Jump to content
Dogomania

Białystok - czipowanie psów - gdzie i za ile?


AmartAmi

Recommended Posts

  • 3 months later...

Czipowanie psów i kotów polega na wszczepieniu pod skórę zwierzęcia czipu – mikroprocesora wielkości ziarna ryżu z zakodowanym unikalnym numerem identyfikacyjnym. Czip umieszcza się po lewej strony szyi zwierzęcia za pomocą specjalnej strzykawki. Jest to zabieg szybki (trwa około minuty), bezbolesny i nie powoduje uszkodzenia [COLOR=#01337C][FONT=Verdana]skóry[/FONT][/COLOR]. Sam implant jest całkowicie bezpieczny dla [URL="http://pupile.wieszjak.pl/psy/237110,Jakich-szczepien-potrzebuje-pies.html"]zdrowia[/URL] zwierzęcia. Nie wywołuje uczucia dyskomfortu, reakcji [URL="http://pupile.wieszjak.pl/koty/285648,Co-zrobic-gdy-kot-powoduje-alergie.html"]alergicznych[/URL], szkodliwego działania na ani w żaden sposób nie ogranicza normalnej aktywności pupila. Implant wszczepia się raz na całe [COLOR=#01337C][FONT=Verdana]życie[/FONT][/COLOR]. Znakować elektronicznie można także ptaki.
[B][B]Co daje czipowanie?[/B][/B]


Czip umieszczony pod skórą zwierzęcia umożliwia identyfikację pupila gdy się zgubi lub zostanie skradziony. W czipie znajduje się unikany numer, któremu przyporządkowane są dane o zwierzęciu oraz podstawowe dane właściciela. Te [COLOR=#01337C][FONT=Verdana]informacje[/FONT][/COLOR] podaje się lekarzowi weterynarii po wszczepieniu implantu, a ten z kolei przesyła je do Ogólnopolskiej Bazy Danych Polskiego Towarzystwa Rejestracji i Identyfikacji.

Edited by tred102
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Aysel']Temat już stary, ale jeśli nadal aktualny i się przyda to ja chipowałam u p. Rudobielskiej, niestety dokładnie nie pamiętam ile to kosztowało.[/QUOTE]

Dzięki, przyda się na przyszłość... a czy mogę prosić o dokładny adres? Z tego co wiem to p.Rudobielska wykonuje inseminacje... i podobno zna się na rzeczy... nie jestem z Białegostoku, ale szukam weta, który oferuje takie usługi.

Link to comment
Share on other sites

Hehe nie wiem czy jest jakaś rzecz której p. Rudobielska się nie podejmuje ;)
Nawet jaszczury ostatnio u niej diagnozuję, gdy po wprowadzeniu nowego zaczęły się komedie z robakami.

Pani Rudobielska przyjmuje na ul. Pietkiewicza 14 - to jest osiedle TBS. Jeśli jedziemy KEN od strony Castoramy to pierwsza uliczka w prawo, ostatni budynek po prawej.

Link to comment
Share on other sites

Czipują prawie wszystkie lecznice w Białymstoku, koszt 30 zł - z dofinansowaniem z miasta. Wypełnia się dane do BOP (Baza Oznakowania Psów), która prowadzi schronisko (baza miejska). Jeśli pies trafi do schronu, odnajdą Cię i powiadomią. Normalna cena to 60 zł i wtedy nie podajesz danych do w/w bazy.
Warto oprócz tego, moim zdaniem, zarejestrować w bazie ogólnopolskiej [COLOR=#009933]www.[B]safe[/B]-[B]animal[/B].eu[/COLOR], co prawda płaci się wpisowe 30 zł, ale potem można rejestrować nieograniczoną liczbę psów;). Jeśli pies zaginie, a ktoś sprawdzi, że ma chip (czytniki mają lecznice, SM, schronisko), jak nie będzie zarejestrowany w bazie ogólnopolskiej - to nie znajdzie się właściciela!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Hehe nie wiem czy jest jakaś rzecz której p. Rudobielska się nie podejmuje ;)
Nawet jaszczury ostatnio u niej diagnozuję, gdy po wprowadzeniu nowego zaczęły się komedie z robakami.

Pani Rudobielska przyjmuje na ul. Pietkiewicza 14 - to jest osiedle TBS. Jeśli jedziemy KEN od strony Castoramy to pierwsza uliczka w prawo, ostatni budynek po prawej.[/QUOTE]

Wielkie dzięki :)

[quote name='dreag']Czipują prawie wszystkie lecznice w Białymstoku, koszt 30 zł - z dofinansowaniem z miasta. Wypełnia się dane do BOP (Baza Oznakowania Psów), która prowadzi schronisko (baza miejska). Jeśli pies trafi do schronu, odnajdą Cię i powiadomią. Normalna cena to 60 zł i wtedy nie podajesz danych do w/w bazy.
[/QUOTE]

Niestety nie jestem z Białegostoku, więc dofinansowanie mnie nie obejmuje :( Szukałam "taniego" czipowania - przed przeglądem miotu... w innych Związkach można zaczipować po 35 zł od szczeniaka, w naszym to niemożliwe niestety.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...