Jump to content
Dogomania

Rokuś za TM [*] Kula zaginęła 1 sierpnia 2022 :(


Ewa Marta

Recommended Posts

Zajęłam się suniami i zaniedbałam wątek Rokusia:) Nasz zuch czuje się dobrze, chwilami nawet bardzo dobrze.

Jeden dzień nie szczekał, ale przedwczoraj znowu zaczął. Wczoraj szczekał do 23:30, a potem zaczął o 1:45. Musialam położyć się z nim na posłanku i w końcu zasnął. Ja obudziłam się skostniala z zimna godzine później i polecialam do łóżka. Jest taki bezradny, kiedy szczeka i nie kojarzy co się dzieje dookoła, a potem tak się cieszy, kiedy ktoś go przytula.

Dzisiaj usilował ganiać na spacerze z Barsiczką. Niestety ciało nie nadąża za głową i Rokuś wywinął kozła na ziemi. Właśnie dlatego wolę pojechać z nimi dalej na spacer, żeby miał bezpieczne podłoże. Uwielbiam te poranne godzinne spacery. Ptaki śpiewają, psiaki węszą i sa bardzo zainteresowane wszystkim dookoła, a ja powtarzam - niech tak będzie zawsze:)

R1.jpg.be58a8fdb0139e1eb3a04d2979568ba3.jpg

 

Dzisiejsza trasa wyglądała tak:

P1.jpg.17874b5c855da2ff839b176962b36664.jpg

 

 

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zrobiliśy dzisiaj super spacer i duuużo zdjęć i filmoków:) Nie zamęczę Was wszystkimi, ale troszę wgram:) 

Na początek zapomniana Peruszka. On w końcu była pierwsza adoptowana ze skarpy, a teraz tylko Rokuś się pojawia na zdjęciach:)

P101.jpg.18264fba8b5230f9a9726e4170bb5440.jpg

 

R201.jpg.9918ef4520e50fbb6a47df5426ecc096.jpg

 

Rokus wyraźnie unika dużych psów. Czuje się słaby i udaje generalnie, że ich nie widzi, nawet tych bardzo przyjaznych:

R202.jpg.61efae654d97dc344259f1771922c8a3.jpg

R203.jpg.6f3df141b51f3524199676d61a41cc15.jpg

 

Nadal co chwilę domaga się smaczka na spacerze:

R204.jpg.014274983bd17280b9226d34758664ec.jpg

 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Na filmikach bardziej widać, jaki jest ruchliwy na spacerach i jak nadal uwielbia zabawy  z piłeczką. Trzeba jedynie rzucać blisko, bo inaczej Rokuś gubi się i nie wie gdzie szukać piłeczki albo traci równowagę. No i szybko ja potem chować, żeby się nie zamęczył:

 

 

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

W ciągu dnia Rokuś zachowuje się jak normalny, zdrowy pies. Niestety kiedy zapada zmrok, nie możemy go uspokoić:( Kładziemy go blisko, za każdym razem na wyciągnięcie ręki. Tak dzisiaj leży obok mnie kiedy pracuję:

Rokus.jpg.6d51d76575541a793e1d589c804b51c6.jpg

 

Ale niestety nie mogę go uspokoić. Jest niespokojny, podrywa się, popiskuje, szczeka:( Tak będzie do 1-2 w nocy, czasami dłużej albo z przerwami:( Serce pęka, bo nie ma mu jak pomóc. Dostaje wszystko, co możemy podać, a efekt mizerny:( Film jest ciemny, ale słychać jak sie zachowuje Rokuś:(

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, azalia napisał:

Peruszka,Barsiczka i Rokuś,nie wiadomo które z nich najpiękniejsze,bo cała trójka cudowna.

Szkoda,że Rokuś taki niespokojny w nocy jest,biedaczek się męczy.

