Jump to content
Dogomania

Pies- 2 miesięczny, doskonały na terapeutę szuka domu.


Recommended Posts

Forest ma dopiero 2 miesiące i jest niezwykle dobrze zsocjalizowanym kundelkiem o niebiańskim spokoju.
Szuka bardzo dobrego domku, który rozwinie jego osobowość.
Bardzo chciałabym żeby trafił w dobre ręce, ponieważ widzę w nim duży potencjał dogoterapeuty czy psa asystującego dlatego też postanowiłam napisać w tym dziale.
Forest nie załatwia się w domu, w pierwszy dzień nauczył się siad, chodzi z nami na spacery do lasu bez smyczy, wraz z naszymi psami (i kotami czasem), jest bardzo zrównoważony.
Tutaj jest jego wątek [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/229938-Dzisiaj-znalezione-szczeniaki-mają-tylko-2-dni-na-znalezienie-DS-lub-DT"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/229938-Dzisiaj-znalezione-szczeniaki-mają-tylko-2-dni-na-znalezienie-DS-lub-DT[/URL]
Może ktoś szuka psiaka do dogoterapii? On nadałby się idealnie. Nawet jeśli moje psiaki wszczynają jakąś rozrubę i drą się wniebogłosy on siedzi i uważnie obserwuje. Kocha ludzi i dzieci, lubi inne zwierzęta np koty. Jest bardzo delikatny i wystarczy powiedzieć psik i reaguje momentalnie.
Forest będzie docelowo średnio- duży. Taki wielkości labradora.
[IMG]http://pl.fotoalbum.eu/images1/201106/183375/713821/00000019.JPG[/IMG]
[IMG]http://pl.fotoalbum.eu/images1/201106/183375/713821/00000021.JPG[/IMG]

[IMG]http://pl.fotoalbum.eu/images1/201106/183375/713821/00000023.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

ja tylko się spytam na jakiej podstawie te wnioski i jakie doświadczenie je pomaga wyciągnąć? to jest ciężka praca i nie każdy się nadaje, z niektórymi psami trzeba się wycofać,
mając u siebie szczeniaki 3 ms po rodzicach pracujących ze świetną psychiką, zaczynające psie przedszkole nigdy nie miałabym tyle odwagi by dawać takie zapewnienia, bo pies jest psem, do tego w tym wieku można przypuszczać że ma predyspozycje a nie polecać, a 2 ms szczeniak to może jeszcze bardzo się zmienić, bo to za mały pies by móc o nim dużo powiedzieć,
dlatego jestem uczulona na taką reklamę,bo co,pies pójdzie,ktoś się napali i weźmie te zapewnienia za pewnik i co,jeśli się nie sprawdzi ...
może być fajnym psem rodzinnym,to fakt ale tym bardziej nie znając jego przodków, mając miks różnych genów i nie mogąc oszacować możliwego charakteru rasy, jest to dość ryzykowne, bo na zajęciach mamy pod opieką i psa i obce dzieci i trzeba każdemu zapewnić bezpieczeństwo

Link to comment
Share on other sites

Jasne że na sto procent zapewnić o niczym się nie da, bo to żywe zwierze, i pod złą opieką każdego psa można zepsuć. Tak jak nikogo nie można zapewnić że pies na sto procent jest zdrowy. To jest przecież żywy organizm i wszystko się zmienić może.

Na psach znam się trochę. Psy mam od dziecka, wielu dawałam domy tymczasowe, trochę się ich przewinęło i widzę, ze ten psiak jest wyjątkowy.
Oczywiście nie oddaję go jako psa dogoterapeutę, nie zapewniam że już nim jest mówię tylko ze warto mu dać taką szansę , i spróbować z nim pracować,bo widzę w nim potencjał.
Kundelek, nie znaczy gorszy i nie znaczy, ze należy go skreślić bo nie wiadomo co to za mix.
Wiele psów mieszanych i to czasem po przejściach okazuje się wspaniałymi psami asystującymi.
Znam kilka osób z branży i nawet takich , którzy mieli psy do dogoterapii, i według mnie te psy się nie nadawały, pani właścicielka z branży zapewniała że pies jest świetny w tym co robi, do czasu aż zdarzył się wypadek i pies?(husky) pogryzł dziecko. Znała się na psach, miała doświadczenie papiery i też nic z tego nie wynikło.
Także proszę o nieocenianie mnie po pierwszym poście , bo to że nie siedzę na tych wątkach nie znaczy że nie wiem co mówię.
Poza tym rasowy nie znaczy że odziedziczy wszystkie cechy charakteru przypisane danej rasie. Kundelki też mają wielki potencjał szkoleniowy. Psy rasowe nawet po doskonałych rodzicach i po szkoleniu mogą okazać się nieodpowiednie, bo najwięcej zależy od wiedzy właściciela, socjalizacji od szczeniaka, a nie od pochodzenia psa.
Mnie też mogłabyś zapewnić oddając mi wyszkolonego szczeniaka (i nie znając mnie), ze nigdy się nie zmieni? Jednak wiele hodowli psów użytkowych tak się reklamuje.

Piesek w tym tygodniu prawdopodobnie jedzie do nowego domku:loveu:, dzięki za pomoc:p, watek można zamknąć.

Link to comment
Share on other sites

nikt nikogo nie ma zamiaru atakować, super,że szukasz domów psom i fajnie,że ten już ma, dom, nie prace,
bardzo mnie razi "doskonały na terapeutę" bo wiem ile ta moda robi złego i jak to wygląda, praca, pies, który przez czyjeś ambicje cierpi, niektórzy biorą za pewnik takie zapewnienia i na "siłę wypełniają misję", bo tak ciężko czytać w psich csach, bo on przecież lubi być "przytulany"

Link to comment
Share on other sites

niektórzy biorą labradory, gdyż one są urodzonymi terapeutami. Głupota ludzka nie zna granic i nic na nią nie poradzimy.

Keria ma trochę racji, jeśli ona widzi jakiś potencjał w psie można to przecież sprawdzić u szkoleniowca specjalizującego się w dogoterapii. Oczywiście nawet jeśli pies przejdzie długie szkolenie nigdy nie oznacza że zda egzamin...ale to dotyczy się nawet najlepiej zapowiadających się szczeniąt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...