Jump to content
Dogomania

Rokuś za TM [*] Kula zaginęła 1 sierpnia 2022 :(


Ewa Marta

Recommended Posts

Podziwiam was za taką dbałość o Rokusia, trzymam ksciuki, żeby było coraz lepiej. Rozumiem was bo też mam staruszkę rottkę, ktorej coraz bardziej łapki się plączą, ma je coraz słabsze ale jeszcze chodzi choćkazde potknięcie to dla mnie skurcz serca ale wspomagam ją też jak mogę, kupuję drogie odżywki, witaminy, wspomagam serce i jakoś jeszcze bieda daje radę. I tego samego życzę Rokusiowi.

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, dwbem napisał:

Podziwiam was za taką dbałość o Rokusia, trzymam ksciuki, żeby było coraz lepiej. Rozumiem was bo też mam staruszkę rottkę, ktorej coraz bardziej łapki się plączą, ma je coraz słabsze ale jeszcze chodzi choćkazde potknięcie to dla mnie skurcz serca ale wspomagam ją też jak mogę, kupuję drogie odżywki, witaminy, wspomagam serce i jakoś jeszcze bieda daje radę. I tego samego życzę Rokusiowi.

Bardzo dziękujemy za życzenia! Zawsze piszesz o swojej suni dwbem, a ja chętnie zobaczyłabym pyszczek tej staruszki:) Wgrasz jakieś zdjęcie?

20 godzin temu, Ellig napisał:

Jacek na dyżurze przy Rokusiu. 

I Rokus odpoczywa po porannym spacerze. 

 

 

Eluś kochana, dziękujemy!!!!

2 godziny temu, anica napisał:

Ufff!  ...teraz już będzie z każdą chwilą lepiej, pewnie jeszcze boli, ja w piątek również miałam usuwaną 6 całą sobotę i niedzielę ,na lekach, nawet w nocy budził mnie ból :(  więc Rokuniu razem ',jakby "łykamy" ;)

Nie ma to ... jak rodzinaloveyy3.gif

Współczujemy i łaczymy się z Tobą w bólu:)

Rokuś dzisiaj dużo lepiej się czuje, a wczoraj nawarczał ostro na Jacka, który chcial przytulić się do jego pyszczka. Wredota czarna pozwala na takie czułości tylko mnie:) Jackowi było przykro:(

 

Dzisiaj wykupiłam kolejne leki dla Rokunia. Jestem przerażona tymi kosztami. Jak np. emeryt mieszkający samotnie może pozwolić sobie na ratowanie swojego zwierzaka, skoro ceny idą w tysiące:( 

R103.jpg.bf07721a4e586b0931c0caed5205f33e.jpg

 

A tu jeszcze zdjęcia bidusia Rokusia, kiedy jeszcze bolało:( Przemywamy oczka, bo chyba po narkozie zaczęły mu troszkę ropieć:

R101.jpg.14458e691124e36f8e0af8067f90fa91.jpg

R102.jpg.563476cd8c9f0d08fd76adf07ef5cd76.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy dam radę wkleić jakieś zdjęcia, mam wcześniejsze jak była piękna i młoda i obecne w smartfonie, muszę wgrać do komputera i jak mi się uda to coś pokażę.

Dobrze, że Rokuś czuje się już lepiej. Moja staruszka na razie jakoś się jeszcze rusza no i ma dobry apetyt więc chyba jeszcze dobrze się czuje.

Link to comment
Share on other sites

Rokuś zdecydowanie odżył. Ogonek nie przestaje się ruszać, na spacerach na tych swoich sztywnych łapinkach gna do przodu, zaczepia Barse do zabawy, szczeka jak szalony domagając się smaczków i widać, że czuje się dużo lepiej:) To znaczy, że chore zęby musiały mu dokuczać:(

W domu nie ma szans na położenie go na posłaniu kiedy my siedzimy na kanapie. Pakuje sie między nas na kanapę, domaga się głaskania, a jak tylko wstanę na moment, zaraz jest krzyk i żądanie zniesienia go z kanapy, bo on przecież musi iść ze mną:) Co ciekawe, kiedy wczoraj rozstawiłam prasowanie, Rokuś na luzie położył się na najbliższym posłanku na ziemi i spał jak kamień. 

