Jump to content
Dogomania

Szczeniak - alergia, problemy trawienne


karollka

Recommended Posts

A ma pchły? Bo alergia na pchły jest na ugryzienia, wiec musiałaby je mieć, na pewno byś zauważyła ;) U nas zmiany są najwcześniej po 2-3 tygodniach widoczne, a tak bardzo dobrze widoczne - po ok. miesiącu. Przy czym im mniejszy pies, tym szybciej, bo szybsza przemiana materii.

Ja tez bym nie ryzykowała z olejem, tzn. np. Jax jadł z olejem drobiowym, ale nie było za dobrze - sierść się sypała. U młodego psa z alergia nie ryzykowałabym, żeby nie pogłębi reakcji.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popieram dziewczyny :) Odpuść sobie ten tłuszcz z kurczaka.

Obecnie karmie Trainerem z jagnięciną i jestem mile zaskoczona karmą. Jeżeli można powiedzieć o kupie że jest cudna to własnie taka jest :):) Puki co zero reakcji niepokojących. Na poprawę włosa muszę poczekać.

Mały wcina karmę jak szalony! Z braku wersji medium kupiłam mini. Granulki maciupkie ale jak widać małemu nie robi to różnicy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']A ma pchły? Bo alergia na pchły jest na ugryzienia, wiec musiałaby je mieć, na pewno byś zauważyła ;) U nas zmiany są najwcześniej po 2-3 tygodniach widoczne, a tak bardzo dobrze widoczne - po ok. miesiącu. Przy czym im mniejszy pies, tym szybciej, bo szybsza przemiana materii.

Ja tez bym nie ryzykowała z olejem, tzn. np. Jax jadł z olejem drobiowym, ale nie było za dobrze - sierść się sypała. U młodego psa z alergia nie ryzykowałabym, żeby nie pogłębi reakcji.[/QUOTE]


Weterynarz powiedział ,że nie koniecznie muszą być widoczne , bo one potrzebują tylko 5 sek. na pożywienie się i schodzą z psa. I tak muszę dać jej kropelki i moze akurat to to choć szczerze wątpię.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andromeda']Popieram dziewczyny :) Odpuść sobie ten tłuszcz z kurczaka.

Obecnie karmie Trainerem z jagnięciną i jestem mile zaskoczona karmą. Jeżeli można powiedzieć o kupie że jest cudna to własnie taka jest :):) Puki co zero reakcji niepokojących. Na poprawę włosa muszę poczekać.

Mały wcina karmę jak szalony! Z braku wersji medium kupiłam mini. Granulki maciupkie ale jak widać małemu nie robi to różnicy :)[/QUOTE]

No my mamy Trainera, ale pies chory, więc na razie ma głodówkę. Też byłam nim miło zaskoczona, że młody tak dobrze reaguje.

[quote name='Patik']Weterynarz powiedział ,że nie koniecznie muszą być widoczne , bo one potrzebują tylko 5 sek. na pożywienie się i schodzą z psa. I tak muszę dać jej kropelki i moze akurat to to choć szczerze wątpię.[/QUOTE]

No tak, tylko nadal muszą być w otoczeniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karollka']A orientujecie sie czy we Wroclawiu mozna ja kupic gdzies bezposrednio? Czy moze jest jakis dystrybutor?[/QUOTE]

Jedynie sprzedają w sklepach opakowania 800 gram i na wagę - ale zupełnie się nie opłaca, cena za kg wychodzi jakaś horrendalna. Ja zamawiałam z zooexpress.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patik']sprawdz jeszcze w krakvet.pl (dla mnie najlepszy sklep internetowy,ale nie jestem pewna czy maja) ja zawsze z tamtąd zamawiam ,tylko nie wiem czy jest albo zooplus.pl[/QUOTE]

KrakVet karmy nie ma, rzadko kiedy jest, poza tym KrakVet ma wiele za uszami i nazwałabym go raczej dość kiepskim sklepem, jeśli chodzi o obsługę klienta ;) W Zooplusie jest, ale droższa i mniejszy wybór, w ZooExpress jest największy - wiem, szukałam niecały tydzień temu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']KrakVet karmy nie ma, rzadko kiedy jest, poza tym KrakVet ma wiele za uszami i nazwałabym go raczej dość kiepskim sklepem, jeśli chodzi o obsługę klienta ;) W Zooplusie jest, ale droższa i mniejszy wybór, w ZooExpress jest największy - wiem, szukałam niecały tydzień temu.[/QUOTE]

[quote name='andromeda']Jeżeli mówimy o karmie Trainer to ja kupiłam w zoo-dragon.

A Krak-Vet to ja już dawno sobie odpuściłam za ich podejście do sprzedaży.[/QUOTE]

Ojjj . jak na razie tego nie doświadczyłam i trafiałam na bardzo miłą obsługę, raz tylko karma miała dojechać w przyszłym tygodniu, pytali się czy mi odpowiada, czy wyrażam zgodę itp.
Wiec nie wiem.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='karollka']Mam jeszcze jedno pytanie. Trochę z innej beczki ale jednak związane z tematem. Wcześniej przy podawaniu Troveta weterynarz kazał nam podawać Cafortan, czy przy Trainerze dalej go podawać czy przestać żeby nie "przedobrzyć" ?[/QUOTE]

Nie czytałam całego wątku, ale czy Ty w ogóle masz stwierdzone, że to alergia pokarmowa ?
Mój pies miał takie same objawy, a alergie ma na roztocza na przykład. Co prawda na karmę też uważam przy okazji (choć niestety na wiele fantazji sobie nie mogę pozwolić), ale podłoże alergii okazało się zupełnie inne. DOdam, że przez rok leczono psa na nużycę, a okazało się, że to alergia. Jakby co tu nasz wątek i duuuuużo różnych porad (na FB drugie tyle diet i porad)

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/234926-Nie-stać-mnie-na-leczenie-(-stoje-przed-decyzją-szukania-domu-dla-mojego-psa[/URL]

Edited by annavera
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

I jak tam mają się Wasze psy z problemami alergicznymi? Myśmy obecnie skarmiali psa karmą [URL="http://bialyjack.pl/arden-grange-sensitive-test-opinia/"]Arden Grange Adult Sensitive[/URL], ziemniaczano-rybną, i przyznam, że było całkiem nieźle pod kątem trawienia i ogólnie formy psa :)
[B]karollka[/B]​, wyjaśniło się coś? Robiliscie testy alergiczne? Wyszło coś w trakcie diety eliminacyjnej?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...