ale myślę że nie można psów tak dokładnie porównywać.[/COLOR]
[COLOR=black]Podobnie jest z ludźmi, jeden wypróżnia się co drugi dzień a inny 3 razy dziennie i to wcale nie oznacza że jest jakiś nienormalny, czy chory.[/COLOR]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']moja robi raz dziennie, gora dwa razy, poniewaz u niej jedzenie uswaja się, a nie przelatuje:cool1:[/quote]

Co to znaczy ze jedzenie uswaja się?
Karmisz swojego psa suchą karmą, czy gotujesz mu?

Link to comment
Share on other sites

Lilu robi raz, jak zrobi dwa razy to swieto xp
a jemy dwa razy dziennie, rano(suche-mieszane RC-dla szczeniakow i doroslych ale bardziej lubi dla szczeniakow ;/ a ma 13 miesiecy x[)i wieczorem- wtedy ma gotowane -miesko i marchewka- oczywiscie wiadomo ze i od nas nie raz jej cos w ciagu dnia sie dostanie- bo to to jest najlepsze :) (te "niedozwolone" :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...