Jump to content
Dogomania

Czego chcielibyśmy od naszej podkomisji?


Flaire

Recommended Posts

[quote name='Robull']i jeszcze następnego, aż w końcu i Misia by się załapała... [/quote]Qrcze, miałam nadzieję, że napisałam swoją opinię tak sprytnie, że nikt się nie pokapował, że cały czas chodzi mi tylko i wyłącznieo to, żeby Misia pojechała na MŚ. Ale nie doceniłam Robulla, który pokapował się natychmiast! :(

Więc zwracam honor, rzeczywiście lepiej posyłać na MŚ niepełną drużynę, zkazując zawodników na tylko dwa przebiegi niż np. hańbić się okropnym, 13 miejscem drużynowym! W końcu ŻADNA drużyna z jakim takim poziomem nie wylądowała niżej. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Robull']
Jak widzisz, praktycznie nie było możliwości powołania zawodnika rezerwowego do przebiegów drużynowych.[/quote]
No i jak życie pokazało, nie jest to dobre rozwiązanie. Z przyczyn nam bliżej nieznanych na mistrzostwa nie dojechały 2 osoby, co skutecznie zdekompletowało 2 drużyny. Osoby, które pojechały musiały obejść się smakiem i z zaplanowanych 4 przebiegów mogły wystartować tylko 2 razy. To nie fair wobec tych, którzy ogólnodostępnych eliminacjach wywalczyli sobie prawo startu w imprezie, a na skutek splotu okoliczności wystartowali połowicznie. Może spróbujmy zapobiec takim wypadkom na przyszłość?

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkRed][I]...pokaż mi choć jedną osobę, która uważa, że na MŚA powinny jeździć drużyny niepełne.[/I][/COLOR] No i długo nie trzeba było czekać - sama się ujawniła:

Flaire napisała:[quote][I][COLOR=DarkRed][B]...lepiej posyłać na MŚ niepełną drużynę...[/B][/COLOR][/I]
[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']No i jak życie pokazało, nie jest to dobre rozwiązanie. [/quote]Ale, o ile się nie mylę, jedyne zgodne w tym zakresie z wymogami FCI.

[quote name='Mokka']Może spróbujmy zapobiec takim wypadkom na przyszłość?[/quote]Trudno się nie zgodzić... oczywiście będziemy na ten temat nie raz rozmawiać i obiecuję, że jeśli tylko będzie taka możliwość, na pewno będę za. Nie wierzę, że ktoś mógłby być przeciw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robull']Ale, o ile się nie mylę, jedyne zgodne w tym zakresie z wymogami FCI.[/quote]:-o:-o:-o:-o Pokaż paragraf w regulaminach bądź przepisach FCI (podkreślam: nie w zasadach przyjętych przed naszą podkomisję, tylko w zasadach ustalonych przez FCI), gdzie jest coś takiego napisane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']:-o:-o:-o:-o Pokaż paragraf w regulaminach bądź przepisach FCI (podkreślam: nie w zasadach przyjętych przed naszą podkomisję, tylko w zasadach ustalonych przez FCI), gdzie jest coś takiego napisane.[/quote]Daruj sobie... przecież napisałem "[I]o ile się nie mylę[/I]", co jednoznacznie wskazuje, że nie mam teraz możliwości tego sprawdzenia.

Link to comment
Share on other sites

Konkretnie, w regulaminie FCI jest tak, że pozwala on, aby drużyna składała się z dokładnie 3 zawodników w każdej kategorii wzrostowej. Ale nie muszą to być ci sami zawodnicy, którzy są zgłoszeni w konkurencjach indywidualnych. A więc kluczowym pytaniem jest

Do kiedy można robić zmiany w składzie drużyn?

