Jump to content
Dogomania

Niewiedza lekarza czy ukryty guz jako przyczyna zgonu


bp&mikus

Recommended Posts

Jakis czas temu zadalam na forum pytanie dotyczace guza na sutku u naszej suczki - Buldoga francuskiego mix.


W maju wyczulam guzka na wysokosci piersi. Wet powiedzial, ze trzeba go wyciac i to w miare szybko; nie bylam przekonana ale 1 czerwca Daggy - nasza mala zostala zoperowana. Jeszcze przed operacja w trakcie golenia lekarz znalazl wiecej guzkow i usunal wiekszosc reszta miala byc usunieta za pare miesiecy jak Daggy bedzie w pelni sprawna.

W Niemczech wszystkie guzy sa klasyfikowane jako zlosliwe ale tu dziela sie na zlosliwe, bardzo zlosliwe i takie gdzie umiera sie od razu- wg mnie totalny debilizm ale tu tak jest.

Nie bylo tez oczywiste czy wysylac do laboru pobrane probki bo w Niemczech to nie jest oczywiste - lekarze pytaja wlasciciela o zdanie... oczywiscie proby zostaly wyslane i po tygodniu wyszlo, ze to byl guz zlosliwy (bo co w tym przypadku mogloby innego wyjsc) ale wszystko jest usuniete i jest OK. Nie bylo slowa o jakimkolwiek zagrozeniu .Operacja tez przebiegla swietnie.

Na kontroli po tygodniu od operacji a potem dwoch wszystko OK. Daggy byla caly czas radosna i zwariowana. Byla szczesliwa, biegala, byla w pelni zdrowym psem.

W ostatnia sobote (21.07) ok 4 rano obudzila mnie....w pokoju byly wymioty, biegunka i siku....Daggy wypila od 4 do 9 rano 3 miski wody i praktycznie wypijala i zwracala wode zaraz po wypiciu. Ciezko oddychala....Zadzwonilam do jej lekarza i opisalam objawy: ciezki oddech , biegunka z krwia, wymioty. Lekarka powiedziala, ze panuje wlasnie ostry magen Darm virus (wirus zoladka i jelita)...bo w Niemczech cokolwiek sie dzieje to klasyfikuja to albo jako virus albo virus magen darm.. nic wiecej nie umieja.


Wyszlam z Daggy na spacer...wyleciala z niej jak z kranu czerwono brazowa woda.

Pojechalysmy do weta...lekarka zbadala ja i powiedziala, ze temperature ma nizsza ale nic wiecej.

Dala jej zastrzyki....Daggy byla slaba - wiadomo, po calonocnej biegunce i wymiotach kazdy by byl.

W drodze do domu spala....
(Zaczelam kojarzyc objawy z objawami mojego pierwszego psa, ktory zmarl w wieku 17 lat i 4 miesiecy w 2 miesiace po operacji - mial guza zlosliwego na pyszczku...Mikus byl operowany w Polsce przez najlepszych lekarzy, jednak przerzuty zrobily swoje -pod koniec bylo to samo wymioty i biegunka tyle ze czas trwania i przebieg byl dluzszy i wiele dluzszy....badania wykazaly ze nie zostalo nam wiele czasu poza tym krwawienia pod koniec byly coraz silniejsze, biegunki byly norma).

Wrocilysmy do domu po 30 minutach jazdy....Polozylam Daggy w kuchni w jej torbie ale juz z niej nie wyszla co bylo bardzo dziwne...za moment probowala sie ruszyc ale nie mogla...Wzielam ja na rece ale zaczela mi sie zsuwac....byla pol przytomna....z chwili na chwile bylo coraz gorzej...zaczela plakac....zaczela ciezko oddychac...jej stan byl z minuty na minute gorszy....Daggy juz mdlala na moich ramionach...plakala, byla wiotka coraz ciezej odychala....Sprawdzilam serce....juz nie czulam....Daggy zaczela oddychac co jakies 30 sekund po czym odeszla...

Po ostatnim oddechu z odbytu wylala sie krew...bardzo duzo krwi.


Nie mozemy zrozumiec jak to sie stalo i dlaczego....

Nie rozumiemy tej smierci -byla nagla i niespodziewana...

Chcialam zrobic obdukcje zeby dowiedziec sie co sie naprawde stalo i skad pojawily sie objawy ale po pierwsze nasza mala wygladalaby potem inaczej a po drugie nie oddaliby nam jej ciala zeby ja pochowac. I tylko dlatego nie zrobilismy tego.

Nie rozumiem jak pies pod stala kontrola weterynaryjna umiera po ok 6 tygodniach po operacji i po niecalej godzinie po wizycie lekarskiej i stad moje pytania do Was:
Czy lekarz nie powinien sie zorientowac, ze pies umiera?
Co moglo spowodowac tak nagly stan i tak nagla smierc? Blad lekarza, jego niewiedza czy blad podczas operacji? Daggi zmarla 53 dni po operacji.
Czy moglo byc tak, ze po operacji pojawil sie jakis guzek, ktorego nie mozna bylo wykryc i on po prostu pekl powodujac krwawienie wew. i w efekcie tak szybka smierc?

Bede wdzieczna za sensowne i fachowe opinie na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

raczej z tego co opisujesz jest mało prawdopodobne że śmierć psa była związana z przerzutami(ale nie należy całkowicie tego wykluczyć).czy lekarz powinien rozpoznać rychły koniec psa?tak-jest tzw."krzyż śmierci"i lek wet powinien to znać ,jakie sa objawy.przy tak ostrych wymiotach i biegunce pies powinien być od razu podłączony do kroplówki(moim zdaniem przyczyną zejścia psa poniekąd mogły być zabuirzenia w składzie elektrolitów w organizmie psa).dziwi także brak analiz...

Link to comment
Share on other sites

Oznacza to, ze tej smierci mozna bylo zapobiec podajac kroplowke...czy w takim razie zaburzenia elektrolitow mogly spowodowac posmiertne krwawienie z odbytu?


Tej panience, ktora nazywa sie lekarzem weterynarii ten numer nie przejdzie...odpowie za to co zrobila naszej malej i nam.

Gdybys mial/a jeszcze jakies spostrzezenia to bardzo prosze o dalszy kontakt.
Dziekuje za wszelkie wskazowki i opinie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='bp&mikus']Oznacza to, ze tej smierci mozna bylo zapobiec podajac kroplowke...czy w takim razie zaburzenia elektrolitow mogly spowodowac posmiertne krwawienie z odbytu?


Tej panience, ktora nazywa sie lekarzem weterynarii ten numer nie przejdzie...odpowie za to co zrobila naszej malej i nam.

Gdybys mial/a jeszcze jakies spostrzezenia to bardzo prosze o dalszy kontakt.
Dziekuje za wszelkie wskazowki i opinie.[/QUOTE]

wiem, że to stary temat, ale jestem porażona :/
czy podczas całej choroby nie była w ogóle badana krew?? robione USG? RTG przed zabiegiem?
sunia dostawała jakieś leki przewlekle?

nieprawdopodobnym jest, żeby przy obniżonej temp. i krawieniu z odbytu, lekarz zbył Cię 2 zastrzykami!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...