To naprawdę smutne, kiedy tak szczeka przestraszony. Są wieczory, kiedy udaje się go uspokoić, a czasami niestety nie:(  To go na pewno męczy bardzo:( Kochamy go naprawdę z całych sił i nieba chcielibyśmy mu przychylić, ale tu jesteśmy bezradni i bezsilni:(

Link to comment
Share on other sites

Koniecznie wydrapsiaj ode mnie Peruszkę! :)

Piękne zdjęcie Barsuni zrobiłaś. :)

Co do Rokusiowych nocnych płaczów, to coś mi przyszło do głowy... Może to głupie, ale w sumie co Wam szkodzi spróbować. ;)
Może dajcie mu pod nochala na noc np. Wasz ręcznik od rąk, żeby czuł zapach blisko? Albo termoforek zawinięty w taki ręcznik? Dumam tak...

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, inka33 napisał:

Koniecznie wydrapsiaj ode mnie Peruszkę! :)

Piękne zdjęcie Barsuni zrobiłaś. :)

Co do Rokusiowych nocnych płaczów, to coś mi przyszło do głowy... Może to głupie, ale w sumie co Wam szkodzi spróbować. ;)
Może dajcie mu pod nochala na noc np. Wasz ręcznik od rąk, żeby czuł zapach blisko? Albo termoforek zawinięty w taki ręcznik? Dumam tak...

A wiesz, że to jest dobry pomysł? Spróbuję dzisiaj, dzięki:) Barsiczka ma dużo zdjęć, ale prawie na wszystkich nos ma w trawie, bo to wąchacz totalny:)

1 godzinę temu, doris66 napisał:

Piękne zdjęcia i  filmiki ........bo i psy piękne, zadbane i szczęśliwe. Zdrowia Rokusiu ci życzę.

Bardzo dziękujemy Dorotko:) 

Link to comment
Share on other sites

Zadzwonił dzisiaj do mnie dobry duszek pytając, czy chcę kupic taniej Cardisure dla Rokunia. Cale opakowanie, czyli 100 talbetek 10 mg kosztuje dzisiaj 395 zł. Oczywiście poprosiłam o zamówienie i przesłanie do nas:) To nadal ponad 100 zl taniej niż u weta:) Dobry duszek opłaci koszt przesyłki, za co bardzo dzięujemy:)

Mamy jeszcze chyba 30 tabletek, ale to wystarczy na 20 dni, a potem będziemy rozpaczliwie szukac dojść do tańszego leku, dlatego przelałam szybko kasę nie bacząc na to, że Rokino ma minus. Jakoś nadrobimy, może w końcu uda mi się zrobić jakis bazarek dla niego:(

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Ewa Marta napisał:

A wiesz, że to jest dobry pomysł? Spróbuję dzisiaj, dzięki:) Barsiczka ma dużo zdjęć, ale prawie na wszystkich nos ma w trawie, bo to wąchacz totalny:)

Mam nadzieję, że to coś da. :)
Tak jakoś mi się wymyśliło, bo przecież szczeniakom czy psu w nowym domu/hotelu pomagają "stare" znane zapachy. :)

Link to comment
Share on other sites

Ode mnie również głaski-przytulsaki :) nadrabiam zaległości i tyle u Ciebie Ewuniu się dzieje .,, Nie nudzisz się!oczy.gif

milutko było zobaczyć Twoje stadko, wody nie boją się Barsiczka i Peruszka, wspaniele!  Rokuś jako facet już tak nie dziwi, jak wchodzi do wody :)

serce pęka jak się słucha Rokusia, nocą :(   Ewuniu, słodycz Twojego głosu działa na niego, bo się uspokaja! moja Jasieńka... też tak płakusiała, tuliłam ją do piersi i płakałam razem z nią... później już nawet w dzień...stawała w koncie i piszczała, wyła, zawodziła... straszne to było :(

Ewuniu, czy pomaga pozostawienie ,Waszego ręcznika? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...