Jump to content
Dogomania

Szczeniak - alergia, problemy trawienne


karollka

Recommended Posts

Może i długa droga, ale nie możesz się poddawać. Znam twój ból doskonale. Mój pies co prawda nie ma alergii, ale straszliwe kłopoty żołądkowe i tylko i wyłącznie na jednej karmie ma się dobrze. A znalezienie jej trwało u mnie rok.

Zasada jest taka: szukaj aż znajdziesz ;). I nie poprzestawaj na jakiejś karmie bo jest "w miarę dobrze". Mój pies był np. na Wolfsblucie przez jakiś czas i było "w miarę dobrze", tylko robił miękkie, ogromne kupy 3x dziennie i ważył 33 kg (powinien 40). Ale pocieszałam się, że to i tak lepiej niż na Bricie na którym dosłownie lało mu się z tyłka. Teraz jest na takiej karmie na której jest wszystko OK, i tak powinno być. Ale powiem ci, że próbowałam prawie wszystkich.

Niestety ciężko mi coś doradzać w sprawie alergii, ale wiem jedno: po 3 tyg. na tym Fish4Dogs kupa jak najbardziej powinna się uformować. Zmień karmę jak najszybciej. I znajdź taką na której pies się przestanie drapać + będzie miał dobrą kupę. Dopiero taką możesz nazwać odpowiednią.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U nas jest to samo, suczka się drapie,ma łupież i krosty. Prześliśmy już przez purina Dog Chow i brita care nie było źle ,ale jednak się drapała, brit remium i josera tragedia pies drapał sie całymi dniami potem jeszcze TOTW z przepiórką wyszły jej jakieś ropne krostki i zmieniliśmy na barfa ale pies jest tak łakomy ,że oprócz tego,że ostatnio połknę ła na raz całą 15 cm kość z mięsem (4 kg shih tzu ;/) to częściej niż zwykle wymiotowała pianą, kupki zawsze miała ładne. Teraz będziemy na bento kronen natural balance mini& medium lamb&rice. A jak to nie pomoże ,bo tam są tłuszcze zwierzęce to może Nutre Gold z łososiem i ziemniakami .

Link to comment
Share on other sites

Hej ja walczę z alergią psiny juz 6 miesiąc i niestety mimo opieki alergologa jesteś ciągle w tym samym miejscu. Borys potrafił uczulić się na karmę w połowie zjedzonego worka. Teraz jest już uczulony na wszystkie karmy :( a do tego na spożywcze środki chemiczne. Do rzeczy ; pies może być uczulony na tak wiele, że życia nie starczy aby to samemu znaleźć. Dlatego polecam testy alergiczne, bo to bardzo skróci czas eksperymentowanie i cierpienia psiny. Trzymam kciuki . Jeszcze jedno może Twój piesek jest uczulony na jajko , niestety występuje ono w 90% karm dla szczeniaka.Purina ( czarna) z rybą jest dla szczeniaków bez jajaka. Karma taka sobie ale możesz ją spróbować podawać , nie jest droga ,a jak nie uczula to pies po paru dniach coraz mniej się drpaie ki kupa też powinna być ok.
pozdr
Ania

Link to comment
Share on other sites

Amber a na jakiej karmie teraz Twój piesek się dobrze czuje? Wiem, że każdemu służy co innego ale zawsze możemy spróbować:) Teraz skłaniam się do tego Wolsbluta. Słyszałam, że to karma polecana dla alergików. Patik daj znać jak po tym bento kronen, chociaż myślę że po Wolsblucie (o ile nie pomoże) spróbowalibyśmy Nutra Gold:)
Może masz rację z tym jajkiem i spróbujemy puriny.. akurat na cenę nie patrze bo Proton je tak malutko, że to dla mnie bez różnicy:)

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli maluch ma uczulenie na drób to na tłuszcz również może być uczulony. Wielu dystrybutorów karm uważa że tłuszcz nie ma zdolności alergizujących. Na mojego alergika nawet ten tłuszcz źle wpływa.

Na Twoim miejscu zostawiłabym jeszcze małego na fisch4dogs. Często jest tak że organizm potrzebuje więcej czasu na przestawienie. Również musi się ustabilizować po reakcji alergicznej.

Wcześniej zmieniałam karmy częściej bo byłam zbyt niecierpliwa czekając na efekt. Teraz daje 1,5-3 miesiące po tym czasie można już coś powiedzieć. Oczywiście jeżeli widać nasilenie to od razu zmiana :)

Z mojego doświadczenia wynika że czym skromniejszy skład karmy tym lepiej dla alergika.

