Jump to content
Dogomania

Tak się "tresuje" psy w schronisku na Paluchu.. 25.08.2012 r.


Angelka2

Recommended Posts

Wklejam linka do kontrowersyjnego filmiku o tresurze psów na paluchu znalazłam go na FB, mnie zatkało :angryy::angryy::angryy:.


[video=youtube;A5BRTGy1Gzs]http://www.youtube.com/watch?v=A5BRTGy1Gzs&feature=plcp&fb_source=message[/video]

Jeśli taki temat już gdzieś jest proszę moda o usunięcie.

Gdyby ktoś rozpoznał tą panią chętnie się dowiem jaką szkołę reprezentuje aby omijać szerokim łukiem.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/231491-ca%C5%82a-prawda-o-schronisku-na-paluchu%21-pilne%21%21"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/231491-ca%C5%82a-prawda-o-schronisku-na-paluchu%21-pilne%21%21[/URL]

ja już stworzyłam wątek. :) dużo wczesniej od Ciebie :)

Link to comment
Share on other sites

jak moze taka sfrustrowana sadystka szkolic psy.przeciez to babsko nie ma zielonego pojecia o pracy z psami.Powinna ona miejsce psa zajac.Czy powiadomione sa odpowiednie wladze o znecaniu sie nad zwierzetami na placu cwiczen dla psow.jezeli tacy maja byc psi szkoleniowcy,to biedne sa psySkandal Co za wredne babsko ,

Link to comment
Share on other sites

wczoraj się dowiedziałam o tym filmie, ale nie miałam dostępu do neta i z opowiadania nie wyciągnęłam takich wniosków jak z filmu.
Jak dla mnie paniusia zabrała się od dupy strony do szkolenia. Widać, że ewidentnie nie daje sobie rady z psem i jest sfrustrowana.
Te szarpania sa wyrazem jej słabości i złości, a nie przemyślanego programu szkoleniowego.
Pies jest rozkojarzony, zrezygnowany, nieprzystosowany do współpracy z człowiekiem.
Całym sobą wyraża się "dajcie mi spokój, jest mi źle, a wy jeszcze mnie ciągacie nie wiadomo po co?".
Może najpierw paniusia by popracowała nad motywacją psa do czegokolwiek.
Rany, czy ona ma jakieś certyfikaty szkoleniowca?????
Co to za goście z takim stoicyzmem przyglądający się szarpaninie?
Inna sprawa, że teren szkoleniowy nie powinien być publiczny.
Natomiast, wg mnie, "kamerator" chciał zrobić karierę w necie i dlatego nie zgłosił do dyrekcji, tylko opublikował.
Szuja, dla własnej wątpliwej kariery położy wolontariat w schronie, a co za tym idzie spacery, dobre ręce tych wielu ludzi, którzy poświęcają swój czas na pomoc zwierzętom.
Wśród zdowych ziaren znajdzie się zawsze jakaś chora plewa.

Link to comment
Share on other sites

xxxx52, czy masz lepszy pomysł na danie schronienia bezdomnym zwierzętom wyrzucanym w Warszawie?
Mniej obozowy?
Nie bronie Dyrekcji Palucha, ale nie chciałabym byc na ich miejscu.
Jako schronisko miejskie, nie mogą odmówić przyjęcia kolejnego zwierzaka, a prywatne schrony mogą.
Nie mogą przyjąć 1%, a prywatne mogą.
Nie sa nawet na własnym terenie, tylko na dzierżawionym od lotniska. W każdej chwili moga ich wywalić, chociaż niby sa umowy, ale z umowami nigdy nie wie, oj nie wie się...
Są piętnowani za grzechy swoje i innych schronisk, bo sa największym na Mazowszu i najbardziej znanym schroniskiem.
W sobotę było około 30 adopcji, a w tygodniu przybyło około 40 zwierząt.
Jaki procent zwierząt nieadopcyjnych jest w Schronie? Nieadopcyjne nie z powodu cech psa, tylko zastawów komorniczych, przedmiotów w postępowaniu sądowym, zakładników ludzkiej nienawiści w sprawach rozwodowych? Wiesz czy nie? Byłaś na Paluchu?

Link to comment
Share on other sites

inga.mm-wybacz czy Paluch mozna nazwac schroniskiem ?
tak widzialam na filmie ten oboz psow ,to jest nic innego jak horor ,Chyba stolice stac na budowe kilku mniejszych schronisk,a juz o mentalnosci ludzi nie mowia,bo kto jest winny ze sa pelne schroniska jak nie glupi ludzie.
A co sie czepiasz tej osoby co ukazala metody szkolenia tej pseudo-trenerki ,myslisz ,ze ci obok co stoja przy niej sa lepsi?Skoro stali i nie reagowali na ta szarpanine psa.
Cale szczescie ,ze sa ludzie ze nie maja klapek na oczach i ukazuja nieprawidlowosci w schroniskach,a co schronisko to jest "swieta krowa"?
Doskonale wiadomio ,ciagle czytam na dogo ,ze jak wolontariusz zglosi nieprawidlowosc w pracy z psem to ma zakaz wstepu ,wiec dobrze ,ze ukazal na tym forum ten filmik ,inni moze za niego ta robote zrobili.

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Laska chodziła w kółko szarpiąc psa na smyczy na wszystkie strony. Pies starszy, do tego upał. Zrobił coś źle, czyli o jeden krok za dużo, bo panna nagle stawała bez sygnału - szarpnięcie. Zrobił coś dobrze, laska nie wiedziała, co zrobić - szarpnięcie. Potem zaczęła go już tak na wszytskie strony tarmosić, że wyglądała, jakby go usiłowała na tej smyczy powiesić. A pies stał ogłupiały i nie wiedział, co zrobić. To tak w bardzo skrótowym skrócie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Byłam na dwóch lekcjach u takiego "specjalisty" ( były policjant)

I na dwóch spotkaniach się skończyło. Zero podejścia do rasy, wszystko na siłę. Byle zgnębić i złamać psa. Zwiałam po propozycji założenia obroży elektrycznej mojemu shibie. Dzięki niej miał szybciej wracać na moje wołanie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andromeda']Byłam na dwóch lekcjach u takiego "specjalisty" ( były policjant)

I na dwóch spotkaniach się skończyło. Zero podejścia do rasy, wszystko na siłę. Byle zgnębić i złamać psa. Zwiałam po propozycji założenia obroży elektrycznej mojemu shibie. Dzięki niej miał szybciej wracać na moje wołanie...[/QUOTE]
Że co? Były policjant? :flaming:
Dziewczyno co Ty piszesz? :WTF:

Nie wyobrażam sobie, żeby ten chłopak polecił OE laikowi, skoro sam jej nie używa przy szkoleniu SPORTOWYM!
I może Cię to zdziwi ale podstawą szkolenia, jakiegokolwiek są wzmocnienie POZYTYWNE i nawet - logicznie myśląc - gdyby stosował awersję, nie miałby po co pokazywać się na jakichkolwiek zawodach BO tam sie liczy RADOŚĆ PSA, która jest [U]bardzo [/U]ważnym składnikiem sukcesu!

:eek2:

SZOK!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...