Jump to content
Dogomania

Kajunia kochana Ruda Mordka...


ozzyanula

Recommended Posts

Dziękuję Ma_ruda za pamięć. To bardzo miłe.

Przed Świętami byłam w schronisku w Nysie zawieźć kocyki, poduszki Kajunia innym potrzebującym psiakom. Na jednym z kocyków znalazłam jej wąsik... Łzy same poleciały. Żaden z kocyków już nią nie pachniał... Koszyczek sobie zostawiłam a miseczki dalej stoją... W torebce zawsze mam Kajuni obrożę, która cały czas nią pachnie. Nosiła ją przecież ponad 12 lat...

Czekałam w Święta na Kajunię, na sen o niej... Nie przyszła...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nadal mnie nie odwiedzasz Rudziku... Dlaczego? Czekam na Ciebie codziennie. Czas tak szybko mija. Najpierw liczyłam dni bez Ciebie, teraz są to miesiące. Aż boję się pomyśleć, że niedługo będą to lata... Jak to możliwe??? NIe byłam przygotowana na Twoje odejście, chociaż na "to" chyba nie można się przygotować. Ostatnio wystraszyłam się, że Weronika dostała alergii na psy. Zaczęła strasznie kichać przy szczeniaczku mojej koleżanki. A przyceież wychowała się przy Tobie, byłaś jej najlepszą nianią, uwielbiałaś przy niej spać. Mam nadzieję, że to był tylko przypadek, bo Ty przecież do mnie wrócisz, może w innym futerku, ale wrócisz... Dobrze, że mogę tu pisać o Tobie, do Ciebie... Inaczej zwariowałabym. Nadal chce mi się krzyczeć, że to takie niesprawiedliwe. Nie potrafię poradzić sobie z przemijaniem...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzisiaj mam urodziny, Karolina kończy 11 m-cy i Ciebie Rudziku nie ma już z nami 7 bardzo bardzo długich miesięcy... Nadal mi się nie śnisz, nie dajesz żadnych znaków. Jutro byłaby nasza rocznica - 13 lat razem. Byłaś takim moim nieplanowanym prezentem urodzinowym, ale najwspanialszym na świecie. Miałam nadzieję, że dzisiaj też mi zrobisz prezent na urodziny...

Link to comment
Share on other sites

Boże, jak ukoić ten ból??? Przychodzą takie dni, że nie mogę się pozbierać, tak bardzo mi Ciebie brakuje Kajuniu. Staram sobie przypominać wtedy wszystkie chwile spędzone z Tobą, ale to jeszcze bardziej mnie dołuje...Najbardziej pamiętam wszystkie detale z tego "ostatniego" dnia... dlaczego???

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj w nocy nie mogłam spać. Przypominałam sobie chwile spędzone z Kajunią...

Gdy wiedziała, że mamy wyjść biegała tam i z powrotem z radości. I gdy nie mogła się już doczekać podbiegała do mnie i "atakowała" z dwóch łap z miną "pospiesz się pańcia".

Uwielbiała duże maskotki. Najbardziej była zadowolona, gdy udało jej sie wyciągnąć całą zawartość. Ten uśmiech na jej pyszczku bezcenny...

Słoneczko Ty moje. Tyle razy w nocy ręka sama spada, żeby pogłaskać Cię koło łóżka albo podnieść kołdrę i wpuścić Cię ...