I nie daj się maluchowi jak grymasi przy jedzeniu. Był czas że doprowadziłam do tego że pies nie chciał jeść gotowanego mięsa! bo czekał aż dostanie coś innego.

Link to comment
Share on other sites

Generalnie lekarze zalecają poczekać minimum trzy tygodnie na efekty zmiany karmy, a wymierne efekty osiąga się po ok. 1,5-2 miesiącach żywienia danym produktem i warto tego pilnować, bo zbyt częste zmiany jeszcze bardziej rozwalają układ pokarmowy psa,szczególnie szczeniaka. Mój też jest uczulony na tłuszcz drobiowy (uczulenie generalnie na drób), a Patik wyżej pisała, ze pies po TOTW z przepiórką miał krosty - bo możliwe, że uczulenie obejmuje również przepiórkę, dlatego my np. dajemy jedynie rybne karmy, ew. z jagnięciną. Warto też zwrócić uwage na ilość białek, bo psy alergiczne czesto nie mogą jeść karm wysokobiałkowych.

Link to comment
Share on other sites

Karollka a ja będę się upierać dalej przy mojej tezie. Nie kombinuj. Dobry wet + karma weterynaryjna + nic. Na początek wypróbuj royala hypoalergenica (nie próbuj skin supporta bo ma kurkumę- ona też może uczulać-mojemu nie służy), jeśli będzie wszystko ok to możesz po czasie wprowadzić jeszcze np efaoil dodatkowe omegany. Na tej karmie weterynaryjnej bym malucha wyciszyła min. 2-3 miesiące i potem możesz spróbować czegoś innego ale nie co chwilę zmieniając bo to nic nie daje. A gdzie się szczeniak drapie? wygryza się? ma jakieś zmiany skórne? były robione jakieś badania? bo tak na sucho zmieniać karmę to też bez sensu... Z Twojego zachowania można wywnioskować że to Twój pierwszy psiak a na pewno pierwszy z takim problemem, dlatego proszę Cię nie kombinuj bo robisz mu krzywdę!!!!

Link to comment
Share on other sites

A po co karma weterynaryjna? Dobra karma bez składników uczulających, w ogóle z jak najmniejsza liczbą składników, ale przede wszystkim jedna karma przez dłuższy czas, bo może się okazać, że wszystkie te problemy wynikają jedynie z tego, że pies ma zrobiony burdel w układzie pokarmowym przez te ciągłe zmiany. Mam do karm weterynaryjnych w przypadku szczeniąt bardzo zły stosunek, głównie dlatego, ze znam kilka psów własnie z podobnymi problemami, które m.in. po karmach weterynaryjnych RC bardzo długo wracały do zdrowia.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz się wypowiem, że nie wiem jak w przypadku drapania, ale jeżeli chodzi od strony żołądka to teoria o 3 tyg. nie sprawdziła w naszym (bo chyba tu każdy pisze o swoich doświadczeniach) przypadku się w ogóle. Tylko niepotrzebnie męczyłam psa. Zmiana po dobrej karmie była widoczna po 2 dniach, a nie tygodniach.

[QUOTE]Amber a na jakiej karmie teraz Twój piesek się dobrze czuje? Wiem, że każdemu służy co innego ale zawsze możemy spróbować[/QUOTE]
Mój pies jest na Royal Canin Gastro Intestinal i pozostanie na niej do końca. Tylko ona jest na bazie kurczaka, więc u was odpada jak mniemam. RC ma też linię vet na alergię i zawsze możesz spróbować. Wszelkie tłuszcze, białka zwierzęce itp. są hydrolizowane, a więc nie powinny uczulać. Czy w ogóle próbowałaś karm z linii weterynaryjnych? Np. RC, Hills, Trovet?

Link to comment
Share on other sites

No tylko, że jej pies ma luźną kupę i ja o tym pisze.

[quote name='LadyS']A po co karma weterynaryjna? Dobra karma bez składników uczulających, w ogóle z jak najmniejsza liczbą składników, ale przede wszystkim jedna karma przez dłuższy czas, bo może się okazać, że wszystkie te problemy wynikają jedynie z tego, że pies ma zrobiony burdel w układzie pokarmowym przez te ciągłe zmiany. Mam do karm weterynaryjnych w przypadku szczeniąt bardzo zły stosunek, głównie dlatego, ze znam kilka psów własnie z podobnymi problemami, które m.in. po karmach weterynaryjnych RC bardzo długo wracały do zdrowia.[/QUOTE]
Oj tak :diabloti: Mi też tak mówiono i o mało co mi się pies nie przekręcił... Karmy vet złe! Trzymać na jednej najlepiej pół roku! Pies ma burdel w żołądku... Podawać bakterie, Amylan i Bój wie co jeszcze... Po RC Gastro pies mi przestał biegunkować po 2 dniach, kiedy przez ponad pół roku nie zrobił normalnej kupy. A karm wypróbowałam multum. Miał zapewne żołądek zjechany do cna, a jednak na dobrą karmę zareagował od razu. Poza tym wszelakie bezzbożówki akurat ubogich składów wcale nie mają. Co innego karmy wet np. Trovet.

