Jump to content
Dogomania

Prawidłowa waga !


Collie15

Recommended Posts

Hej chciałam sie zapytać osób znających sie na sprawie jak powinna być prawidłowa waga maltańczyka.Moja pusia ma 5 miesięcy i waży ok 3kg nie wiem moze zabardzo ja tucze ale to straszny łakomczuch waze ja na ludzkiej wadze i dlatego zastanawiam sie dlaczego taka duza waga wyszła.No ale coż ona jest bardzo ruchliwa,dużo biega.

Pomożecie? moze gdzies na necie jest tabela ile powinna wazyc dana rasa w odpowiednim wieku

Dodam że to nie jest jakaś ''miniaturka'' lecz zwykly tradycyjny maltańczyk

Link to comment
Share on other sites

Hej
w/g wzorca waga dorosłego maltańczyka powinna wynosić miedzy 3-4 kg. Ale to mowa o rodowodowym psiaku.
Jeśli jest to psiak bez rodowodu to jest to trochę jak wróżenie. Wszystko zależy od tego jakie psiaki skojarzono. Dlatego najlepiej jest widzieć rodziców malucha aby mniej więcej widzieć jakiej wielkości będzie nasze szczęście :)
Twój maltańczyk będzie w tej górnej granicy wagowej bo w/g tego co piszesz już osiągnął dolną granicę wagową. Podejrzewam, że jeżeli nie jest przekarmiony to powinien w wieku dorosłym ważyć ok. 4 kilo. Więcej raczej nie ;) Ale nie martw się nawet jeśli troszkę przekroczy te 4 kilo to nadal jest bardzo mały i towarzyski piesek ;)
Stwierdzam to tylko i wyłącznie na podstawie swoich obserwacji ;) i porównywania wag psiaków w tej rasie w różnym okresie ich rozwoju ;P

Maltańczyk rośnie do ok 8-9 m-ca życia. Po tym okresie waga raczej już się nie zmienia ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam.
Jeżeli Twoja Pusia waży 3 kg w wieku 5 miesięcy to nie oznacza to wcale że będzie ważyła 10 jak będzie miała rok. Po prostu jest ona w fazie wzrostu i jej waha będzie się wahać. Jednak dla pewności powinnaś zoptymalizowac jej karmę i dodatkowe smakołyki. Tak jak napisała Nessti 3-4 kg to optymalna waha maltana więc lepiej się jej trzymać.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Jeśli, jak ją głaszczesz, czujesz żebra, ale nie takie wystające - po prostu czujesz, że tam są to ma prawidłową wagę. Jeżeli żeber nie czuć pod tłuszczykiem to jest "wypasiona" ;) Nie patrz na żadne tabelki. Moja Lilly waży ponad 5 kilo. Jakbym miała patrzeć się na tabelki to bym psinę zagłodziła.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...