Jump to content
Dogomania

Nova Scotia Duck Tolling Retriever ? Złoty Depi Rzeszow


ewatr

Recommended Posts

[quote name='agata51']O matko, chyba niebo cię Depisiowi zesłało!

A mogę cię nieśmiało poprosić, żebyś do Barona wyżła zajrzała?[/QUOTE]

Oj widzisz ja nie jestem z Rzeszowa :( tam bylismy tylko zawieźc karme psiakom a akurat przechodziliśmy obok boksu i rozpoznalam Depusia.
Przykro mi ze nie moge Ci pomoc, trzymam kciuki za obydwa psiaki i ich domki!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Sabina02']Niestety, schroniska takie jak rzeszowskie czy legionowskie skazuja swoje psy na zycie za kratami nie zazwalajac na adopcje do innych regionow Polski. Najbardziej zal mi jest psiakow z takich wlasnie schronisk... :([/QUOTE]

Przez przypadek trafiłam na wątek i zafrapował mnie powyższy wpis. Pięć lat temu zaadoptowałam z rzeszowskiego Kundelka moją suczkę, a mieszkam w Lublinie - nikt mi nie robił z tego powodu żadnych problemów. Pracownicy schroniska pilotowali nas przez telefon, kiedy zgubiliśmy się w Rzeszowie, a całą wizytę wspominam bardzo miło. Czy od tamtego czasu zmieniły się zasady adopcji w Kundelku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mazurowka']Przez przypadek trafiłam na wątek i zafrapował mnie powyższy wpis. Pięć lat temu zaadoptowałam z rzeszowskiego Kundelka moją suczkę, a mieszkam w Lublinie - nikt mi nie robił z tego powodu żadnych problemów. Pracownicy schroniska pilotowali nas przez telefon, kiedy zgubiliśmy się w Rzeszowie, a całą wizytę wspominam bardzo miło. Czy od tamtego czasu zmieniły się zasady adopcji w Kundelku?[/QUOTE]

Tak, ale musialas odebrac psa osobiscie. Niektore schroniska zezwalaja na transport psa do nowego domu po uprzedniej wizycie przedadopcyjnej i wlasciciel nie musi sie stawiac osobiscie po psa. Nie kazdy moze jechac po psa, szczegolnie jesli jest to daleka odlegosc, wiec o ile adopcje z innych województw nie sa niemozliwe, to jednak sa one bardzo utrudnione.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem. Z jednej strony takie postępowanie ma rację bytu, bo eliminuje postawy typu "skoro mam takie dobre serce, to proszę mi psa pod drzwi przywieźć, i to najlepiej z wyprawką" i wstępnie odsiewa takich, którym na psie nie bardzo tak naprawdę zależy. Z drugiej - no cóż, u mnie nikt nie robił wizyty przedadopcyjnej i to tylko szczęśliwy zbieg okoliczności że nie jestem psychopatką ;) Ktoś ze schroniska porozmawiał ze mną tylko krótko przez telefon i pojechałam po psa. Ale masz rację, ja miałam tą sytuację, że mogłam bez większych kłopotów wybrać się na taką wycieczkę, a nie każdy ma taką możliwość. Jednak nawet jeśli bohater wątku na swój dom będzie jeszcze musiał czekać, to chyba lepiej z tego co widziałam w rzeszowskim Kundelku niż w większości polskich schronisk...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mazurowka']Rozumiem. Z jednej strony takie postępowanie ma rację bytu, bo eliminuje postawy typu "skoro mam takie dobre serce, to proszę mi psa pod drzwi przywieźć, i to najlepiej z wyprawką" i wstępnie odsiewa takich, którym na psie nie bardzo tak naprawdę zależy. Z drugiej - no cóż, u mnie nikt nie robił wizyty przedadopcyjnej i to tylko szczęśliwy zbieg okoliczności że nie jestem psychopatką ;) Ktoś ze schroniska porozmawiał ze mną tylko krótko przez telefon i pojechałam po psa. Ale masz rację, ja miałam tą sytuację, że mogłam bez większych kłopotów wybrać się na taką wycieczkę, a nie każdy ma taką możliwość. Jednak nawet jeśli bohater wątku na swój dom będzie jeszcze musiał czekać, to chyba lepiej z tego co widziałam w rzeszowskim Kundelku niż w większości polskich schronisk...[/QUOTE]