Mam wrażenie, że jeszcze bardziej przywiązał się do mnie po tym weekendzie spędzonym bardzo blisko i praktycznie bez rozstania ze mną. On kocha całym serduszkiem, ale jest przy tym bardzo wymagający:) 

Wczoraj byliśy na spacerze razem z Jackiem i nagle Rokino pomylił Jacka z jakims Panem idącym naprzeciwko nas. Odwrócil sie nagle i zaczął truchtać za Panem, który szedl bardzo szybko. Musiałam podbiec, żeby go zawrócić. Mimo to dalej chciał iść za Panem, dopiero kiedy zobaczył nadchodzącego Jacka, polecial do niego i przywitał go, jakby nie widzieli się tydzień:)

Dziś doszedl wielki worek karmy Renal. To dobrze, bo te 2 kg kupione na próbę już się kończyły. Jeszcze troszkę mieszam ze starą karmą, ale w tej chwili Renala jest więcej niż karmy starej. W tym tygodniu już całkowicie przejdziemy na Renala. Bałam się robić tę zmianę szybciej, bo przy wrażliwym żołądku Rokusia na pewno byłaby biegunka.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Rokuś jest w zdecydowanie lepszej kondycji. Dzisiaj usiłowal ganiac Barsiczkę, ale zaplątały mu się łapki i musialam go zbierać z ziemi:)

Kupiłam mu dzisiaj tabletkę Simparica przeciw kleszczom.Za 5 tygodni nałożę już psiakom obrożę, ale na razie mamy na Ursynowie masę kleszczy i bezpieczniej będzie jak dostaną coś mocniejszego. Dopiero drugi miesiąc podaję im tabletki, wcześniej były upały, kleszczy nie było widać, więc nosiły obroże Preventic.

Kupiłam też 20 tabletek Cardisure korzystając z tego, że byłam w lecznicy, w której za tabletke płacę 4 zł, a nie 4,70 jak w swojej:(

Za 20 tabletek Cardisure i Simparicę Rokusia zaplaciłam 122 zł. Paragon jest na kwotę 198 zł, bo są na nim też policzone 2 mniejsze tabletki Simparica dla moich suniek (2 x 38 zł) Paragon wgram jutro, bo mi dzisiaj nie chce sie przesłać z telefonu na pocztę:(

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Kejciu napisał:

Ewa a jaką dawkę Cardisure Rokuś bierze ? zapytam w jakiej cenie jest u mnie

Kochana, Rokus dostaje w tej chwili 3/4 tabletki o dawce 10 mg 2 razy dziennie - w sumie 1,5 tabletki 10 mg. Udawało nam się dwa razy odkupić tabletki po 3 zł po odejściu psiaków, potem dobry Duszek załatwiał nam je po 3,75 zł, a teraz kupuję po 4 zł za tabletkę. W tej chwili mam 34 tabletki w domu. Wystarczy na 22 dni.

 

Wgrywam zaległy paragon - na zdjęciu wszystkie zakupy, na drugim zdjęciu opisane ile wyszło na Rokusia ile na sunie:

Par1.jpg.1a675174210fafcbdf28a212750f4dd9.jpgPar2.jpg.9c82da6848b293579165d071dadf63a6.jpg

 

A tak teraz sypia Rokuś:) 

R101.jpg.80da23a2d1349a7742141e3ddee5e32e.jpg

 

Nie wiem po co nam w domu 7 posłanek dla psiaków, skoro i tak wszystkie pakują się na kanapę:)

R102.jpg.a911d3c923013cf5912e478e043a5a04.jpg

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Rokuś znowu zaczyna lizać paznokcie, tym razem z drugiej łapki. Ponieważ w badaniu pazura wyszła liczna obecność dwóch bakterii: Enterobacter aerogenes i Staphylococcus pseudintermedius (wzrost obfity w przypadku obu) mieliśmy obserwować zachowanie i pazur Rokusia. Do tej pory wyglądało na to, że pazury się pięknie wygoiły, ale mógł to spowodować antybiotyk podawany na zęby. Teraz prawdopodobnie infekcja wraca i trzeba będzie podziałać antybiotykiem, ktory jest najskuteczniejszy w antybiogramie. Postaram się jutro wgrać opis wyników, o których napisałam powyżej. 

Pogoda kiepska więc zdjęcia najlepiej wychodzą w domu. A w domu psiaki najchętniej leżą. Zmieniają jedynie miejsce leżakowania. Ewentualnie stoją w kuchni i czekaja na coś dobrego:

R501.jpg.61b852c5060f1ac1d17886a7c00a052e.jpg

R502.jpg.9b1769a4fe62886fcaa60befd5f3ae8b.jpg

R503.jpg.e1708d3c586909539d721c9f5e2e9760.jpg

 

Dzisiaj tylko ja dostałam sie do kanapy (moją miejscówke widać między Peruszką i Rokusiem). Jackowi pozostała podłoga i rozpychający sie łapkami Rokuś za plecami:

R504.jpg.ac561121d0a4ea7457c630be51b730e9.jpg

R505.jpg.eb991f2f21f0df7c2c285b15b065baaa.jpg

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dostałyśmy dzisiaj z Elunią po raz kolejny 100 zl od eossi dla Rokusia i Misia!!! Z całego serca dziękujemy, że nie zapominasz o naszych bidusiach. Ustaliłyśmy, że kwotę podzielimy tak, że Rokuś dostanie 60 zl, a Misio 40 zł, bo Rokuś w tej chwili jest na wielkim minusie, a za moment znowu kupujemy leki. Misio szczęśliwie zaleczony w tym momencie!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...