Jump to content
Dogomania

Mł.Ch.Pl


JoannaP

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

A ja, dla odmiany, pochwalę Zarząd Główny. Przynajmniej w tym, moim, konkretnym przypadku.

Podczas jesiennej wystawy w Kielcach (co to zasypało drogi i wystawę opóźniono o 1,5 godziny) mój pręgusek otrzymał trzeci wniosek na Młodzieżowego Championa Polski. To, że radość w domu była ogromna, to mało. To ostatnie, brakujące Zwyc.Młodziezy dostał od sędziego p. Janusza Opary, równiez hodowcy basenji! Ale, do rzeczy. Wystawa miała miejsce 20 listopada 2004 r., a termin zgłaszania do Kaliningradu mijał 30 listopada 2004 r. W międzyczasie musiałaj pojechac na krycie do Holandii. A więc czas na załatwienie czegokolwiek z wystawieniem Mł.Ch.PL szalenie mi się skurczył.

Rozpisuje się tak nt. dat, bo istotnym było to, aby zgłosić psiaka juz posiadającego tytuł Mł.Ch.PL, co mogło mieć wpływ na uzyskanie przez niego tytułu Mł.Ch.Rosji, w przypadku, gdyby uzyskał wiosek CAJC na tejże właśnie wystawie.

I wyobraźcie sobie, że Panie z ZG nie tylko wysłuchały mnie, ale poradziły, jak przyspieszyć oraz 2 dni później wysłały faksem ówże certyfikat. Jestem im bardzo wdzięczna za okazaną pomoc. Tym bardziej, że to dzięki Nim zdążyłam zgłosić pręguska jako Mł.Ch.PL; pręgusek dostał swój CAJC i prawdopodobnie na przełomie stycznia/lutego 2005 r. będę miała stosowny certyfikat.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Tutaj także i ja pochwalę panie z ZG kiedy bardzo ale to bardzo zależało mi na wystawieniu mojej suczki podczas sierpniowej miedzynarodowej wystawy w Bratysławie na moją grzeczną prośbę wystawiono mi w ekspresowym tempie dyplom Championa Polski dla suczki /oczywiście wszystkie potrzebne wnioski już zdążyły zejść do ZG ale wiadomo obowiązuje jakaś tam kolejność / .Byłam naprawdę bardzo mile zaskoczona .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja mam pytanie, moj piesio otrzymal niedawno (18.03 - w Katowicach) trzecie Zw. Mł. i zastanawiam sie jak dlugo przekazywane jest sprawozdanie do ZG? Bo nie wiem czy wyslac juz mailem wniosek czy czekac te "pare" dni. A chce juz startowac z moim psem w posredniej i chcialabym by byl zgloszony na najblizsze wystawy z tytulem Ml.Ch.Pl.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shanny..']Ja mam pytanie, moj piesio otrzymal niedawno (18.03 - w Katowicach) trzecie Zw. Mł. i zastanawiam sie jak dlugo przekazywane jest sprawozdanie do ZG? Bo nie wiem czy wyslac juz mailem wniosek czy czekac te "pare" dni. A chce juz startowac z moim psem w posredniej i chcialabym by byl zgloszony na najblizsze wystawy z tytulem Ml.Ch.Pl.
Pozdrawiam[/quote]
Na pewno nie gratulowałam Twojemu psu zdobycia ostatniego wniosku, tak więc teraz serdecznie gratuluję i trzymam kciuki za dorosły Championat.

Nie jestem dokładnie zorientowana, ale wydaje mi sie, że termin rozliczenia wystawy to 40 dni. Ale wniosek o wystawienie Mł.Ch.PL możesz wysłać już teraz.

