Jump to content
Dogomania

Opłaty za wystawy zagraniczne


minagro

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Tascha[/B]

Robiąc przelew internetowy - wpisana jest data dokonania tegoż przelewu (i ona obowiazuje- mówię o ING). . Jeżeli zrobisz to do 12 godziny jest księgowana w Polsce też z tą datą. Kiedy dojdzie do adresata - to już różnie , ale to np w przypadku Austrii nie miało znaczenia. Wysyłałam w piątek bodajże 8 -go - termin był do soboty czy niedzieli. Na moim potwierdzeniu była później data 8-go , Skopiowałam to, wkleiłam w maila i poszło.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam konto w mBanku. Za przelew walutowy ze zwykłego konta złotówkowego płaciłam [B]5 zł za potwierdzenie SWIFT + 20 zł za sam przelew[/B]; w sumie 25 zł (jak na razie, bo jestem zielona i nie wiem, czy na tym się skończy, ale chyba tylko tyle ;) ). W sumie nie najgorzej - ja już miałam wizje w postaci prowizji 130zł za przelew na Litwę :-o Na szczęście jest inaczej ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='aniaDark']A pobierają prędzej... Dzisiaj wyparowało mi 28 zł z konta... I tak nie jest najgorzej :eek3: Chyba :roll:[/quote]
Bo to jest ta opłata początkowa, ktora jest oczywista i o niej uprzedzają - niespodzianką są opłaty międzybankowe :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marider']A ja wyslalem przelew za granice, tak jak ktos radzil, Poczta Polska. Koszt= cale 13zl :)

Pozdrawiam[/quote]

O tych opłatach tez juz gdzieś było pisane - są fajne i niedrogie ale niestety możliwe tylko do bardzo ograniczonej ilość miejsc :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bardotka']Bo to jest ta opłata początkowa, ktora jest oczywista i o niej uprzedzają - niespodzianką są opłaty międzybankowe :([/quote]
Nie, opłata początkową było 20 zł + 5zł za potwierdzenie SWIFT.
A kilka dni temu pobrali opłatę międzybankową i to było te 28 zł.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Chyba będę musiała się przejść i tam konto założyć, tylko zastanawiam się jak to jest z tą opłatą za kartę - jak się wyciągnie 100zł z bankomatu to traktują to już jako transakcję zwalniającą z opłaty za kartę (mówię o koncie direct), czy koniecznie to musi być w jakimś sklepie?
mBank mój odpada, mam jeszcze Aliora - niby piszą, że przelew europejski to też 5zł:roll: Przejść się muszę chyba i do nich, dopytać, żeby mnie nie oskubali z forsy przypadkiem, gdyby mnie podkusiło wysłać z aliora:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam konto w mBanku i aż wierzyć mi się nie chce, że niektórzy płacili 95zł, czy 25zł. Jeśli ustawi się przelewy SEPA, wykonywane do krajów Unii to przelew wynosi 5zł(sprawdzone wpłaty na wystawy Litewskie). Tylko trzeba dobrze kliknąć, bo jak się wykona zwykły przelew zagraniczny to już koszta inne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia85']Ja mam konto w mBanku i aż wierzyć mi się nie chce, że niektórzy płacili 95zł, czy 25zł. Jeśli ustawi się przelewy SEPA, wykonywane do krajów Unii to przelew wynosi 5zł(sprawdzone wpłaty na wystawy Litewskie). Tylko trzeba dobrze kliknąć, bo jak się wykona zwykły przelew zagraniczny to już koszta inne.[/QUOTE]
W mBanku kiedyś przelewów SEPA nie było tylko SWIFT/IBAN. Spojrzałam i mam nadzieję, że teraz faktycznie już tak nie będę bankrutować (dzięki za odświeżenie pamięci) ;) bo z tych opłat za przelewy zagraniczne, to uzbierała się ładna sumka na np. wystawę albo inne przyjemności ;)

Link to comment
Share on other sites

ja robiłam przez mBank przelew na Presov i chyba z 3 osobami rozmawiałam na infolinii - wszyscy mnie zapewniali że te 5zł to jest ostateczny koszt przelewu - że odbiorca nic nie płaci, a ja tylko te 5zł i ani grosza więcej robiąc właśnie ten przelew SEPA - wyjdzie w praniu, za kilka dni się okaże czy rzeczywiście Słowacy nie ponieśli żadnych kosztów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sachma']ja robiłam przez mBank przelew na Presov i chyba z 3 osobami rozmawiałam na infolinii - wszyscy mnie zapewniali że te 5zł to jest ostateczny koszt przelewu - że odbiorca nic nie płaci, a ja tylko te 5zł i ani grosza więcej robiąc właśnie ten przelew SEPA - wyjdzie w praniu, za kilka dni się okaże czy rzeczywiście Słowacy nie ponieśli żadnych kosztów.[/QUOTE]

czekam z niecierpliwością, bo jak faktycznie tylko 5pln za SEPA, to nie będę biegać za nowym kontem w ING :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wie ktoś w końcu jak to jest z przelewami e Euro w ING?? Ja mam tam konto walutowe i OKO i to na nich mam pieniążki w walucie ;) Konto złotówkowe obecnie mam wyczyszczone do zera, więc nie chcę wymieniać Euro, żeby mi potem przeliczali, bo tylko na tym stracę ;)

P.s. Ja w końcu zapomniałam o temacie... a za światówkę płaciłam na miejscu ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Słuchajcie, jeszcze co do opłat. M.innymi na Litwie działają z tego co pamiętam listy gwarancyjne, że opłacimy wystawę na miejscu w stawce jaką płaciliśmy w dacie zgłoszenia. Tylko powiedzcie mi, czy wysyłacie zgłoszenia + ew. list mailem? Czy drogą pocztową? Jeśli pocztą to jakim listem? Dobrze mieć w sumie potwierdzenie że dotarło.. ale to chyba wtedy musi być ZPO? Czy wystarczy polecony?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...