Jump to content
Dogomania

Waszkowe sznupy - sznupoza zaawansowana nieuleczalna - szukamy domów dla Sznaucerów w Potrzebie!!


Recommended Posts

Nawet nie wiedziałam ze jest coś takiego :) to fajnie, zawsze nowe doświadczenie  i wiedza. A pomysł na buke... masakra. Zawsze mi się przypomina jak Monika szukała domu dla dość ostrego psa i jakas babka napisała ze jej znajoma ma podobną zadziorna suke i trzeba je połączyć to wyjdą  fajne chrakterne szczeniaki. I to była serio propozycja. 

Link to comment
Share on other sites

o matko, który psiak? 

na zapalenie trzustki robi się badanie TLI z krwi - amylaza taka wysoka - a był na czczo? no i na USG jak jest zapalenie to moja Furiatka miała taką powiększoną i jasną trzustkę, że nawet ja widziałam, a jak teraz jej robiłam kontrolnie to zupełnie inaczej to wyglądało 

 

Link to comment
Share on other sites

Teddy, ten co kiedys mial z krtania problem i uczuleniami. A jak mial z rok to dziury w prostacie.

Tak, taka wyszla wysoka. Rano nic nie jadl, tylko wieczorem (moze za pozno jadl). lle godzin powinien nie jesc? Mial wtedy robione tez USG i lekarz nic nie zauwazyl. Naprawde dbamy o psy, teraz porobilam tym starszym badania profilaktyczne. Dobre karmy jedza. Starzeja sie tez. Sa w domu, wiec nie marzna, na spacery chodza, po podworku tez biegaja

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Kate1205 napisał:

Teddy, ten co kiedys mial z krtania problem i uczuleniami. A jak mial z rok to dziury w prostacie.

Tak, taka wyszla wysoka. Rano nic nie jadl, tylko wieczorem (moze za pozno jadl). lle godzin powinien nie jesc? Mial wtedy robione tez USG i lekarz nic nie zauwazyl. Naprawde dbamy o psy, teraz porobilam tym starszym badania profilaktyczne. Dobre karmy jedza. Starzeja sie tez. Sa w domu, wiec nie marzna, na spacery chodza, po podworku tez biegaja

Jeżeli to w odpowiedzi na mój post to ja nie miałam nic złego na myśli. Bardzo dbacie.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, AnkaG napisał:

Z tego co czytałam to rzadko faktycznie występuje nadczynność Ale Kisiola już 1;5 roku dostaje euthyrox. I ma 17 lat (za dwa miesiące kończy t fu tfu )

rzadko nadczynnosć taka sama z siebie, a u Was to po prostu za duża dawka leku była - dlatego trzeba kontrolować co jakiś czas jak pies przyjmuje leki tarczycowe, dobrze że zauważyłaś, bo musiała się kiepsko czuć z tym kochana staruszka

 

Link to comment
Share on other sites

Tazzmian miał zapalenie trzustki bardzo mocne. To badanie TLI pisza w internetach ze 12 godzin na czczo. Tazzman miał wysoki poziom, ze wyszedł poza skalę i dzwoni z laboratorium do weterynarzy. Zorientowałam się za późno trochę trwało zanim go wyciagnełam z tego ale już jest dobrze i u Was tez będzie!

Link to comment
Share on other sites

to jak Piździoszka, ona tez miała jakieś wielkie TLI w pewnym momencie :( ale u niej tak całkiem to nie przeszło, co jakiś czas miała potem jeszcze ataki trzustki - ból straszliwy, teraz tfu tfu już od akiegoś czasu spokój, ale dopiero jak przeszła na ścisłą dietę i wspomaganie trawienia

Link to comment
Share on other sites

Co to za badanie TLI?? dzis dzwonilam o wyniki: wyszła LIPAZA 2400 (norma 1800) no i troche to białko całkowite i kreatynina nie w porządku, jak pisałam. Czekam na fosfor i na wynik tarczycy. Jak rozróżnić nowotwór od zapalenia trzustki? Czy zapalenie trzustki można wyleczyć? Nowotwór pewnie nie.  na usg nic nie było widać. Dopiero straciłam Muffina, nie mogę się otrząsnąć i powiem szczerze, że wcale ból nie minął, po prostu staram się nie myśleć o Muffinie. 