To nie jest wyjaśnione w regulaminie... :( Jeśli termin zmian składu drużyn jest ten sam, co termin zgłoszeń, to niestety, takie sytuacje, jak się trafiła w tym roku, będą trudne do uniknięcia. Natomiast jeśli można robić zmiany później, to łatwo jest zgłosić dodatkowego zawodnika do drużyny, którego później można podmienić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']Jeśli termin zmian składu drużyn jest ten sam, co termin zgłoszeń, to niestety, takie sytuacje, jak się trafiła w tym roku, będą trudne do uniknięcia.[/quote]W kwestii formalnej: Jeśli... to nie "trudne do uniknięcia", a [U][COLOR=black]nie do uniknięcia[/COLOR][/U].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robull']W kwestii formalnej: Jeśli... to nie "trudne do uniknięcia", a [U][COLOR=black]nie do uniknięcia[/COLOR][/U].[/quote]JA tego nie wiem, bo nie znam powodu, dla którego część drużyny w tym roku nie dojechała - więc nie wiem, w jakim stopniu tego można by uniknąć. :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']JA tego nie wiem, bo nie znam powodu, dla którego część drużyny w tym roku nie dojechała - więc nie wiem, w jakim stopniu tego można by uniknąć. :niewiem:[/quote] Abstra***ąc od powodów, nie zmienia to faktu, że [U]jeśli termin zmian składu drużyn jest ten sam, co termin zgłoszeń[/U], to niestety, takie sytuacje, jak się trafiła w tym roku, będą [U][B]nie[/B] do uniknięcia[/U], a nie [U][B]trudne [/B]do uniknięcia[/U].

P.S.

To system (albo Laluna:evil_lol:) zmienia mi 3 literki w środku pierwszego słowa tego postu na gwiazdki i nie wiem, czemu? ;):lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robull']Abstra***ąc od powodów, nie zmienia to faktu, że [U]jeśli termin zmian składu drużyn jest ten sam, co termin zgłoszeń[/U], to niestety, takie sytuacje, jak się trafiła w tym roku, będą [U][B]nie[/B] do uniknięcia[/U], a nie [U][B]trudne [/B]do uniknięcia[/U].[/quote]Sorry, ale dla mnie jest oczywiste, że czy taka sytuacja, jak się trafiła w tym roku jest do uniknięcia, czy nie - zależy przede wszystkim od POWODU, dla którego ta sytuacja się trafiła. Jeśli ten powód jest do uniknięcia, to taka sytuacja również - całkiem niezależnie od terminu zmian drużyn.

Oczywiście są inne powody, których nie da się uniknąć - ale to wszyscy rozumieją i nie o tym tu była mowa.

Link to comment
Share on other sites

Flaire, czy Ty wszystko musisz kwestionować? Ręce opadają, ale podejmę jeszcze jedną próbę i mam nadzieję, że ostatnią, wytłumaczenia Ci tej jakże prostej kwestii czysto formalnej.

[B]Jeśli [/B]termin zmian składu drużyn jest ten sam, co termin zgłoszeń, to w przypadku wycofania się w ostatniej chwili dwóch zawodników (jak to miało miejsce w tym roku i bez względu na powód ich nieobecności, bo nie to jest tematem tej dyskusji) sytuacja jaka miała miejsce (brak 2 drużyn) będzie nie do uniknięcia. Innymi słowy, sytuacja ta mogłaby być do uniknięcia (mogłoby do niej nie dojść), gdyby termin zmian składu drużyn mógł być inny (późniejszy), co termin zgłoszeń.

A tak w ogóle, to [B]jeśli [/B]te dwa terminy, o których piszesz są te same, to trzeba chyba założyć nowy temat na DOGO: [U]Co chcielibyśmy od FCI?[/U] Można by jako pierwszy postulat zgłosić, żeby, [B]jeśli [/B]obecnie termin zmian składu drużyn jest ten sam, co termin zgłoszeń, to w przyszłości termin zmian składu drużyn na MŚA ma być inny, co termin zgłoszeń drużyn.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']Pisałeś gdzieś, że nie masz wpływu na złośliwość innych...[/quote]bo nie mam :( a Ty masz?

[quote name='Flaire']... - ale ewidentnie nad swoją również nie potrafisz zapanować. :roll:[/quote]gdybym był złośliwy, to poprosiłbym Cię o pisanie na temat:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robull']......[B]Jeśli [/B]termin zmian składu drużyn jest ten sam, co termin zgłoszeń, to w przypadku wycofania się w ostatniej chwili dwóch zawodników (jak to miało miejsce w tym roku i bez względu na powód ich nieobecności, bo nie to jest tematem tej dyskusji) sytuacja jaka miała miejsce (brak 2 drużyn) będzie nie do uniknięcia......[/quote]

