Jump to content
Dogomania

Behawiorystyka jako kierunek studiów ! Good news :-)


e_vitka

Recommended Posts

Cześć;) ja na 99% się wybieram, czy ktoś szukał już lokum? Czy potrzebuje ktoś współlokatorki? Czy ktoś planuje zabrać ze sobą psa? I pytanko do starszych roczników, czy ktoś mieszka razem z psem, czy zabranie go ze sobą lepiej wybić sobie z głowy?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najprawdopodobniej wyląduję na wecie w Lublinie, decyzja podjęta trochę na ostatnią chwilę w związku z tym nie mam póki co gdzie mieszkać. Czy ktoś z Was może szuka wspołlokatorki? Jesli nic nie znajdę będę celowała w akademik z tym, że chętnie - bardzo chetnie zamieszkałabym w jakimś zapsionym mieszaniu. Obecnie po stracie swojego bardzo brakuje mi czworonoga, ale nie zdecyduję się na I roku wety na szczeniaka, jeśli wszystko będzie w porządku wówczas po I roku takowego planuję wiec też będę szukała mieszkania, w którym by nie przeszkadzal.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Jestem na pierwszym roku. Jak na razie większość przedmiotów to zapychacze czasu typu TI czy BHP. Mamy anatomię zwierząt, gdzie omawiamy różne gatunki i są to wiadomości dość rozbudowane. Na zoologii lecimy po kolei królestwa zwierząt. Do tego mikrobiologia, chemia. Moje zdanie jest takie, że behawiorysta powinien posiadać sporą wiedzę ogólną biologiczną, ale jestem trochę zawiedziona tym, że program żadnego przedmiotu nie jest nakierowany na behawiorystykę. Tzn. np. na anatomii omawiamy po kolei różne układy, ale mieliśmy mniej poświęconego czasu na układ hormonalny i nerwowy niż np. na kostny. To samo jest z psychologią, która mogła być dużo fajniejszym i bardziej ukierunkowanym na przyszłą pracę przedmiotem niż jest. Mam takie wrażenie, że część wykładowców sama nie wie, w jakim kierunku powinny iść ich zajęcia. To pierwszy semestr dopiero, więc swojej stanowczej oceny nie wydam, czy polecam kierunek czy nie ;) Dla mnie te studia są uzupełnieniem wiedzy i doświadczeń, które zdobywam innymi drogami, więc też mogę oczekiwać od nich czegoś trochę innego niż inni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ja z doświadczenia wiem, że pierwszy rok danego kierunku (drugi niestety często też) to króliki doświadczalne, przerabiałam to w szkole średniej i przerabiam teraz na uczelni.

Dla tego pewnie dopiero za jakiś czas, nabierze to jakiejś konkretnej formy i zajęcia zaczną mieć sens. 

Podejrzewam, że ludzie prowadzący kierunek nawet się nie orientują w świecie dobrych behawiorystów... studenci musicie sami wydreptać ścieżki chodzić ględzić i prosić o wykłady u osób doświadczonych i sami proponować zapraszanie behawiorystów i szkoleniowców cenionych w tym zawodzie ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...