Teraz tak myślę, Muffin miał straszne bóle brzucha, ale całe życie leczyłam go na zewnątrzwydzielniczą chorobę trzustki. Wet mi mówił kiedyś że przy zapaleniu trzustki nie podaje się enzymów trzustkowych. 

Dam Tediemu gastroindestinal royala, bo odkąd Muffin umarł nie mam tego na trzustkę. Teddi nie sprawia wrażenia, że go coś boli, jedynie co to może trochę jest mniej szalony no i co potwornie sierść mu wypada i teraz się drapie. Już kiedyś mu wypadala leczylam go niby na alergie, potem troche spokoju bylo i od nowa. Muffinowi też sierść się sypała, ale on miał jeszcze tarczycę.

Link to comment
Share on other sites

tu jest fajnie opisane o trzustce - http://laboklin.pl/wp-content/uploads/2014/09/2014_02-Aktualnosci-LABOKLIN.pdf

moja Piździa miała bardzo silne zapalenia trzustki, z wysoką gorączką, bólami takimi, że przelewała się przez ręce - wtedy też nie kazali dawać enzymów weci; ale potem po zapaleniu byly często biegunki, wymioty i to się uspokoiło dopiero jak zaczęłam podawać enzymy, widocznie u niej zrobiła się niewydolność po przewlekłym zapaleniu, bo normalnie tak jak mówisz - przy samym zapaleniu nie podaje się enzymów, tylko wtedy ścisła dieta, a nawet kilka dni bez jedzenia, leki i kroplówki

 

Link to comment
Share on other sites

Pamiętam jak Sandra o Tazziu pisała i porównywałam z leczeniem TZ- ta. Tak samo to wygląda - przy stanie ostrym (straszne bóle są przy tym) antybiotyki by stan zapalny usunąć a potem dla poprawy pracy trzustki enzymy (Tazzio pamiętam ludzki Kreon dostawał). Mój TZ ok roku łykał enzymy.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie porównywałysmy kiedyś :)

Tazzman dostawał enzymy od początku... i brał je przez rok najpierw 10 000 Kreon przy każdym posiłku i stopniowo do 1/4 zawartości kapsułki na sam koniec do posiłku. I dokłądnie pierwszy miesiąc był też na antybiotykach i tabletkach przeciwhistaminowych. Przez pół roku jadł karme hill's i/d . U niego przeszło całkiem. Jedyna pozostałość po tym to jak złapie jakieś zatrucie i po dwóch dniach mu biegunka nie przejdzie to trzeba do weta na zastrzyki. Ale już wcześniej miał wrażliwy żołądek.

 

Link to comment
Share on other sites

Nie wprowadzil wet antybiotykow, mamy powtorzyc badania, a dzis Teddy wymiotowal zolta gesta slina. Kazal dac raanigast, no i ortanol bierze. Nie wiem co robic, w nocy na dwor chce wyjsc biega po podworku przez chwile i szczeka, potem wraca i spi

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, AnkaG napisał:

Widziałam na filmiku Tinkę  - super zmiany :) Jeszcze chwilka i będzie chodzić :)

tak mega poprawa :) ale dziewczyny z rehabilitacji mój entuzjazm troszkę studzą, że to nie tak lada chwila to chodzenie, ale "do laaaata, do laaata, do laaata, piechotą będzie szła, aaaaa aaa" ;) takie mamy nastawienie i tak ma być! 

 

46 minut temu, Kate1205 napisał:

Nie wprowadzil wet antybiotykow, mamy powtorzyc badania, a dzis Teddy wymiotowal zolta gesta slina. Kazal dac raanigast, no i ortanol bierze. Nie wiem co robic, w nocy na dwor chce wyjsc biega po podworku przez chwile i szczeka, potem wraca i spi

Furia mi dużo wymiotowała taka śliną kiedyś właśnie :/ ech mam nadzieję, że to nie wróci... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...