Jump to content
Dogomania

Jakie rasy...


Polin

Recommended Posts

Nie wiem, jak w Polsce, ale gdy pracowałam w tej branży w USA, to ratownikami były najczęściej goldeny. Ale nie tylko. Całą psią drużynkę ratowniczą w moim byłym ośrodku narciarskim (Squaw Valley) znajdziesz [urlhttp://www.squawdogs.com/asp/ourdogs.html]tutaj.

Link to comment
Share on other sites

Owczarki stworzone do pasienia owiec, czyli ciągłego ruchu, mają budowę przystosowaną do pokonywania rozległych przestrzeni. Jednak każda rasa ma swoje plusy i minusy, nie ma takiej pozbawionej wad. To już kwestia przewodnika by w zależności od potrzeb wybrał sobie rasę, która jak najlepiej spełni jego oczekiwania.

A co do bernardynów, to wydaje mi się, że te z beczułkami rumu różniły sie troche i psychicznie i fizycznie od tych, które spotyka sie dziś na wystawach.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Odświerzę trochę temat. Co sądzicie o parson/jack russell terrierze jako psu ratowniku? Bo może nie z Sambą, ale z następnym spróbowałabym swoich sił w ratownictwie, tylko czy to jest odpowiednia rasa? Małe, ruchliwe, pracujące (niekoniecznie z przewodnikiem, ale dla niego), odważne - czy taki pies by się sprawdził w ratownictwie?

Link to comment
Share on other sites

znalazłam takie coś:
[url]http://www.aniwet.pl/ust-psyrat.htm[/url]


Widziałam jrt szukające materiałów wybuchowych w londyńskim metrze. Aż trudno mi sobie wyobrazić lepiej nadające się psy niż małe teriery. Samodzielne, wytrwałe, zapalone do roboty i jedną ręką można je włożyć np. na półkę bagażową.

Link to comment
Share on other sites

Brat mojej suczy, niestety jeszcze 'bezdomny', wydaje sie być psem, który ma potencjał do tego typu pracy. Jestem ciekawa, czy u takiego 3,5m szczeniaka można to stwierdzić. Piesek ma ogromny popęd do pracy ruchowej z człowiekiem po ojcu, i zamiłowanie do pracy węchowej po mamusi. Working:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla']Brat mojej suczy, niestety jeszcze 'bezdomny', wydaje sie być psem, który ma potencjał do tego typu pracy. Jestem ciekawa, czy u takiego 3,5m szczeniaka można to stwierdzić. Piesek ma ogromny popęd do pracy ruchowej z człowiekiem po ojcu, i zamiłowanie do pracy węchowej po mamusi. Working:evil_lol:[/quote]
No jasne, że się da. Mój pies został zdiagnozowany jako pies do pracy w wieku sześciu tygodniu i tak mu zostało. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Co sądzicie o parson/jack russell terrierze jako psu ratowniku? Bo może nie z Sambą, ale z następnym spróbowałabym swoich sił w ratownictwie, tylko czy to jest odpowiednia rasa? Małe, ruchliwe, pracujące (niekoniecznie z przewodnikiem, ale dla niego), odważne - czy taki pies by się sprawdził w ratownictwie?[/quote]
W Straży Pożarnej w Gdańsku ratownikiem jest Didi (zdaje się, że to JRT) - może spróbuj skontaktować się z nimi.

Link to comment
Share on other sites

Na polsko-czeskiej granicy pracuje suczka niemieckiego teriera mysliwskiego :loveu: jest cudna, zrównoważona , skupiona na pracy a dalismy jej troszke do wiwatu. W ramach pracy i treningu w cięzkich warunkach
musiała przeszukac duuzy dostawczak, który do tego wypełniony byl psami i karmą( przeszukiwała tez w srodku na ułamek sekundy zatrzymywała sie przy każdym transporterze zacieawiona kto tam siedzi jedno niuchnięcie nos w nos i dalej szła.)
CUUUUDNA i zero w niej agresji:multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Jako psy lawinowe (i nie tylko ;) ) pracują też berneńskie psy pasterskie tu hodowla ,,specjalizująca" się w bernach pracusiach: [URL="http://www.bernersennenhunde.at/hunde/hunde.htm"]Hunde[/URL]
[URL]http://www.bernersennenhunde.at/index.htm[/URL]
a w latach 70 ubiegłego wieku w GOPR pracował Duży Szwajcarski Pies Pasterski :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...