Jump to content
Dogomania

Jak zaczac uczyc szczeniaka do wystawy


Chilla

Recommended Posts

Jestem wlascicielka trzymiesiecznej spanielki. Chcialabym juz zaczac nauke do wystawy to znaczy jak zaczac nauke stania i chodzenie na ringowce. Moj maly uparciuch wogole nie chce stac inne komendy uczy sie szybko a tego nie i koniec moze znacie jakies sposoby zeby ja naklonic do pozycji ,, stoj".

Link to comment
Share on other sites

z jakiej hodowli spanielka?Hodowca nie podpowiedzial nic?:roll: Nie rob nic na sile bo zniechecisz dzieciaka.Najlepiek kliker w lapke i wylapac jak stoi sama.A pozniej wzmacniac stanie coraz dluzej i dluzej....
Dobrze by bylo rowniez uczyc mala stania na wysokosci-deska do prasowania,stol itd.
Jak nie chce stac to naklon ja delikatnie smakolykiem czy podnies lekko dupke i nagrodz jak stanie.Kiedys zalapie :p
Nic na sile,wszystko spokojnie i pomalu zeby jej nie zniechcic.

Link to comment
Share on other sites

Sunie kupilam z hodowli Rosagos. Akurat tego dnia co ja odbieralam nie bylo corki tej kobiety , ktora zajmuje sie wystawianiem. Owszem jestem z nia w stalym kontakcie ale ciagle nie uzyskalam odpowiedzi jak to sie robi krok po kroku. Jedynie po zdjeciach i filmikach mniej wiecej wiem jak powinno to wygladac. Dziekuje za podpowiedz

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim wiedz że nie zaczyna się od kazania psu stać przez dwie sekundy, tylko pół sekundy. Stopniowo wydłużasz ten czas i nie powtarzasz przy tym psu "stój, czekaj, nie wierć się, blablabla" ;)
widziałam zdjęcie gdzie psy ustawione w odpowiedniej pozycji wylizywały kubek po jogurcie ;) to też wydaje się być ok metoda.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...