Kocham i tęsknię...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Twoje zdjęcie na lodówce robi się coraz bardziej wyblakłe. Przypomina mi to o mijających dniach bez Ciebie Kajeczko. Tak bym chciała cofnąć czas i cieszyć się każdym dniem spędzonym razem...
Co jeszcze mogłam dla Ciebie zrobić??? Tak bym chciała, żeby dziewczynki zaznały takiej zwariowanej psiej miłości jak ja mając Ciebie...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Śniłaś mi się ostatnio Kajuniu. Wiedziałam, że jesteś, ale nie mogłam Cię zobaczyć... Za dwa dni minie 8 cholernie długich miesięcy bez Ciebie. Kiedyś myślałam, że nie przeżyję Twojego odejścia, że świat się skończy... A tu wszystko idzie dalej, tylko bez Ciebie Kajuniu. Tęsknię...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ozzyanula']Tęsknię... Myślałam, że tylko tamten rok był taki wredny. A ten jest niewiele lepszy. Kajeczko dodaj mi siły, żebym przetrwała to wszystko. Tak chciałabym spojrzeć w te Tawoje migdałki...[/QUOTE]
Miałam podobne nadzieje związane z nowym rokiem; myślałam, że po odejściu Fraszki już nic gorszego zdarzyć się nie może. Ale niestety...dzieje się. Gdyby Fraszka była ze mną może byłoby mi dzisiaj łatwiej przetrwać. Ale na pewno nie byłoby mi łatwiej jednocześnie walczyć z jej chorobą. Może dlatego odeszła? Może wiedziała to, czego ja nie byłam jeszcze świadoma?
Wierzę, że nasze sunie pomogą nam i dodadzą siły, mimo, ze tak bardzo ich brakuje tutaj i tak bardzo tęsknimy.

Link to comment
Share on other sites

Czasami myślę sobie, że Kaja zrobiła miejsce dla naszej Karolinki. Żebym miała czas na opiekę nad dziećmi... a nie zajmowała się jej chorobą... Ale przecież mogłam to wszystko pogodzić!!! Nosić Kajunię na rękach, jeśli byłaby taka potrzeba.

Pamiętam, gdy przez ostatnie dni nosiłam Kajunię na rękach na działkę, bo już nie chodziła, sąsiadka powiedziała, że pójdziemy kiedyś do nieba za taką miłość. Nie wiedziała, że ja właśnie niosę to swoje NIEBO...
Kajuniu, tęsknię. Bardzo tęsknię...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dzisiaj mija 9 miesięcy bez Ciebie moja Kajuniu. Kiedyś nawet w najgorszych snach nie wyobrażałam sobie, że będę mogła żyć bez Ciebie. Wydawało mi się, że gdy odejdziesz to będzie koniec świata. I w pewien sposób stał się koniec. Nic już nie jest takie samo. Brakuje mi Ciebie. Twoja starsza Pańcia (moja mama) ostatnio choruje, Ty zaraz byś się do niej przytuliła i byłoby dobrze... Zawsze mam przy sobie Twoją obrożę. To taki mój talizman.
Kilka dni temu znalazłam na stronie SOS dla Jamników suczkę tak podobną do Ciebie, że nawet Weronika powiedziała, że Kajunia się znalazła. Ma na imię Klara i 3 lata. Nie wiem jeszcze co zrobię. Boję się, że będę ją porównywać do Ciebie, a to przecież będzie całkiem inny piesek...
Kocham i tęsknię... Bardzo...

Link to comment
Share on other sites

Jakie to wszystko wzruszające... Sprawiło, że znów płaczę... Tyle, że u nas minął dopiero miesiąc od rozstania. Ja zmuszam się do "wyłączenia emocji". Wiem, to okropne, ale inaczej nie mogę sobie poradzić... Nie mogę rozpamiętywać, wspominać, oglądać zdjęć...
Powiem Ci, Kochana, że gdybym tylko mogła, to od razu brałabym następnego psiaka. Niedawno moja przyjaciółka powiedziała - Maja chciałaby, abyście pokochali kolejnego psiaka i na niego przelali swą miłość. Ale my nie możemy :( Może pomyśl o tym? Psiak na pewno nie będzie taki jak Kajusia, ale też będzie cudowny na swój sposób. I wniesie do Waszego domku radość.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Rudziku mój, właśnie kończą się Święta Wielkanocne, pierwsza Wielkanoc bez Ciebie. Nikt nie wsadzał mokrego noska w koszyczek w poszukiwaniu smakołyków... A na dodatek spadł śnieg, w którym tak uwielbiałaś nurkować...
Zdecydowałam się na Klarę - suczkę tak podobną do Ciebie... Czekamy wszyscy na decyzję...
A może to nie przypadek, że jest tak podobna do Ciebie? Imię też ma na K...

