Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Plamy na skorze pomocy!!!!

plamy swędzenie wypadanie siersci

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 Kajcia21

Kajcia21

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 19:17

Cześć, jestem tu nowa. Mam 9 miesięcznego cavalierka. Już dawno zauważyłam u niego dziwne plamy na skórze zwłaszcza na brzuchu i genitaliach. Jak był mały miał problemy z oczami. Teraz drapie się po nich po uszach i nogach nie wie dla czego weterynarz wszystkie te objawy zignorował mówił ze taki jest pies ale mały często piszczy przy drapaniu uszu i pyszczka i nie przestaje. i wydaje mi sie ze plam przybywa. Nie wiem co ma z tym robić proszę pomóżcie mi strasznie się o niego martwię a ostatnio doszło do tego jeszcze wypadanie sierści garściami. Nie wiem co mam robić:(

#2 anna187

anna187

Member

• Members
  • PipPip
  • 21 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 19:34

Prawdopodobnie Twój psiaczek ma alergię. Proponuję wizytę u lekarza i szybkie testy z krwi. Czym karmisz psiaka? Najmniej uczula jagnięcina z ryżem lub ziemniakami. Ale mogą uczulać również dodatki , dlatego im szybciej zrobisz badania tym jest większa szansa, że piesek przestanie się drapać. Powinien weterynarz sprawdzić jeszcze gruczoły przyodbytowe. Jeszcze może się drapać od środków przeciwpchelnych, problemy z tarczycą także mogą powodować świąd skóry.
powodzenia
ania

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: plamy, swędzenie, wypadanie siersci