Jump to content
Dogomania

Czy wasze boksery pływają?


passa

Recommended Posts

Mam pytanie do właścicieli i obserwatorów bokserów - czy one lubią pływać?

Miewam regularnie pod opieką boksera i dopiero ostatnio ze zdziwieniem odkryłam,że on zdecydowanie odmawia pływania. Radośnie rzuciłam mu jego ulubioną piłkę do wody i...pies dreptał,dreptał w wodzie po pachy,czekając aż wiatr mu ją przysunie pod nos. Nawet na chwilę zrobił parę "machnięć" łapami i natychmiast się wycofał,choć na piłce mu bardzo zależało.
Na własną rękę doszłam do wniosku,że przeszkadza im ich własna anatomia,bo woda zalewa nozdrza i wdziera się do pyska,a to mało komfortowe.Tym bardziej,że ten bokser jest nawet jak na swoją rasę "przerysowany".
Ale może to zupełnie błędny wniosek i dlatego ciekawa jestem jak to wygląda u was.

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Ja mam bokserka i niedaleko domu rzeczkę do której pies uwielbia wchodzić w ciepłe dni. woda jest płytka i pies lubi sobie pochodzić. Jak idziemy na stawy to również chętnie wchodzi do wody i pływa ale bardzo krótko np 5 min popływa a potem już chodzi tylko po brzegu. zaobserwowałam właśnie że lubi pływać ale jego budowa mu to utrudnia . . .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilde22']odnośnie pływania, tak sobie radzi 8latek: [URL]http://www.youtube.com/watch?v=qof-7Jo1bk0[/URL][/QUOTE]

No radzi sobie bez problemu ;)

Widać taki egzemplarz mi się trafił,niechętny...a właściwie to wygląda tak,jakby chciał,ale nie mógł. Może cierpi na lęk przed utratą podłoża pod łapami? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

mam w rodzinie dwa boksy - suka uwielbia każdą wodę, latem pływa codziennie w zalewie, tapla się w każdej kałuży, natomiast pies pobrodzi trochę przy brzegu ale żeby stracić grunt pod nogami i płynąć to nieeee...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...