Jump to content
Dogomania

FCI a pseudohodowla


rozi

Recommended Posts

Czym się różnią.
No właśnie chciałam Wam powiedzieć, że czasem tylko papierami/cenami.

Miałam okazję obejrzeć, w jakich warunkach lęgną się i wychowują rodowodowe szczeniaczki. Mówię o małych rasach.
W malutkim pokoju rojowisko psów w różnym wieku. Nie chore, nie głodne, ale traktowane jak masa. Wrażenie okropne, nie nauczone niczego, są bo są. Wystawowe zadbane, inne mniej. Piszczące, szczekające, drapiące po nogach, skaczące po meblach, właściciele nawet nie próbują uspokoić głosem, najbardziej dokuczliwe biorą na ręce, bo nie da się rozmawiać. Karmę rzucają na podłogę, jak kurom - który zdąży, to zje więcej.
Tylko kasa się liczy.



Taki tylko temat do przemyślenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[URL]http://www.change.org/petitions/danish-police-shut-down-danish-hovawart-puppy-mill-and-rescue-40-hovawart-dogs?utm_campaign=share_button_action_box&utm_medium=facebook&utm_source=share_petition&utm_source=share_petition&utm_medium=url_share&utm_campaign=url_share_before_sign[/URL]

Petycja o zamknięcie pseudohodowli hovawartów w Danii;
warunki ich życia;
[URL]http://kenzothehovawart.blogspot.com/2013/01/danish-hovawart-puppy-mill-meltdown-40.html[/URL]

podpisz, przyłącz się do petycji;

[TABLE="class: windowbg2"]
[TR]
[TD="width: 80%, bgcolor: #F8F8F8"][SIZE=2][URL="http://www.change.org/petitions/danish-police-shut-down-danish-hovawart-puppy-mill-and-rescue-40-hovawart-dogs?utm_campaign=share_button_action_box&utm_medium=facebook&utm_source=share_petition&utm_source=share_petition&utm_medium=url_share&utm_campaign=url_share_before_sign"]http://www.change.org/petitions/danish-police-shut-down-danish-hovawart- puppy-mill-and-rescue-40-hovawart-dogs?utm_campaign=share_button_action_box&utm_medium=facebook&utm_source=share_petition&utm_source=share_petition&utm_medium=url_share&utm_campaign=url_share_before_sign[/URL] [/SIZE] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #F8F8F8"] [TABLE]
[TR]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Edited by tmaziarz
rozszerzenie adresu petycji
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='rozi']Czym się różnią.
No właśnie chciałam Wam powiedzieć, że czasem tylko papierami/cenami.

Miałam okazję obejrzeć, w jakich warunkach lęgną się i wychowują rodowodowe szczeniaczki. Mówię o małych rasach.
W malutkim pokoju rojowisko psów w różnym wieku. Nie chore, nie głodne, ale traktowane jak masa. Wrażenie okropne, nie nauczone niczego, są bo są. Wystawowe zadbane, inne mniej. Piszczące, szczekające, drapiące po nogach, skaczące po meblach, właściciele nawet nie próbują uspokoić głosem, najbardziej dokuczliwe biorą na ręce, bo nie da się rozmawiać. Karmę rzucają na podłogę, jak kurom - który zdąży, to zje więcej.
Tylko kasa się liczy.



Taki tylko temat do przemyślenia.[/QUOTE]

Zgadzam się z tym bo też widziałam dwie hodowle tak zwane rodowodowe z papierami FCI i to była masakra. W jednej psy siedziały w klatkach i śmierdziało tam jak w jakimś kurniku, natomiast w drugiej psy mi się nie podobały (chodzi o chihuahua) były wielkie i jakieś dzikie. W końcu kupiłam swojego pięknego, wymarzonego pieska w hodowli zrzeszonei w stowarzyszeniu i uważam ze to dobry zakup. W hodowli było czyściutko,pieski biegały po domu i wszystkie bardzo przyjazne,wesołe.

Link to comment
Share on other sites

Kwestia WYBRANIA odpowiadającej sobie hodowli.
Nie każda hodowla w FCI jest dobra, tak jak nie każdy zespół grający Twój ulubiony gatunek muzyczny Ci się podoba, prawda?
Hodowców się SZUKA, a potem sprawdza, wypytuje czy nam odpowiadają.
NIGDY Nie wziełabym psa z innej organizacji niż ZKwP/FCI.
Wszystko to tylko kwestia znalezienia odpowiedniej OSOBY.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[quote name='netheter']Kwestia WYBRANIA odpowiadającej sobie hodowli.
Nie każda hodowla w FCI jest dobra, tak jak nie każdy zespół grający Twój ulubiony gatunek muzyczny Ci się podoba, prawda?
Hodowców się SZUKA, a potem sprawdza, wypytuje czy nam odpowiadają.
NIGDY Nie wziełabym psa z innej organizacji niż ZKwP/FCI.
Wszystko to tylko kwestia znalezienia odpowiedniej OSOBY.[/QUOTE]

Amen
( i 10 znaków)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...