Podczas wizyty pa mozna wywnioskowac jaka jest osoba i czy przyjazd po psa jest rzeczywiscie trudny lub niemozliwy, czy ta osoba jest poprostu leniwa lub za skąpa zeby zaplacic za ta podroz. Niedawno byla robiona wizyta pa u jednej Pani w Legnicy, ktora chce adoptowac sunie ze schroniska w okolicach Olsztyna. Pani okazala sie wspaniala osoba, kochajaca zwierzeta, ma dwa koty, ktore zyja jak w raju. Niestety, Pani niedawno miala operacje zastawek serca i przez jakis czas nie moze jezdzic w dalekie trasy. W takiej sytuacji jest to zrozumiale i zalatwiamy transport do domku dla tej suni. Na szczescie schronisko tej Pani nie przekreslilo.

Po tym co napisalas to tym bardziej mnie dziwi negatywne podejscie schroniska w Rzeszowie do adopcji bez osobistego odbioru. Moim zdaniem rzetelna wizyta pa jest bardziej wartosciowa niz pokazanie sie na pare minut w schronisku. Nie rozumiem tego... naprawde. :niewiem:

Edited by Sabina02
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sabina02']Po tym co napisalas to tym bardziej mnie dziwi negatywne podejscie schroniska w Rzeszowie do adopcji bez osobistego odbioru. Moim zdaniem rzetelna wizyta pa jest bardziej wartosciowa niz pokazanie sie na pare nimut w schronisku. Nie rozumiem tego... naprawde. :niewiem:[/QUOTE]

Ot co.

(Choć szczerze mówiąc dziękuję niebiosom, że nie musiałam przechodzić pa, bo musiałabym szczerze powiedzieć, że nie wszyscy w rodzinie zgadzają się na psa i tyle bym widziała moją ukochaną suczkę... A teraz największy jej przeciwnik jest jej najgorętszym fanem ;) )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

[quote name='azalia']Dopiero trafilam na wątek piesia i nadziwić się nie mogę,że takie cudo nie znalazło domu.

Teraz po 7 latach ma niestety małe szanse.

A może zbierać na DT lub hotel.Schronisko wydaje?[/QUOTE]

schronisko nie wydaje do hotelu, psa trzeba odebrać osobiście...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Tak się składa, że rodzice pozwolili mi adoptować psa lecz za dwa miesiące gdyż wtedy już będziemy mieszkać w dużym domu.
Ponieważ jestem z Rzeszowa, a schronisko niedaleko planuję go odwiedzić.
I szczerze mogę nawet poważnie rozważyć jego adopcję.

Link to comment
Share on other sites

Yoreiden,nie poddawaj się łatwo,ja brałam pod opiekę trudne psy,a potem były najukochańsze.

Czasem trzeba włożyć trochę pracy,Jedną z moich suczek oswajała córka z Warszawy,bo sunia tam była w schronie,

była niezwykle nieufna,a pokochała mnie nad życie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='azalia']Yoreiden,nie poddawaj się łatwo,ja brałam pod opiekę trudne psy,a potem były najukochańsze.

Czasem trzeba włożyć trochę pracy,Jedną z moich suczek oswajała córka z Warszawy,bo sunia tam była w schronie,

była niezwykle nieufna,a pokochała mnie nad życie.[/QUOTE]

Wszystko to prawda. Takie "trudne" miłości są najwspanialsze, ale trzeba chcieć się zaangażować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='azalia']Co słychać u Depusia,wie ktoś?

Taki nieduży,śliczny piesio tyle lat w schronie,żal go bardzo.

On jest ogłaszany?[/QUOTE]

Jak na swój wiek ma się doskonale.
Nawet wczorajszy deszcz nie ostudził jego chęci do człapania po trawce... :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poprawna']Wszystko to prawda. Takie "trudne" miłości są najwspanialsze, ale trzeba chcieć się zaangażować.[/QUOTE]

tak, to prawda, im trudniej, tym więcej potem radości...

ale wydaje mi się też, że Depi z wiekiem złagodniał i jest "mniej trudny"
fotki śliczne !!!
Karmi :loveu::Rose:- jak dobrze, że jesteś, że nie tylko wiemy coś o Depisiu, ale i zobaczyć możemy !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5193e9cd601e5f72.html"][IMG]http://images67.fotosik.pl/162/5193e9cd601e5f72med.jpg[/IMG][/URL]

czy tak będzie wyglądał Depi w wieku 16-17 lat?
bo tyle ma ten staruszek zabrany w sobotę z ulicy..... bardzo mi Depisia przypomina

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...