Link to comment
Share on other sites

To nie jest moj pierwszy pies ale pierwszy z takimi problemami. Jak go przywiezlismy hodowczyni powiedziala ze byl na RC ale drapal sie nie do opisania i gryzl sie nawet po penisie:/ i juz od drugiego dnia u nas wet kazal dawac biomilla z jagniecina. Drapanie czesciowo ustalo juz po kilku dniach, kupy w miare dobre ale wlosy mu sie praktycznie lamaly i zacieki robily sie takie ze wygladal jak zaniedbany i chory chociaz co dzien mu rozczesywalam. Jadl ja 5 tygodni i przeszlismy na fish4dogs (najpierw mieszana) i kupy sa straszne. nie chce mu robic balaganu w zoladku ale kupy sa tak miekkie ze czasem nie moze ich do konca zrobic i strasznie nie moze sobie z tym poradzic. nic nie robie na wlasna reke, wszystko pod okiem weta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']Twój jeden przypadek przeciw kilkunastu znanym mi, innym ;)[/QUOTE]
Każdy przypadek jest inny :roll: Mój pies tak samo biegunkował po Fish4Dogs, mimo, że karma zachwalana pod niebiosa i wiele innych psów z takiego stanu wyprowadziła.

[QUOTE]Jak go przywiezlismy hodowczyni powiedziala ze byl na RC ale drapal sie nie do opisania i gryzl sie nawet po penisie[/QUOTE]
Pytanie na jakim RC? Vet Hypoallergenic? Bo ja na zwykłej bytówce to nic dziwnego ;).

Ja bym na twoim miejscu spróbowała np. czegoś takiego [url]http://free-dog.pl/pl/p/Trovet-VPD-dziczyzna-ziemniaki-10kg/129[/url] Prościej się już nie da. O ile oczywiście nie ma allergi na dziczyznę. Jest jeszcze wersja z kaczką i królikiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']Twój jeden przypadek przeciw kilkunastu znanym mi, innym ;)[/QUOTE]

Nie prawda LadyS, ja mam przypadek alergika i nic tak nie pomaga jak karma weterynaryjna, która tak naprawdę nie ma nic wspólnego z mięsem niestety, bo białko ma odpowiednio podzielone i nie uczula, nie psiocz na weterynaryjne karmy bo są one jedynym pokarmem jaki niektóre psy mogą przyjmować i dzięki czemu żyją...
Amber dobrze pisze!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelynkaa']Nie prawda LadyS, ja mam przypadek alergika i nic tak nie pomaga jak karma weterynaryjna, która tak naprawdę nie ma nic wspólnego z mięsem niestety, bo białko ma odpowiednio podzielone i nie uczula, nie psiocz na weterynaryjne karmy bo są one jedynym pokarmem jaki niektóre psy mogą przyjmować i dzięki czemu żyją...
Amber dobrze pisze!!![/QUOTE]

No to dwa przypadki przeciw kilkunastu innym ;) Mnie nie przekonacie, co nie znaczy, że ktoś ma nie próbować karmy wet u swojego psa - w końcu psy są różne. Co nie zmienia faktu, że u większości, które jadły karmy wet, były problemy.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]nie psiocz na weterynaryjne karmy bo są one jedynym pokarmem jaki niektóre psy mogą przyjmować i dzięki czemu żyją...[/QUOTE]
:happy1: Ja właśnie dzięki takiemu myśleniu ala LadyS, że karmy vet są złe, męczyłam swojego psa przez rok różnymi wynalazkami typu Wolfbslut czy White Wolf, bo przecież nie ma nic lepszego od bezzbożówek, a karmy wet to zupka chińska i robione są za ciężką kasę, a psom tylko szkodzą. To nie jest prawda! RC Gastro uratowało mojemu psu życie... dosłownie.

Bezzbożówki to świetne karmy, ale dla psów zdrowych i po prostu tych którym dobrze robią, ale to można zauważyć od razu, czy jest poprawa czy nie. Trzymanie psa, który ma problem z załatwianiem się na karmie tylko dlatego, że ludzie mówią, że jest dobra, droga i ze składu wydaje się idealna to jakieś nieporozumienie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...