Jump to content
Dogomania

CALCIUM DUO na alergie ?


eduso

Recommended Posts

moze ma zatkane gruczoły okołoodbytowe, u praktycznie 90% psów z tą przypadłością pierwszym objawem jest świąd,
a calcium duo nie polecam, gdyz mialam w lecznicy psa ze zwapnieniem żołądka i nerek właśnie po calcium duo, lepsze jest calcium w syropie po 4-10 kropli, w zalezności od wielkości psa

Link to comment
Share on other sites

vetka - bardzo dziekuje za odpowiedz ! Calcium Duo w takim razie odpada ! Kupilam dzisiaj syrop Sanosvit Calcium o smaku bananowym. substancje czynne: calcium gluconolactobionicum 29,4g ; calcium lactobionicum 6,4g ; vehiculum ad 100 ml. Ile dziennie podawac tego syropu ? Na opakowaniu pisza, ze dla doroslych 1 lyzka stolowa 2-3 razy na dobe. DOdam, ze moj pies to 30 kg golden retriever.

Bardzo prosze o odp. i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Psiak od ok. 24h ma napady drapania się po pyszczku (z jednej strony już lekko przerzedził futerko), prócz tego zaczął się lizać po bokach i intensywniej podskubywać łapki. Niestety u naszego weterynarza będę dopiero jutro, czy mogę na razie potraktować syrop wapniowy dla dzieci (smak bananowy ;) ) jako "pierwsze uderzenie" przeciw drapaniu? Dostał dwie łyżeczki.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mój psiak też ma alergię na pyłki zawsze w maju i lipcu mam z tym problem bo wylizuje lapki. Podaje mu zwykle wapno w tabletkach ( 1 tabl dziennie) i dodatkowo nienasycone kwasy tłuszczowe ( kwasy omega-3) tutaj na stronce opisane są troszke alergie :) [url=http://www.vetmozga.com/artykuly/alergiczne.php]Alergiczne choroby sk

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Proszę pomóżcie.

Moja Minka co jakiś czas boryka się z uporczywym drapanień głównie drapie sie po uszach i gryzie sobie łapki.

Zaczęło się po pierwszej ciecze.Drapanie,brak włosków koło oczu i na klatce piersiowej. Ogólnie straciła dużo sierści. Oczywiście zaczęły się wizyty u weta. Początkowo sterydy po jakim czasie zeskrobiny ponieważ myśleliśmy że to nużeniec. Od listopada 2015 była leczona ostatecznie dostała zastrzyk z hormonu ponieważ jechaliśmy na wakacje ( była bardzo rozdrażniona jakby nie nasza Minulka). Nie było mas w domu około 3 tyg. Wróciliśmy i znowu zaczęło się po tyg.drapanie ale delikatne.....natomiast znów widzę ubytek dość spory sierści...klata znowu zaczyna być przeżedzona i drapie się po uszach które później ma mega czerwone. Dodam że przed blokiem mamy łączkę po której Minka uuuuwielbia biegać,mamy dwa koty w domu (może to przyczyna). Na testy mnie nie stać ale wiem że ja to drażni, sierści mniej a przed nami chłodne dni ;-).pójdę do wet i znowu zastrzyki że sterydów.nie chcę jej tym faszerowac ponieważ boję się że to będzie z drugiej strony jej szkodzi. Myślałam o wapnie ale nie wiem ile.Minka jest jagtterierem po tacie a mama jamnik szorstkowlosy(mieszanka podobno wybuchowa ale baaaardzo ją kochamy).14 stycznia będzie miała 2 latka i waży około 7,5 kg.

Proszę poradźcie co mam zrobić. To nasze szczęście któremu muszę pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...