Jump to content
Dogomania

Jak usunąć bezboleśnie włosy z uszu!!


asiek32

Recommended Posts

Witam. Mam problem ze sznaucerkiem miniaturowym. Mam go od 1,5 miesiąca, piesek ma prawie 5 miesięcy. Ostatnio dowiedziałam się, że pieskom tej rasy trzeba wyrywać włosy z uszu. Poradźcie jak to zrobić bezboleśnie, bo nie mam sumienia jej tego tak targać. Próbowałam, ale piesek piszczy. Musze jej usunąć te włosy bo dostała zapalenia ucha, miedzy innymi właśnie dlatego, że jest zarośnięta (tak mi weterynarz powiedział). Proszę o radę, bo wiem, że na tym forum jest wielu "fachowców".

Link to comment
Share on other sites

Ja używam pudru EAR-FRESH Bio Groomu. Włosy stają się tępe i łatwiej wychodzą.Wszystko odbywa się więc o wiele szybciej i sądząc po zachowaniu moich psów bezboleśnie. Wyrywam tylko te włosy, które wyrastają z samego środka ucha.
[B]
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że można usuwać włoski też pęsetą, ale ja to robię palcami.
Łapię za włoski, które wyrastają najgłębiej w uchu i ruchami takimi jakbym chciała je trochę wykręcić ciągnę. Włosy wychodzą bardzo łatwo.
Ja kupowałam ten puder w salonie fryzjerskim, ale wiem, że można go kupić w sklepach internetowych (np.[url]www.biogroom.pl[/url], [url]www.animalia.pl[/url], [url]www.psiaki.pl[/url])

Link to comment
Share on other sites

[B]QISSI [/B]dobrze wiedzieć, że jest taki puder :p Bo ja swojego sznauca męczę i wyrywam mu włosy pęsetą ( tą mała do brwi ) :p A te dłuższe wycinam nożyczkami. Jak pies mnie widzi z tym sprzętem w rękach, to ucieka, gdzie może ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Wyciąganie włosów z uszu nie ma prawa boleć![/B] Przede wszystkim przyzwyczaj psa do dotykania/głaskania/miętolenia/wywijania uszu. Zrób z tych czynności przyjemność dla psa (skrobanie za uchem, smakołyki itp). Jezeli wtedy złapiesz palcami i wyciagniesz delikatnie włosy to pies nawet tego nie zauwazy. Te niepotrzebne wyjda łatwo i bezboleśnie. Jak psu sie bedzie opłacało,to sam bedzie przychodził i nadstawiał uchole. Moje psy musiałam tez przyzwyczaic bo maja sporo kudłów do usuniecia a nie bede im robiła katorgi z pielęgnacji.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Udało mi się delikatnie usunac włosy z uszu:multi: . W ogóle nie piszczała, zachowywała się jakby ją to nie bolało, nie wyrywała się i nie uciekała. Ciesze się tym bardziej że znajomi niedawno byli u fryzjera ze swoją sznaucerką i opowiadali, że strasznie ich piszczała i musieli ją trzymać w dwójkę aby kobieta mogła usunąc włosy z uszu.:-( Straszne !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...