Jump to content
Dogomania

Problem z nerkami, pies nie może chodzić


Dawid18

Recommended Posts

Witam wszystkich ;) od miesiąca pies(owczarek niemiecki) mniej chętnie spożywał pokarm, trochę wychudł, pomysleliśmy, że to tylko zmniejszony apetyt związany z upalnymi dniami. Pojechaliśmy do weta w sobote rano, stwierdził, że jest coś z trawieniem(pies nie miał wymiotów, ani biegunki, to znaczy zdarzała się pojedyncza biegunka np. raz na tydzień), dał lek na apetyt, wzmocnienie, tabletki na odrobaczenie i hepatim na trawienie.. Pies ożył, to znaczy miał apetyt, był zadowolony, uszy w górze.. Postanowiliśmy go wykąpać to było w poniedziałek, ciepło piękna pogoda pies do końca dnia był normalny. Na drugi dzień we wtorek pies widocznie osłabł, znowu był apatyczny, zmniejszył się apetyt, wziąłem go na spacer i szedł wmiare normalnie, trochę wolniej niz zwykle. Pod wieczór pies miał problemy z podnoszeniem się( dziwnie zachowywały się jego kończyny tylne). Pojechaliśmy do weta, kazał jechać do innego weta na drugi dzień bo to był już wieczór na badanie krwi. Ta noc była dla niego okropna, nie mógł już zabardzo wstawać) Pojechaliśmy wczoraj, z badań krwi wynika, że pies ma niewydolność nerek i anemie z tym związaną. Wczoraj wieczorem pojechaliśmy na pierwsze leczenie, dosał witamine w kroplówce B chyba, środki przeciwbólowe, i antybiotyk. Teraz pies lezy, nie chce wstawać, jak pomogę mu wstac to skomle i strasznie kuleje. Nie wiem czy to może być związane z nerkami ? Dodam, że pies jest bardzo młody, ma dwa lata. Tak mi go szkoda bo widzę, że cierpi,a le mam nadzieje, że uda mu się wyzdrowieć.

Link to comment
Share on other sites

Może napisać, jakie były wyniki badania krwi? Chodzi głównie o parametry kreatyniny i mocznika, bo to na ich podstawie można podejrzewać jaki jest stan nerek.
Jest słaby i apatyczny, bo być może ma wysokie stężenie mocznika we krwi i ma zatruty organizm.

Link to comment
Share on other sites

Nie pamiętam dokładnie jakie były wyniki, ale zadzwonię później do weta i zapiszę sobie. Ale czy to możliwe, że pies przez takie coś może nie chodzić, kuleć, nie może się podnieść, naprzykład gdy podniosę jego łape to aż piśnie-warknie. :(
Jak już wstanie i się troche rozrusza to już może iść to znaczy kuleć(aż podskakuje) ;( nie wiem już czy to, aby napewno tylko nerki ? Pies miał kleszcza z 2 miesiące temu, albo 23 miesiące temu bo to było jakoś pod koniec maja. Wet powiedział, że w naszym regionie nie ma kleszczy zakażonych bebeszjozą, mieszkam w Częstochowie.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co, jak mi nerki siadły, miałam stan zapalny, stosunkowo lekki na dodatek, to nie mogłam chodzić i nie poszłam do pracy, co zdarza mi się naprawdę bardzo rzadko. Popatrz sobie na anatomię psa, nerki są w takim miejscu, że każdy ruch nogą powoduje po prostu gwiazdy przed oczami. To jest bardzo wysoki poziom bólu, więc naprawdę możliwe, że pies nie moze chodzić.
Pies miał badania moczu?

Link to comment
Share on other sites

gdyby to była babeszioza po tym kleszczu co go miała 2 m-ce temu to juz by psa nie było wśród żywych(oczywiście nie leczona),przy nerkach-tzn jakichkolwiek problemach z nerkami czy ukł moczowym objawy bólowe występuja bardzo rzadko(ewentualnie przy ich zapaleniu przy omacywaniu okolicy nerek pies reaguje).mogże to byc sytuhorobowe.ale ja także czekam na wyniki

Link to comment
Share on other sites

ehh, jak mi go szkoda.. Rano położył się pod drzewem w ogródku i tak leżał nie ruszając się, musiałem go przenieść do domu bo sam nie chciał wstać, a przy tym strasznie piszczał bo go coś tam boli :( dostał kroplówkę ze środkami przeciwbólowymi. Teraz leży na boku też się nie rusza i widzę, że ma drgawki(wczesniej też miał) drgawki nie tylko przy mięśniach łap bo widziałem, że grzbiet też mu drgał.. już nie wiem co mam robić :(

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie taki ostry ból nerek wskazuje albo na kolkę nerkową (było robione usg???) albo na ostrą niewydolność nerek, którą leczy się nieco inaczej niż przewlekłą. Żeby stwierdzić przewlekłą niewydolność nerek trzeba zrobić szereg badań, nie wystarczy mocznik i kreatynina.
Poza tym, jak piszesz, że po kąpieli się pogorszyło, mogło po prostu dojść do przeziębienia i zapalenia nerek. Możliwości jest wiele, a ja tu nie widzę wszystkich koniecznych badań...

Link to comment
Share on other sites

Niestety zostaliśmy zmuszeni go uśpić :( strasznie cierpiał i weterynarz powiedział nam, że to będzie najlepsze rozwiązanie dla niego.. Miał bardzo złe wyniki badań. Strasznie mi go teraz brakuje, nawet nie ma z kim iść na spacer :( ale mam nadzieje, że on jest już szczęśliwy ;)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo mi przykro :-(
Mój pies miał te same objawy, po południu był na spacerze, szalał w śniegu, biegał, a wieczorem nagle odjęło mu tylne nogi, przewracał się nie mógł chodzić.
Przy zaawansowanej niewydolności nerek wapń nie jest przyswajany z pokarmu, więc organizm pobiera go bezpośrednio z kości i dlatego jest problem z chodzeniem, drgawki itd
[URL]http://www.vetopedia.pl/article318-1-Przewlekla_niewydolnosc_nerek_-_PNN_-u_p...html?PHPSESSID=b7525cacb9b5cad86ee810cd32aaefa0[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...