Jump to content
Dogomania

którą hodowlę wybrać?


Recommended Posts

Hej. Jestem tu nowa, mam nadzieję, że trafiłam w odpowiedni dział. Jeśli nie, z góry przepraszam. :oops:

Od ponad 10 lat moim największym marzeniem jest cocker spaniel - przez ten czas dużo czytałam i szkoliłam się w zakresie tej rasy, jak i ogólnej wiedzy nt. psów. Myślę, że nadszedł odpowiedni moment, żeby takiego pieska sobie sprawić. Przeprowadziłam się do nowego domu z dużym ogrodem, mam stałą pracę, która nie wymaga tysiąca godzin przy kompie, znajduję czas na wiele rzeczy. Stać mnie na psa, a w myśl zasady r=r postanowiłam tylko na rodowodowego (albo schroniskowego - jednak nie mam za bardzo doświadczeń z takimi psiakami, chyba bałabym się ich przeszłości) psiaka. Zwracałabym się do was z prośbą o pomoc w wybraniu hodowli. Nie zależy mi na jak najszybszym dostaniu szczeniaków, mogę poczekać na miot. ;)

jeśli chodzi o wymagania dot. hodowli to zależy mi przede wszystkim, żeby pieski były zdrowe i szczęśliwe. Nie mam w planach wystaw, eksterier jest dla mnie mniej ważny niż charakter. Zależy mi właśnie na charakterze i zdrowiu. Co do umaszczenia, najbardziej podobają mi się czarne i czekoladowe. Suczka, bo taką płeć wybrałabym, nie służyła by rozmnażaniu, nie będzie też suką hodowlaną. Ma to być piesek po prostu do towarzystwa. :loveu:

A, no i jeszcze jedno - mieszkam w Wielkopolsce. Nie chciałabym jechać np. do Bielska-Białej czy Krakowa, bo z podróżą samochodem może wiązać się mój i psiaka stres. Oczywiście mogę wybrać się np. do Torunia czy innych miast położonych stosunkowo niedaleko - do Poznania czy Zielonej Góry spokojnie mogę dojechać. Ale np. z Warszawą byłby to jakiś kłopot. :roll:

którą hodowlę polecacie?
przepraszam, że tak się rozpisałam :shake:

Link to comment
Share on other sites

Każdemu pasuje coś innego, trochę inny typ Spaniela. Proponuję żebyś sama napisała do kilku Hodowli, porozmawiała z Hodowcami, może poznała paru osobiście i pooglądała Psiaki na żywo np. przy okazji wystaw. Wtedy łatwiej będzie Ci podjąć decyzję odnośnie tej jedynej najlepszej hodowli ;) Tutaj znajduje się spis Hodowli Cockerów zarejestrowanych w ZKwP: [url]http://www.klubspaniela.pl/spaniele/cocker-spaniel-angielski/hodowle-3.html[/url] . W Wielkopolsce są dobre Hodowle (np. Renmil's Dream). Czasem jednak warto rozważyć troszkę dłuższą podróż. W końcu Szczeniaka kupuje się na kilkanaście lat, szkoda żeby odległość była kryterium decydującym ;)

Powodzenia! :)

Link to comment
Share on other sites

Podzwon,popytaj hodowcow...Odleglosc to wg mnie przynajmniej najmniejszy problem jesli jedzie sie po wymarzonego psa...
W Poznaniu masz Hange i renmile-dwie dobre hodowle.Patrz na badania przede wszystkim na PRA I FN.Fajnie by bylo gdyby psy mialy jeszcze zrobiona dysplazje i kliniczne oczu.
Miotow teraz bedzie dosc sporo,pisz do hodowli i tyle.
A podroz samochodem nie bedzie az takim stresem,niektorzy jada po psa za granicei daja rade... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...