Jump to content
Dogomania

BIAŁOGONY już nie umrą w schronisku. W BDT u Mortes.Zapraszamy na nowy wątek :)


Mazowszanka13

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zaczęłam wczoraj robić szybki bazar, ale się zatrzymałam, bo prawdę mówiąc, nie bardzo wiem, na jaki cel, czyli na które konkretne psy i potrzeby zbieracie aktualnie pieniążki. Nie przebrnęłam przez cały wątek, ale przez początek i ostatnie strony. Wciąż 30+ psów jest w schronisku, więc na nie się nie zbiera (?). Jakieś są u Mortes i Hałabajówki, ale tak oczywiste to nie jest, które i ile ich jest. Czy to na nie i zbieramy - na utrzymanie i leczenie czy na transport do Wrocławia albo na wszystko razem? Ile jest w sumie tych psiaków aktualnie na utrzymaniu i w ilu w sumie DT, czy mają oddzielne wątki? Nie doczytałam się, trochę tego za dużo :) więc pomóżcie, proszę. A może dodatkowy post na początku z aktualizacją, co gdzie i kiedy się zmieniło w DT?

Edited by wawer
Link to comment
Share on other sites

Postaram sie coś rozjaśnić ;)
[SIZE=3]
[B]1) Białogony w schronisku.[/B][/SIZE] [B]Indeks w poście #4[/B]
Większość Białogonów przebywa w schronisku w kieleckich Dyminach.
Schronisko ich nie ogłasza, wydaje byle komu bez sprawdzenia domu, np. na łańcuch.
Ich kojce są na samym końcu schroniska, dlatego rzadko kto do nich zagląda.
Dlatego ogłasza je Mortes, sprawdza dom i jak trzeba do tego domu zawozi.
[B][COLOR=#ff0000]Zbierane są pieniądze na wykup ogłoszeń na bazarkach i na benzynę, gdy zajdzie taka potrzeba.[/COLOR][/B]
[SIZE=3]
[B]2) Staruszki:[/B] [B]Baba, Wenecja i Dupka[/B] [/SIZE]( w ogłoszeniach Dora, aby lepiej brzmiało) pojechały do Hałabajówki.
Mortes płaci za te 3 suczki 420 zł miesięcznie, do 11-ego każdego miesiąca + karma + leki.
Dupka jest najmłodsza z nich, dlatego jest ogłaszana. Może znajdzie na nią się jeszcze jakiś chętny.
[COLOR=#ff0000][B]Zbieramy na opłacenie pobytu staruszek u Hałabajówki, karmę i leki.[/B][/COLOR]

[SIZE=3][B]3)[/B] [B]Patonek, Odi i Fejfol [/B][/SIZE]zostały "wypożyczone" ze schroniska na wakacyjne dożywianie.
Są utuczone, zsocjalizowane z człowiekiem i żal oddawać je z powrotem do schroniska mordowni.
Przebywają teraz w wynajętym domku na działkach w Kielcach, gdzie na zmianę są z nimi Mortes i Krzysio, ich opiekun ze schroniska.
[B][COLOR=#ff0000]Zbieramy na karmę.[/COLOR][/B] Trzy osoby zadeklarowały comiesieczne wpłaty.

[SIZE=3][B]4) Stara i chora[/B] [B]Odi[/B] [/SIZE][B]6 X [/B]pojedzie do hoteliku pod Wrocław.
Za pobyt, bezpośrednio w hoteliku będzie płacić Pani z Anglii, która wraca za rok i wtedy weźmie Odi do siebie.
Zawiezie ją Mortes, [COLOR=#000000]tak więc[/COLOR][COLOR=#ff0000] [B]zbieramy na podróż do Wrocławia.[/B][/COLOR]

Edited by Mazowszanka2
Link to comment
Share on other sites

Mazowszanka2 świetne to podsumowanie! Od razu dużo łatwiej się połapać w całej sytuacji. Ja czytałam wiele stron wątku, ale trudno wszystko tak ogarnąć, jeśli się nie siedziało w temacie od początku.

Teraz wiadomo, na co trzeba zbierać i w jaki sposób pomagać. Będę szykować bazarek na któryś z tych wymienionych przez Ciebie celów :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gluchypies']Mazowszanka2 świetne to podsumowanie! Od razu dużo łatwiej się połapać w całej sytuacji. Ja czytałam wiele stron wątku, ale trudno wszystko tak ogarnąć, jeśli się nie siedziało w temacie od początku.

Teraz wiadomo, na co trzeba zbierać i w jaki sposób pomagać. Będę szykować bazarek na któryś z tych wymienionych przez Ciebie celów :)[/QUOTE]

Dziekujemy bardzo :)
Zaraz wkleję to podsumowanie na pierwszą stronę wątku i uzupełnię indeks.

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ wysłałam trochę zaproszeń na wątek, ale jakoś tak utknęłam... Zakupiłam właśnie pakiet na bazarku :)

tutaj link, gdyby ktoś potrzebował skorzystać: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/247328-Bazarek-zaproszeniowy-dla-kociaka-na-bdt!do-10-10-2013[/URL]

Więc mam nadzieję, że wkrótce pojawią się nowe osoby na wątku Białogonków :)

Link to comment
Share on other sites

Mazowszanko w życiu bym tego lepiej nie wytłumaczyła... :-) bardzo, bardzo Ci dziękuję :-)
Ja rozumiem że ktoś kto nie jest z białogonkami od początku może się pogubić ;-) ja sama już się plątam ale widzę że Mazowszanka wszystko kontroluje :-) od razu mi lżej :-) Tych biedaków jest po prostu za dużo :'(

Witam nowe Cioteczki :-) pokochajcie białogonki tak jak my :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wawer']Zapraszam na bazarek białogonków [B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/247406-*Kup-Teraz*-RÓŻNOŚCI-NA-BIAŁOGONY-do-7-października-(poniedziałek)?p=21349023#post21349023"]BAZAREK NA BIAŁOGONY[/URL] :).[/B][/QUOTE]

I ja przyszłam idę luknąć co tam ciekawego :)

Link to comment
Share on other sites

Przedwczoraj byłyśmy z Odusią u weterynarza i pani doktor stwierdziła że jest dużo lepiej i do czasu gdy Odusia jeszcze będzie z nami mamy ja tylko obserwować ...faktycznie Odusia chętniej biega i bawi się z Patonkiem...była też z Krzysiem na mega długim spacerze i wcale nie wróciła obolała ...po powrocie jeszcze zaczepiała Patonka do zabawy :)
Dla pewności wczoraj wzięłam jeszcze Odusię do innego weta ( tam gdzie ja chodzę z moimi psiakami) i pani Doktor właściwie potwierdziła że na razie nie ma się do czego przyczepić ...a ta opuchlizna może być juz pewna deformacją stawów ... zaleciła ewentualne rtg i obserwacje ... powiedziała że ta bolesnośc i stan zapalny stawów w przypadku Odi może nawracać ...:(

Na 6 pazdziernika szykujemy się z Odusią w drogę :) Potrzebujemy ok 400 zł na paliwo ... Jedzie z nami i wypożycza auto moja niezawodna w takich sytuacjach siostra :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...