Link to comment
Share on other sites

Rudziku Mój Kochany, dzisiaj mieliśmy wizytę PA. Klara będzie z nami. Wierzę, że maczałaś w tym swoje "krępe" łapki. Ta pustka po Tobie jest przeogromna. Miłość, którą miałam dla Ciebie na kolejne lata na pewno przeleję na Twoją "siostrzyczkę". Kocham Cię Kajeczko i tęsknię...

Link to comment
Share on other sites

Witaj Moje Kochane Rude Słoneczko. Od soboty 13.04.2013 mamy w domu Klarę - jamniczkę, którą adoptowaliśmy z Warszawy. Jechaliśmy po nią prawie 400 km. Na miejscu zobaczyłam... Ciebie. Cofnęłam się o 12 lat. Kajuniu, jesteście tak do siebie podobne, że mam wrażenie, że to Ty wróciłaś do mnie. Jak na nią patrzę, przypominają mi się wszystkie cudowne chwile spędzone z Tobą... Kocham Cię

Link to comment
Share on other sites

Słoneczko moje, na działce już wiosna. Zaczęły kwitnąć Twoje ulubione tulipany. Uwielbiałaś w nich leżeć... Klara jest z nami. To taka Ty. Pilnuje mnie i tylko nastawia się do miziania. Cała Ty. Jak na nią patrzę, lżej mi znosić rozłąkę z Tobą. Kocham i tęsknię...

Link to comment
Share on other sites

Kajuniu, cały czas wierzę, że wróciłaś w innym futerku... Bo czy jest możliwe, że adoptowany piesek czuje się w domu jakby mieszkał to od zawsze? Zaakceptował nasze dzieci, nie jest agresywny, nie warczy, tylko ich pilnuje? Nie ucieka, nastawia się do głaskania? Jak czytam o innych adoptowanych pieskach, szczególnie jamnikach, to nie jest tak różowo. A u nas jest... Rudziku mój i nawet ból w serduszku jest trochę mniejszy...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

11 miesięcy bez Ciebie Słoneczko. Jak to szybko zleciało... A wydaje mi się, że jeszcze wczoraj leżałyśmy razem na kocyku na działce i masowałam Ci Twoje bezwładne łapki... Jak patrzę na Klarę, to przypominam sobie Ciebie 11 lat temu... Też byłaś taka zwariowana, uwielbiałaś biegać i wariować. Klara też podkrada parówki Karolinie tak jak Ty Weronice... Kocham Cię i tęsknię...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Rudziku mój, jeszcze parę dni i będzie równo rok bez Ciebie. Jak to możliwe? Ten czas leci nieubłaganie... Twoja "siostra" Klara jest taka spragniona miłości, ciągle pcha się na kolanka do miziania. Jak patrzy na mnie to czuję się czasami jakbyś to Ty na mnie patrzyła swoimi migdałkami. I tak jak Ty nie lubi rano wychodzić na podwórko, jak pada deszcz. Wsteczny i do domu. Wiesz, że dzięki Klarze już nie jest w domu tak pusto? Znowu słychać pazurki na podłodze, znowu ktoś wkrada się pod kołdrę... To trochę taki "powrót do przeszłości". Masz Kajuniu na zawsze miejsce w moim sercu. Kocham i tęsknię...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wczoraj był 20.06.2013. Karolinka skończyła 16 m-cy. Minęło 12 miesięcy bez Ciebie. Rok. Kiedyś myślałam, że to niemożliwe. Że nie będę mogła bez Ciebie żyć. Ale życie toczy się dalej. Jest inaczej, bo nie ma Ciebie z nami, ale czas płynie. Wiesz, że wczoraj nawet pogoda była podobna jak rok temu? Też okropny upał, w nocy burza w okolicy. Kajuniu, nie śnisz mi się. Cały czas wierzę, że wróciłaś do nas jako Klara. Klara nie odstępuje mnie na krok. Jest dosłownie wszędzie. Nawet teraz spogląda na mnie tymi swoimi mądrymi oczkami. Chciałabym wierzyć, że zrobiłam wszystko dla Ciebie. Skradłaś moje serce Rudziku. Kocham i tęsknię. Na zawsze...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...