Jump to content
Dogomania

ZOOPLUS sklep internetowy


rafantynka

Recommended Posts

Heej :)

Troszkę z opóźnieniem ale piszę o mojej paczce :) Wczoraj kurier mi ją przywiózł. Wszystko w jak najlepszym porządeczku :) Przesyłka solidnie zapakowana.
W paczce dostałam dodatkowo gratisy. Otrzymałam również ulotkę z kodem rabatowym na karmy canidae oraz felidae. I próbki karm.
Niestety nie znam tej marki ale kot ( mam też kocurka) wcina karmę jak szalony. Pieso początkowo nie chciał spróbowac a teraz siedzi przy szafce z próbką i skomli :)

Powiedzcie mi czy znacie te karmy? czy warto je kupować? Skład wydaje się fajny. Dodatkowo rabat zachęca do zakupu.

A odnośnie sklepu internetowego - mam już chyba swój ulubiony :) Dzięki fufka za polecenie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Zrobiłam zamówienie na zooplusie i opakowanie przysmaków przyszło połamane. Zapewne z winy kuriera. Przysmaki same w sobie nie są szałowe, ale mi zależało właśnie na tym opakowaniu. Czy da radę to reklamować? Reklamowałam u nich kiedyś spleśniałe keksy ze strusia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jara']Zrobiłam zamówienie na zooplusie i opakowanie przysmaków przyszło połamane. Zapewne z winy kuriera. Przysmaki same w sobie nie są szałowe, ale mi zależało właśnie na tym opakowaniu. Czy da radę to reklamować? Reklamowałam u nich kiedyś spleśniałe keksy ze strusia.[/QUOTE]

Pisz do nich i załącz zdjęcia. Moje reklamacje zawsze fajnie rozpatrują.

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę, że wsadzili mi już rozwalone opakowanie do kartonu. Nie otworzyłam kartonu do góry dnem tylko tak jak oni pakowali. Wór karmy był na dnie, a na górze paczki smaków i zabawki. Wszystko ładnie poukładane, wiecie metkami do góry, a tylko to pudełko smaków było do góry dnem żeby się przy pakowaniu nie rozsypały.
5% rabatu to żadne pieniądze, podobnie jak te smaki majątku nie kosztowały. Tylko kupiłam je dla tego opakowania ;)

Aganela te przysmaki?
[IMG]http://i1099.photobucket.com/albums/g394/Agnieszka_Kondraciuk/Rozne/RIMG0107.jpg[/IMG]
[IMG]http://i1099.photobucket.com/albums/g394/Agnieszka_Kondraciuk/Rozne/RIMG0109.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']A ja u nich zamawiam zawsze, wiem, ze idzie długo, więc zamawiam, zanim się rzeczy skończą.
Miałąm za to problemy z ich kurierem - GLS, gościowi się chyba nie chciało jeździć, więc twierdził, ze w domu nikogo nie było. Akurta calutki dzień byłam wtedy w domu, bo to był 9 miesiąc ciąży i ledwo się ruszałam, czekałam poza tym specjalnie na jaśniepana. Jak złożyłam na niego skargę, w kwadrans był u mnie z o*******em, że jak mogłam. Niestety nadal dowozi nam zakupy od nich :|[/QUOTE]


przy moim ostatnim u nich zamówieniu miałam podobne problemy z kurierem, a w sumie kurierami.
Pierwszy do mnie zadzwonił, że nie bardzo mu pasuje jechać do mnie i czy spotkam się z nim na trasie (pracuję jako PH, więc ciagle w drodze) Sic! Powiedziałam, że nie ma takiej opcji, więc przekazał paczkę koledze. Ten zadzwonił następnego dnia jakoś z rana, że już jedzie, więc mu grzecznie powiedziałam, ze pracuję i w domu jestem dopiero ok. 17... Co pan na to? Że mogę odebrać paczkę tam, gdzie on mieszka, bo kończy o 15tej i nie będzie na mnie czekał... Powiedziałam mu parę nieprzyjemnych słów i z łaską podwiózł paczkę do pracy mojego TZta... Moje wq****nie sięgnęło wtedy zenitu.

w niedzielę zamówiłam kolejną paczkę... Zobaczymy jak będzie tym razem z panami kurierami...
jesli historia się powtórzy, wiecej z zooplusa nie zamówię.

