Jump to content
Dogomania

Kupno SZCZENIAKA zza granicy, z Czech, co musi mieć by wjechac do Polski?????


KaHaa

Recommended Posts

Mam pytanie, jak w temacie. Co musi posiadać szczeniak, jesli chce go zza granicy sprowadzić do Polski? Chodzi mi głównie o szczepienie na wściekliznę, czy jest ono obowiązkowe?? Czy jest po nim jakaś karencja?
Gdyż powiedziano mi, że pieski z hodowli z której chciałam kupić malucha nie będą na wściekliznę zaszczepione i podobno mogą przekroczyć granice już w wieku 9 tyg (mając paszport i chip). Hodowczyni mówi, że nie raz sprzedawała psy za granice i nigdy nie było problemu.

A ja jakoś żyłam w przekonaniu, że to jest ważne i obowiązkowe szczepienie, a teraz nie wiem....

Link to comment
Share on other sites

Według przepisów szczeniak bez szczepienia na wścieklizne może podrózowac albo z matka, albo z zaświadczeniem od hodowcy, że od momentu urodzenia do wyjazdu nie mam kontaktu z żadnymi zwierzętami poza znajdującymi się w hodowli.

W praktyce ponieważ granica między Polską a Czechami nie istnieje, to nie ma się czego obawiać i można spokojnie maluch wwieźć potrzebny tylko chip i paszport.

Link to comment
Share on other sites

Ostatni raz jak byłam za granicą, laaaaata temu, to na przejściach się stało po 4h i pamiętam jak nas zatrzymali bo na szybie nie mieliśmy nalepki PL i kilka godzin nas trzymali jak przestępców i cały samochód i bagaże nam wybebeszyli... Dlatego wolę się upewnić, że mnie z pieskiem jednak nie zatrzymają ;)

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam- z Czech spokojnie przywieziesz malucha do Pl, nawet pociagiem :) swoja droga PKP jest duzo taniej jechac niz autem, wszystkie dworce maja pieknie oznaczone, więc nie ma obaw że wysiadziesz nie na tej stacji co trzeba, psy podróżujace w transporterkach nie potrzebuja biletu /i w Pl i w Czechach/, w czechach do kazdego miasteczka dojedziesz pociagiem ;)
Powodzenia :)

ps przykładowo za bilet Chełm-Praga Praga -Chełm, przez Warszawe oczywiście zapłaciłam coś 500zł z górka /w obie str/

Link to comment
Share on other sites

My wyliczyliśmy, że samochodem nas to wyniesie 250-300zł i możemy jechać we dwoje w tej cenie ;) a przy okazji chyba przenocujemy i pozwiedzamy ;)

Ale my jedziemy spod Radomia, więc ciut bliżej mamy ;) A tak to najpierw do Wawy bym musiała się cofnąć, bo z Pionek nie ma połączenia pociągiem - 2 przesiadki bym musiała mieć. Więc samochodem wyjdzie taniej i szybciej ;) Chyba, że się gdzieś zgubimy :P Tfu tfu

Link to comment
Share on other sites

A no to oczywiście, jesli macie takie ekonomiczne autko to pewnie;) mój małzonek niestety obstaje przy zasadzie "im wiekszy tym lepszy" /o samochodzie mówie/, wiec mi na paliwo wychodzily jakies kosmiczne ilości kasy...
miejscie ze soba dobra mape /nawet jesli macie gps/, w razie czego bez problemu mozna sie tam dogadac ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Wiele się zmieniło od mojej poprzedniej zagranicznej wyprawy..... teraz nawet nie zauważyliśmy, że jesteśmy za granicą :)
Wszystko przebiegło pomyślnie i bezproblemowo i o dziwo sunia caaałą drogę do domu smacznie sobie spała :) Zero stresu, zero choroby lokomocyjnej :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...