Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Odrobaczenie szczeniaka

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
20 odpowiedzi na ten temat

#1 buncol

buncol

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 10:02

Witam,

Obecenie moja psina ma 3 miesiące. Chciałbym się dowiedzieć kiedy powinno się drugi raz odrobaczyć szczeniaka. Pierwszy raz odrobaczony był u hodowcy (miesiąc po urodzeniu). W sobotę byłem u weterynarza zaszczepić go drugą szczepionką i weterynarz nie chciał mi go odrobaczyć. Powiedział, że ważniejsza jest szczepionka i że odrobaczy go dopiero dwa dni po trzeciej szczepionce. Termin trzeciej szczepionki wyznaczył mi na 10 grudnia.

Pozdrawiam
Marcin

#2 xxxx52

xxxx52

Banned

• Banned
  • PipPipPip
  • 12002 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 10:37

Ojej ,odrobacza sie wielokrotnie szczeniaka szczegolnie przed szczepieniem ,gdyz obecnosc robakow wplywa na mala skutecznosc szczepionki.Dlatego zwsze 2 tygodnie przed zaszczepieniem psa go odrobaczamy.
Sladem robakow moze byc krew,luzne stolce,czy slady sluzu w stolcu.Poza tym 12 tygodniowy pies powinien juz byc 2 razy zaszczepiony.We wieku 8 tygodni szczepimy tzw.imunizacyjny szczepionke,gdyz pies ma 12 tygodni szczepimy pelna szczepionke min.5,ze wscieklizna.
Czemu hodowca psa nie przygotowal ?
xxxx52

#3 buncol

buncol

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 10:51

Czemu hodowca psa nie przygotowal ?

Czemu nie przygotował to nie mam pojęcia. Hodowca tłumaczył się, że to powinien już robić nowy właściciel. Ja psa kupiłem w piątek i w sobotę pojechałem od razu do weterynarza, ale weterynarz mnie trochę zaskoczył tym, że nie chciał go odrobaczyć. I teraz nie wiem czy słuchać tego weterynarza czy szukać jakiegoś innego.

A co do szczepionek to teraz dostała Nobivac DHPPi, kolejną ma dostać 10 grudnia.

#4 bachar

bachar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 741 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 10:54

Zalecane odrobaczenia szczeniąt wyglądają następująco:
3 tydzień życia
5 tydz.
7 tydz
później co miesiąc do ukończenia 6 miesiąca życia (na tydzień przed szczepieniem)
następnie raz na kwartał przez całe życie psa - szczególnie jeśli są w domu dzieci. Można odrobaczać dorosłego psa raz na 6 miesięcy jeżeli rzadko wychodzi poza teren własnej posesji.

Proponuję udać się bez psa do innej lecznicy i wziąć tabletkę na odrobaczenie.
Nie odrobacza się psa w tym samym dniu, w którym jest szczepiony. Nie zalecam również podawania szczepionki "kombajnu" wraz ze wścieklizną. Ja zawsze szczepię p.wściekliźnie odrębną szczepionką conajmniej 2 tygodnie po ostatniej dawce wirusówek.

Edytowany przez bachar, 12 listopad 2012 - 12:31 .

#5 bejasty

bejasty

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1145 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 11:36

Z tym szczepieniem zaraz po zakupie -zmiana miejsca,zmiana karmy itp itd to ogromny blad !!! tak jakwcześniej napisano najpierw odrobaczamy potem szczepimy.W przypadku odwrotnym szczepieni jest malo skuteczne a wręcz może być szkodliwe dla szczeniaka.Masz ksiązeczke zdrowia poczytaj tam powinien być harmonogram odrobaczen. Moja rada zmien weta !!!!
Szczenięta do 6 m-ca życia powinny być odrobaczane co miesiąc /bez wzgledu na to czy robale wychodziły jeżeli tak to powtorka odrob. po 14 dniach/ Po ukończeniu 6 m-cy dla pewnosci badanie kału.

#6 buncol

buncol

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 12:15

Weterynarza właśnie zmieniłem. Dostałem tabletkę, którą mam dać w sobotę i niedzielę.

#7 bejasty

bejasty

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1145 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 12:35

Jaki to lek na robaki jak sie nazywa ?

