Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Iziss

Rytualny ubój zwierząt- Polska liderem

Recommended Posts

Zdecydowałam się, założyć tutaj wątek na temat uboju rytualnego bo wiem że wielu z Was tak jak i ja miłosników braci mniejszych nie jest obojętny los zwierzaków a żyje w nieświadomości tak jak i ja do niedawna,że takie rzeczy dzieją się u nas w Polsce.

Czy wiecie, że Polska stała się liderem w tzw. uboju rytualnym, czyli zgodnie z obyczajami muzułmańskimi i judaistycznymi - bez wcześniejszego ogłuszenia zwierzęcia? Setki tysięcy sztuk zwierząt ginie w takich torturach!

Większość tego mięsa idzie na eksport na Bliski Wschód, ale zadnie części zwierzęcia są niekoszerne, więc to trafia na nasze talerze!!! Razem z tą całą adrenaliną i innymi toksynami, które się wytwarzają i dostają do mięśni zwierzęcia na skutek stresu - najpierw podczas unieruchamiania, a potem podrzynania gardła w pełnej świadomości, w bólu i niewyobrażalnym cierpieniu!

My TO potem zjadamy! Co o tym myślicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A myślisz, że podczas transportu i oczekiwania na ubój "nierytualny" zwierzęta się nie stresują?
Stan "po ogłuszeniu" trwa czasem minutę albo niewiele dłużej. Wiesz, ile zwierząt odzyskuje świadomość, zanim zostaną wykrwawione?
Podejrzewam, że ubój bez ogłuszania dokonywany przez osobę, która się na tym zna (wie, w jaki sposób błyskawicznie wykrwawić zwierzę), nie przysparza zwierzęciu o wiele więcej stresu i bólu, niż ubój z ogłuszaniem, dokonywany byle jak przez pracownika "z łapanki".

Uważam, że zamiast ubojem rytualnym media i opinia publiczna powinna się zająć chowem przemysłowym świń i drobiu, a także intensywną produkcją mleka i jaj. Tam dopiero jest stres, ból i cierpienie. No, ale przecież każdy chce kupować tanie jajka, mleko czy mięso, więc temat by nie chwycił, prawda?
A potępiając ubój rytualny, obcy naszej kulturze, czujemy się zaraz tacy "lepsi"....

Share this post


Link to post
Share on other sites
[COLOR=black][FONT=Tahoma]10.12.2012 Mamy potwierdzoną informację - PSL zebrał 20 podpisów :( . Niestety oznacza to, że projekt ( ZMIANY W uoz -W SPRAWIE DOPUSZCZALNOSCI ur) może pójść tzw. szybką ścieżką, bez konsultacji społecznych.
To nie jest najlepsza wiadomość - projekt może być przegłosowany w piątek. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Tahoma]Nie mamy czasu. Każda godzina się liczy teraz.
Cały czas, nawet kilka razy dziennie KAŻDY Z NAS powinien wysyłać do WSZYSTKICH posłów (lista mailowa poniżej) apele o nieprzyjmowanie projektu PSL. Własnymi słowami, tak jak czujecie, tak jak Wam serce i rozum dyktują…

Argumenty znajdziecie w wypowiedziach dzisiejszych gości na konferencji prasowej w Sejmie:[URL="http://www.facebook.com/l/HAQHOo8-i/sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisja.xsp?documentId=4D1C0812478CEE6DC1257ACD00284AB5&symbol=KONFERENCJA_TRANSMISJA"][COLOR=#3B5998]http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisja.xsp? documentId= 4D1C0812478CEE6DC1257ACD00284AB5&symbol= KONFERENCJA_TRANSMISJA[/COLOR][/URL]
Lista adresowa znajduje się tutaj: [URL="https://www.facebook.com/notes/tara-schronisko-dla-koni/skomasowana-lista-pos%C5%82%C3%B3w/10151099608001503"][COLOR=#3B5998]https://www.facebook.com/notes/t ara-schronisko-dla-koni/ skomasowana-lista-pos%C5%82%C3%B3w/ 10151099608001503[/COLOR][/URL]


[/FONT][/COLOR][B][FONT=Tahoma]BIERZEMY SIĘ DO ROBOTY! SIEĆ MUSI SIĘ ZAGOTOWAĆ Z OBURZENIA!

Zapraszajcie znajomych, udostępniajcie, zapełniajcie skrzynki mailowe posłów i rządu![/FONT]

[B][FONT=Tahoma][URL="http://www.rp.pl/artykul/17,960028-Uboj-rytualny---organizacje-protestuja.html"]http://www.rp.pl/artykul/17,960028-Uboj- rytualny---organizacje-protestuja.html[/URL][/FONT][/B][/B]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolejny artykuł w Gościu Niedzielnym [url]http://rytualny.pl/index.php?post=gosc-niedzielny-zarzynanie-tradycji[/url]


i nadal w temacie: [B]W szeregach PSL nie ma zgodności co uboju rytualnego!

Pamiętamy wszyscy trudności, jakie posłowie PSL mieli w grudniu ub. r. ze znalezieniem 15 posłów PSL, którzy zechcieliby podpisać się pod poselskim projektem zmiany ustawy o ochronie zwierząt, który zalegalizowałby w Polsce ubój bez ogłuszania.

Katolicki tygodnik "Gość niedzielny" (nr 3/2013) ujawnia, że również forsowany przez ministra rolnictwa projekt legalizacji uboju rytualnego nie może liczyć na stuprocentowe poparcie partyjnych kolegów Kalemby, Sawickiego i Borkowskiego.

Poseł Eugeniusz Kłopotek jednoznacznie odcina się od głosu lobby peeselowsko-rzeźniczego:
"Jako zootechnik wiem, że zarzynanie krowy bez ogłuszenia to dla niej straszne cierpienie i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. Dlatego - mimo szacunku do żydowskiej i islamskiej tradycji - opowiadam się za zakazem uboju religijnego w Polsce - podkreśla Eugeniusz Kłopotek i idzie o krok dalej. - Uważam, że ubój religijny powinien być zakazany w całej Unii. Przecież krowy niemieckie tak samo cierpią podczas uboju, jak krowy polskie - irytuje się poseł Kłopotek."

Dziękujemy Panu Posłowi Kłopotkowi i liczymy na to, że jego postawa doda odwagi także innym posłom PSL, aby śmiało wystąpili przeciwko poronionym pomysłom legislacyjnym ministra Kalemby, który chce zaprzepaścić dorobek Polski w dziedzinie standardów ochrony zwierząt gospodarskich, w interesie lobby rzeźniczego!

[URL]http://rytualny.pl/data/uploads/pdf/gosc_niedzielny_zarzynanie_tradycji.pdf[/URL]
oprac DW.[/B]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×