Jump to content
Dogomania

Język


Natula

Recommended Posts

Nie znalazłam podobnego tematu wiec zakładam bo jest to dla mnie ważne,jeśli temat jest to sorry. Suczka(shih tzu) mojej koleżanki będzie miała pierwszy raz szczeniaki wiec zastanawia nas jedna rzecz a mianowice czy szczeniaki odziedziczą język po mamie?Sprawa wygląda tak ze suczka ma język tak długi ze może sobie wylizać kucyka i przez to nie ma szansy wygrywać a jest cudna.Ojciec przyszłych szczeniaków ma normalny język.Jakei jest prawdopodobieństwo ze szczeniaki tez będa miały taki język?

Link to comment
Share on other sites

Czegoś tu nie rozumiem. W pierwszym poście napisałaś, że [quote name='natdzenellun']Sprawa wygląda tak ze suczka ma język tak długi ze może sobie wylizać kucyka i przez to nie ma szansy wygrywać a jest cudna[/quote]

więc chyba sama sobie zaprzeczasz. Niby nie chodzi na wystawy a ma hodowlankę.

[B]Goshka[/B] - a no taka wada, że normalny pies ma normalanej długości język a nie jak u krowy za przeproszeniem.

Link to comment
Share on other sites

Chefrenek ale w czym to jej przeszkadza, a poza tym wydaje mi się, że jej chodziło o jakieś konkretne wygrane np. BOB, itp.
Nie wiem, może się mylę, ale myslę, że są poważniejsze wady niż język jak u krowy..
A swoją drogą to ciekawa jestem ,jak to się dziedziczy:p :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goshka']Chefrenek ale w czym to jej przeszkadza, a poza tym wydaje mi się, że jej chodziło o jakieś konkretne wygrane np. BOB, itp.
Nie wiem, może się mylę, ale myslę, że są poważniejsze wady niż język jak u krowy..
A swoją drogą to ciekawa jestem ,jak to się dziedziczy:p :p[/quote]

Wyobraź sobie, że taki język się zapada i co wtedy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goshka']A to mam pytanie, czy taka wada ujęta jest we wzorcu? Niestety, nie mam pojęcia o rasach, tzw. ozdobnych, ale jeżeli dziewczyna pisze, że suczka ma hodowlankę...Hmhm...[/quote]

Generalnie nie wiem jak ten język wygląda ale zdarzają się przypadki, że duża jego część wystaje z pyszczka. Jeśli tak to nie sądzę by umknęło to uwadze sędziego.

A co do wzorca to wydaje mi się, że wad z nazwy to nie ma wymienionych.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak napisała Goshka chodziło mi o to ze nie może wygrywać BOG itp. Ma same doskonałe,bo naprawde śliczna jest.Język jej nie zawsze wystaje czasmi(ok pół cm) ale niekiedy ma tak ze wyciąga go tak daleko ze może sie polizać po kucyku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natdzenellun']Jakei jest prawdopodobieństwo ze szczeniaki tez będa miały taki język?[/quote]

50 na 50 albo wieksze.
Oceny doskonale to pestka u naszych sedziow, szczegolnie w tej rasie. U nas patrzy sie na wlos (90%), noszenie ogona i zgryz. Temperament, szczegolowe sprawdzenie budowy ciala, osadzenia ogona, ruch - nie sa juz tak (a u niektorych sedziow wcale) istotne. Dlatego warto pojechac z psem za granice do sedziego, ktory specjalizuje sie w Shih Tzu. Albo przynajmniej do pani Swisulskiej gdzies w PL lub prywatnie zapytac ja o ten jezyk.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...