Możesz sobie również pomóc w ten sposób, że prosisz Katowice o odręczną notatkę, która powinna zawierać: dane psa, nr katalogowy, sędziego, ocenę i osiągnięte na tej wystawie tytuły. Taką notatkę powinien podpisać komisarz przewodniczący lub jego zastępca z Katowic lub osoba z komitetu organizacyjnego wystawy. I Katowice wysyłają ten "dokument" do ZG, a tam Panie powinny być już zorientowane w temacie i w 1-2 dni masz certyfikat. Będzie Cię to kosztowało trochę czasu i rozmów telefonicznych, ale możesz spróbować. Co do pań z ZG - jak im wyjaśnisz w czym rzecz - pomogą. Natomiast zupełnie nie wiem, jak zareagują na taką prośbę Katowice. Ale próbować warto, prawda?
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki :D Tego własnie chciałam się dowiedzieć. Sprobuje dodzwonic sie w najblizszym czasie (po swietach) do Katowic. :D Mimo, ze nie lubie rozmawiac przez telefon, wole "oko w oko" (taka juz jestem :wink: ), to jednak zadzwonie.
Pozdrawiam
PS. Ja mam jedno jeszcze malo pytanko na marginesie (nie dotyczace tematu) - nie wiecie moze czy mozna zmieniac klase zgloszonego juz psa? Chodzi mi tu o Łódź, bo na Opole to juz chyba za pozno :roll:

Link to comment
Share on other sites

W przypadku każdej wystawy, termin zmiany klasy upływa wraz z terminem nadsyłania zgłoszeń.

W przypadku Opola, termin upłynął 20.3.2005 r., ale wydaje mi się, że możesz jeszcze spróbować.
Co do Łodzi - nie znam terminu, bo nie wybieram się na tę wystawę.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

hmm ja na moje Championaty ( w sumie 5 juz ich nazbierałam) czekałam zawssze po kilka miesiecy a wysyłałam wnioski i listownie i meilem i przewaznie dopiero po telefonicznej rozmowie przychodziły - a dwa na dodatek z błedem w nazwisku !!! wrrr widzocznie panie z warszawy nie lubia wrocławia :( ale nie tylko w Championatach maja opóxnienia - moja znajoma czekała 8 miesiecy na rodowód dla swojego szkota !!!

Link to comment
Share on other sites

No tak. Cóz tu można napisać? :-?
Dla większego zdenerwowania [b]Elitesse[/b]napiszę, że na Hungaria Show Champion czekałam coś ok....... 10 dni, a na Austria Champion - 2 tygodnie. I jak nerwy?
Ja naprawde nie rozumiem, skąd u nas te straszliwe terminy w wypisywaniu rodowodów-championatów. Przecież zarówno Austriacy, Węgrzy, jak i my, mamy komputery w ZG i prawie wszystkie dane już tam są. A więc gdzie tkwi problem?! Może ZG powinien dłużej pracować? może powinno się zatrudnic jeszcze jedną sosobę na etat lub na umowe zlecenie? Przecież to jest po prostu chore! Inni moga, a my nadal w dołku...
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='JoannaP']Tydzień temu wysłałam meilem zgłoszenie i dziś przyszedł DYPLOM dla Nikity! :D
Piszę o tym dlatego, ze pierwotnie informowano mnie, ze można taki wniosek wysłac jedynie normalną poczta, dołaczają stos dokumentów - tymczasem weszłam na stronę [url]www.zkwp.pl[/url] i załatwiłam wszystko bez bólu![/quote]

no widzisz...ja zrobiłam identycznie i tez po jakimś czasie miałam dyplom Mł.Ch.Pl nr.7363 :D ale nie wiem czy takie cos przejdzie z Ch.Pl
Pzdr.
Villarica Siberians

Link to comment
Share on other sites

Zarówno wniosek na Młodzieżowego Championa PL, jak i na "dorosłego" można przesłać mailem, wypełniając odpowiedni formularz, dostępny na stronie ZKwPL. Ale dla pewności zawsze lepiej zadzwonić następnego dnia do ZG i upewnić się, że wszystko jest OK. Jak do tej pory, to najkrótsza droga do szybkiego przesłania dokumentów i - dla osób mających dostęp do Internetu - najmniej uciążliwa (nie ma ręcznego wypełniania formularza, nie trzeba kupowac koperty i znaczków, no i wreszcie nie trzeba chodzi na pocztę).
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...