#8 buncol

buncol

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 12:38

Quanifen, wcześniej miała pastę flubenol

#9 bejasty

bejasty

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1145 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 15:37

ok czy wet dokładnie wytłumaczył jak i ile masz podac ?
Musisz wiedziec ile wazy Twoj piesek -1 tab jest do 10 kg wagi.
prawde mówiąc nie spotkałam sie z zaleceniem podawania środka przez 2 dni /oczywiście poza przypadkami ewidentnego leczenia robaczyc/ alemoże jestem "niedoumiana".Mojego też ostatnio odrobaczałam tym środkiem ale dawka na jeden dzien.

#10 buncol

buncol

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 16:00

Tak, wszystko wiem. 1/4 tabletki muszę jej podać. Czemu przez dwa dni to nie mam pojęcia.

#11 gryf80

gryf80

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6854 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 18:21

najlepiej by było gdybys stolec do badania dał,moze sie okazać że bez sensu pakujesz w psa piguły-ja swoim psom badam 2x do roku stolec,dzieki czemu przez 2 lata tabsów na robale nie widziały

#12 bejasty

bejasty

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1145 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 19:26

Wybacz Gryf 80 ale tym razem sie z Tobą nie zgodzę.Ok badanie kału ale u dorosłego a tu zwróc uwage szczeniorek tylko 1 raz odrobaczany(?) u gnieżdzie. Wiesz dobrze ,że badanie koproskopowe bywa zawodne no nie /sorki za offa/

#13 gryf80

gryf80

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6854 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 09:01

bejasty-to jest powszechne badanie zarówno dla młodocianych jak i dorosłych-oczywiście częstosc badań koproskopowych u szczeniat/kociąt powinna byc częstsza a niżeli u dorosłych osobników.pamiętaj że istnieja także3pasozyty jelitowe,na które tabsy/pasty na robale nie działają...a jedynie takie badanie jest w stanie potwierdzic ich obecnośc..pozdrawiam

#14 marlena i arvena

marlena i arvena

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 11:00

słyszał ktoś o proszku na robaki " Curtecan" nawet wpisując w google nic nie ma o tym , taki proszek wet sprzedał znajomej która poszła po środek na odrobaczenie dla szczeniaka podobno sprzedał jej to z jakiegoś wiaderka na kilogramy...... kazałam jej to wyrzucić a noi powiedział że to to będzie działać do lutego 2013!

#15 bejasty

bejasty

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1145 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 11:13

Też pierwszy raz slyszę taką nazwe /ale nazwy handlowe szybko sie zmieniają/ być może jest to jakiś środeka dla zwierząt gospodarskich?-podany czy skutecznie /?/ ale odrobaczanie odfajkowane. Bardzo dobrze ,że kazałas wyrzucić.

#16 marlena i arvena

marlena i arvena

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 14:17

a mnie się wydaje zę to środek odrobaczający dla drobiu , sama mam drób ozdobny i kiedyś u mojego weta zamawiałam środek na robaki dla bażantów i coś mi się teraz kojarzy nazwa z tym że ja kupiłam w pudełeczku a tamten wet sprzedaje na kg !

#17 skrobek

skrobek

Member

• Members
  • PipPip
  • 12 postów

Napisany 03 luty 2013 - 14:15

Witam,
mam pytanie odnośnie tego czy można odrobaczać psa za pierwszym razem innym preparatem, a za drugim innym? Szczeniak brał Milbemax u hodowcy, ale weterynarz do którego jeżdżę odrobacza Dehinelem Plus. Myślałam jeszcze żeby zamówić u weta Milbemax i wtedy odrobaczyć. Co o tym sądzicie?

#18 bejasty

bejasty

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1145 postów

Napisany 03 luty 2013 - 15:08

W/g mnie bez problemu możesz odrobaczyć Dehinalem.Zmiana środka jest nawet wskazana.

#19 gryf80

gryf80

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6854 postów

Napisany 03 luty 2013 - 15:23

podpisuję się pod bejasty,nie ważne czym odrobaczasz,leki które wymieniłeś co prawda mają inny skład ale "działają"na to samo.

#20 skrobek

skrobek

Member

• Members
  • PipPip
  • 12 postów

Napisany 03 luty 2013 - 17:23

podpisuję się pod bejasty,nie ważne czym odrobaczasz,leki które wymieniłeś co prawda mają inny skład ale "działają"na to samo.

W/g mnie bez problemu możesz odrobaczyć Dehinalem.Zmiana środka jest nawet wskazana.

Dziękuję za inf. W takim wypadku jutro jadę odrobaczać psiaka :)