No tak, ale rozszerzając, modyfikując, czyli po prostu wprowadzając zmiany w regulaminie zasad kwalifikacji i wysyłania reprezentacji na MŚ, można prawdopodobieństwo takich sytuacji zminimalizować. Jasne, że nigdy nie jest się w stanie przewidzieć wszelkich wypadków losowych, ale zdecydowanie należałoby zwiększyć świadomość i poczucie odpowiedzialności potencjalnych kandydatów do narodowego teamu. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Davie']Jasne, że nigdy nie jest się w stanie przewidzieć wszelkich wypadków losowych, ale zdecydowanie należałoby zwiększyć świadomość i poczucie odpowiedzialności potencjalnych kandydatów do narodowego teamu. ;)[/quote]Davie, zgadzam się, że kązdy członek reprezentacji powinien ponosić odpowiedzialność wycofania się po upłynięciu terminu zgłoszeń i mieć tego pełną świadomość. Czy to masz na myslę?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie ma obiektywnej przyczyny (typu tfu tfu- pies ma kontuzję/ przewodnik ma kontuzję) to powinny być jakieś konsekwencje. Ostatnio jak koszykarka odmówiła grzy w kadrze bo jej się nie chce- cofnięto jej licencję i nigdzie nie może grać... reprezentowanie kraju to ma być zaszczyt a nie fanaberia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robull']Davie, zgadzam się, że kązdy członek reprezentacji powinien ponosić odpowiedzialność wycofania się po upłynięciu terminu zgłoszeń i mieć tego pełną świadomość. Czy to masz na myslę?[/QUOTE]

Myślę, że to powinno działać w dwie strony. Z jednej strony odpowiedzialność zawodników z drugiej odpowiedzialność organizatorów wyjazdu. Może należałoby określić na początku kolejnego sezonu kto odpowiada za wydelegowanie, opiekę i dostarczenie zawodników na miejsce. Czy będzie osoba która się tym zajmie (organizacją wyjazdu dla całej ekipy) czy będzie należało to po stronie zawodników - każdy na własną rękę organizuje sobie dojazd, noclegi itp.
Jak będą określone jasne reguły można pisać o odpowiedzialności. Należałoby również określić reguły wyjazdu na MŚ osób niepełnoletnich. Bo zdaje się w tym roku był z tym problem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sajko']Jeśli nie ma obiektywnej przyczyny (typu tfu tfu- pies ma kontuzję/ przewodnik ma kontuzję) to powinny być jakieś konsekwencje. Ostatnio jak koszykarka odmówiła grzy w kadrze bo jej się nie chce- cofnięto jej licencję i nigdzie nie może grać... reprezentowanie kraju to ma być zaszczyt a nie fanaberia...[/quote]Wiesz, teoretycznie tak, ale... (zawsze jest jakies ale:angryy:)załóżmy, że jest jakaś konsekwencja za wycoanie się (finansowa lub inna dotkliwa) i jestm powołany do reprezentacji, a na tydzień przezd wyjazdam obraziłem się na np. teamleadera i mówię:
a) NIE JADĄ, BO MI PIES OKULAŁ! I co mi zrobisz? Zarządasz ode mnie potwierdzenia tego faktu przez weta? Zapewniem Cię, że będą miał takie zaświadczenie.
b) NIE JADĄ, BO OKULAŁEM, MAM ZAWROTY GŁOWY, MAM GEYPĘ, ITD! I co mi zrobisz? Zarządasz ode mnie potwierdzenia tego faktu przez lekarza? Zapewniem Cię, że będą miał takie zaświadczenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robull']Davie, zgadzam się, że kązdy członek reprezentacji powinien ponosić odpowiedzialność wycofania się po upłynięciu terminu zgłoszeń i mieć tego pełną świadomość. Czy to masz na myslę?[/quote]

Tak, dokładnie to.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam tylko prywatną tabelkę dla M zrobioną (pierwsze to punkty łącznie zdobyte w dotychczasowych zawodach):

[FONT=Arial]5[/FONT][FONT=Arial]blue[/FONT]
[FONT=Arial]11[/FONT][FONT=Arial]monia[/FONT]
[FONT=Arial]3[/FONT][FONT=Arial]beautiful mascot[/FONT]
[FONT=Arial]2[/FONT][FONT=Arial]draka[/FONT]
[FONT=Arial]1[/FONT][FONT=Arial]rudi[/FONT]
[FONT=Arial]4[/FONT][FONT=Arial]monia+sajko[/FONT]
[FONT=Arial]10[/FONT][FONT=Arial]drago[/FONT]
[FONT=Arial]19[/FONT][FONT=Arial]zuzia[/FONT]
[FONT=Arial]5[/FONT][FONT=Arial]witch blue z dablovy[/FONT]
[FONT=Arial]7[/FONT][FONT=Arial]funny[/FONT]
[FONT=Arial]1[/FONT][FONT=Arial]parys[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...