Link to comment
Share on other sites

Moja siostra zamówiła paczkę 30 kg i po 8 dniach przyszła - rozwalony wór z karmą, potrzaskane pudełka z ciastkami, wszystko wymieszane, brak rachunku i taśm firmowych. Rezygnujemy chyba z ich usług, sis składa skargę na GLS. Dam znać, jak zareagowali.

Link to comment
Share on other sites

Kupuję z zooplus raz w miesiącu lub raz na dwa miesiące. Rożne rzeczy, nie tylko karmy. Miałam jeden przypadek uszkodzenia worków w transporcie, były to 2 worki po 2 kg Nutro Choice -akurat firma zmieniła opakowania na cieńsze i po prostu pękły. Nie raz widzę, jak kurierzy różni rozpakowują auta i kartony jebut na ziemię, więc nie dziwne, że pęka. Zrobiłam zdjęcia uszkodzonych opakowań i wysłałam do sklepu. Od następnego zamówienia odliczyli mi 27 zł, zamówienie z uszkodzonymi workami było na kwotę ok 100 zł. Może każą reklamację rozpatrują indywidualnie?
Jeśli chodzi o wysyłkę, wybieram obecnie płatność przy odbiorze (gotówka) lub płatność w ciągu 14 dni (przelew). Przesyłka jest u mnie na trzeci dzień od zamówienia. Zawsze jest rachunek, Kartony oklejone porządnie ale nie firmówką chyba (sprawdzę jutro, bo spodziewam się kuriera) puste przestrzenie w kartonie są wypełnione woreczkami z powietrzem.
Jak dla mnie wszystko działa bardzo profesjonalnie.

edit: znalazłam maila - to było 26 zł. a nie 27;)

Edited by murakami
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jeśli chodzi o ŚK - to zawiodłam się na nich.
Od kiedy są dystrybutorem karmy Canidae mają wieczne braki w zaopatrzeniu. Pytałam o dostępność małych worków karmy TOTW już 3 tygodnie przed świętami i zapewniono mnie, że dostawa będzie przed świętami. Do tej pory karmy ani widu ani słychu. A chcąc zamienić np. na Orijena też w tym sklepie nie ma możliwości, bo też jest brak.... Jedynie ta karma Canidae, która mojemu psu nie smakuje, jest w pełnym stanie.
Przed tą Canidae sklep miał super zaopatrzenie i braki były na bieżąco uzupełniane.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zamawiam karmy w zooplusie i jestem bardzo zadowolona,paczki przychodzą w ciągu 3 dni,towar jest solidnie zapakowany i oprócz 5% rabatu często mają bardzo korzystne promocje.Firma jest niemiecka i dlatego świeża karma przychodzi z Niemiec.Świat Karm nie jest złym sprzedawcą ale niestety nie mają w ofercie tylu dobrych i niedrogich suchych karm jakie ma zooplus.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49']paczki przychodzą w ciągu 3 dni,[/QUOTE]

nie wiem jak to robisz, u mnie zawsze, absolutnie zawsze minimum 7 dni

[quote name='barbarasz49']Świat Karm nie jest złym sprzedawcą ale niestety nie mają w ofercie tylu dobrych i niedrogich suchych karm jakie ma zooplus.[/QUOTE]

tu sie nie zgodzę, jak dla mnie wybór karm w zooplus jest mały, ale może jestem zbyt wymagająca ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motylek1007']nie wiem jak to robisz, u mnie zawsze, absolutnie zawsze minimum 7 dni



tu sie nie zgodzę, jak dla mnie wybór karm w zooplus jest mały, ale może jestem zbyt wymagająca ;)[/QUOTE]

Ja płacę przelewem i karma zwykle jest na 3 dzień, wybór karm wg.mnie niezły,choć mogli by go poszerzyć o kilka:) podoba mi się też, że jest duży wybór zabawek,akcesoriów, trochę mały obroży i smyczy, ale są firmy się obrożach specjalizujące.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...