Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Raczej powinno się dawać surowe samo żółtko, bez białka - raz w tygodniu , olejek norkowy (w szamponach) też jest dobry ;) + dobra szczotka dopasowana do struktury sierści pupila, i umiejętność właściwego czesania, tak żeby nie wyrywać zdrowego włosa. Czesać na tyle często żeby nie dopuścić do powstania kołtunów :)

Link to comment
Share on other sites

Jedno jajko można podawać raz na ok. tydzień - można i całe, tylko najlepiej ze sparzonej skorupki i pewnego źródła. U nas dawany jest jeszcze olej (różnego rodzaju, winogronowy, oliwa z oliwek, można łososiowy itd) do jednej porcji jedzenia, no i siemię lniane.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

[quote name='LadyS']Jedno jajko można podawać raz na ok. tydzień - można i całe, tylko najlepiej ze sparzonej skorupki i pewnego źródła. U nas dawany jest jeszcze olej (różnego rodzaju, winogronowy, oliwa z oliwek, można łososiowy itd) do jednej porcji jedzenia, no i siemię lniane.[/QUOTE]

Heh, no to u nas mamy pewne źródło - tata sam hoduje kury, takie wiesz, co mają dużo metrów kwadratowych jako wybieg, pełno trawy itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ola&Bella']Tran też podobno pozytywnie wpływa :)[/QUOTE]
Właśnie, ja mam pytanie o tran, czy rzeczywiście wpływa na sierść tak dobrze jak mówią i jak długo mozna go podawać by to przyniosło widoczne efekty?
Teraz podaję siemię lniane, a sierść jest w dobrej kondycji :)

Link to comment
Share on other sites

Wygląd sierści też bardzo zależy od jakości karmy podawanej psu.
Kiedyś podawał mojej Algolith, ale niewiele to dało. Zazwyczaj dostaje jajko i trochę oleju do karmy.
Co do tranu, zawiera on dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych, które dobrze wpływają na wygląd sierści. Jednak zawsze wolałam tę odrobine oleju w karmie niż podawać tran.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja proponowała bym na sierść i skórę biotyne. Osobiście psu nie podawała ,ale mojej wronie, która miała bardzo liche piórka,bardzo pomogła (było to w postaci proszku) oczywiście byłam z wroną u weta i on tak nakazał, biotyna wplywa na właściwe funkcjonowanie skóry i sierści.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...