Jump to content
Dogomania

PIES ZAATAKOWAŁ DZIECKO, właścicielowi pozwolili po prostu odejść.


Vailet

Recommended Posts

[quote name='Amber']Fiu, fiu... Pies atakujący "nagle od tyłu" małe dziecko w tłumie ludzi. Życzę powodzenia w szkoleniu :p[/QUOTE]
No właśnie trochę zaskakujące. Ci, którzy przeprowadzali testy, zaraportowali, że pies ma dobry charakter, tylko jest nieposłuszny. Ma odtąd nosić kaganiec, a do lutego mają chyba złożyć coś w rodzaju egzaminu ze szkolenia. Ale nie wiem, czy dobrze tłumaczę, a tłumaczowi google nie ufam nic a nic.
[URL]http://www.goteborgdaily.se/news/rottweiler-returned-to-owner[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='motyleqq']a to szkolenie to po prostu z posłuszeństwa? i to ma sprawić, że nagle pies stanie się łagodny i milutki? orany...[/QUOTE]
"[COLOR=#000000][FONT=verdana]Dressage and obedience course". W języku "hippologicznym" dressage oznacza ujeżdżenie, dresaż. A co w kynologicznym dokładnie i ze szczegółami, to nie wiem[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']ale rzecz w tym, że co innego ugryźć, a co innego szarpać dziecko jak w jakimś amoku...[/QUOTE]
toż to wiem, wcześniej o tym pisałam;) tylko, ze nie zgadzam się z twierdzeniem, że pies NIGDY nie ma prawa ugryźć i tego dotyczyła moja wypowiedź.

a co do tego dressage course to na anglojęzycznym forum piszą o tym jako o elementach ujeżdżania koni (tych wszystkich figurach, które wykonują ciałem pod jeźdźcem) przeniesionych na psy, coś tak jakby taniec z psem. tylko nie wiem na jakiej zasadzie ma to zapobiec w przyszłości takim atakom ze strony tego psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vailet'][B]jest różnie jak idę z psem mniejszych gabarytów (york) to zazwyczaj nawet się nie pytają, głaszczą i już. [/B]Ale jak idę z większym kundlem to bardzo rzadko wgl podchodzą, a jak podchodzą to zawsze pytają. Z małym zazwyczaj na grzbiecie, a większy najpierw zawszę chce obwąchać rękę więc dają, dopiero potem głaszczą po głowę/grzbiecie.[/QUOTE]

U nas byłoby pewnie to samo, jednak gdy widzę dziecko biegnące w naszą stronę to biorę smycz w drugą rękę i mówię do dziecka że nie wolno, pies może ugryźć, trzeba się zawsze zapytać itp. Potem podchodzą rodzice i przepraszają a dziecku mówią że trzeba się zapytać czy można... Mój pies raczej nie ugryzie, jednak pies jest tylko psem.. Nie powinno się ufać psiakowi na 100 % ..
kiedyś dostałam ochrzan bo nie pozwoliłam pogłaskać psa.

z innej beczki:
ja także zostałam zaatakowana przez psa, DONka .
Będąc na spacerze z psem ( nie swoim ) i 3 latkiem . Bóg wie skąd wylatuje do mnie pies i atakuje Brutusa. Ja nie wiedząc co robić wrzeszczę do psa niecenzuralne słowa, dziecka trzymam za plecami, starałam się aby Buba był cały czas za mną. Po chwili pies jak gdyby nic sobie poleciał dalej . Ja wystraszona, pies wystraszony a dziecko się śmieje. Pies jedyne opluty, a ja wybity palec. Właściciel tego psa dostał ode mnie niezły ochrzan, od matki i od matki dziecka. Facet bronił się tym że pies przeskakuje i gryzie płot...

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam rottka agresywnego w stosunku do obcych i nie wyobrażałam sobie abym mogła z nim wyjść na spacer bez kagańca i smyczy. I to ja pilnowałam aby nikt się do niego znienacka nie zbliżył, bo jego reakcja była jednoznaczna. Jak się ma takiego psa, to trzeba go szczególnie pilnować, a nie winić dziecko, że podeszło, że zaczepiało itd. Zakichanym obowiązkiem właściciela jest panowanie nad psem żeby nie stwarzał zagrożenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...