Jump to content
Dogomania

Pierwsza Akitka-Ryoko


Dewora

Recommended Posts

Hej:) Jestem tu nowa i chciała bym przedstawić moją pierwszą akitkę-Ryoko. Jej mamą jest Neko CoTyNaTo, a tatą Mori No Komodo. Mam nadzieje, że mała będzie cudownym psiakiem, aczkolwiek w tej chwili gryzie jak nie wiem, wpada aż w ataki szału (ale to tylko rano-jak jest wyspana) :) Umie już ładnie siadać, ale pozycji wystawowej nie umiem jej nauczyć:(

Edited by Dewora
Link to comment
Share on other sites

Dziękuje:) Ryoko jest szalona-Olga mówiła, że dawno nie widziała takiego ADHD u szczeniaka. Sukoru jest championem Polski, mam nadzieje, że młodszej siostrzyczce też się uda:) hehe...Choć narazie nauka postawy opiera się w większości na gryzieniu:P może jakaś mała podpowiedź?
Gdzieś na forum widziałam, że ktoś pisał o Neko bardzo źle i zastanawiam się dlaczego, wydaje się naprawdę mądrym i ładnym pieskiem, a jej szczeniaki nie wyglądają jak 'sarenki' jak to ktoś napisał.

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieje, ze będzie dobrze. Przy sprawdzaniu miotu sędziowie stwierdzili, że mała ma piękne kontowanie i że dawno takiego nie widzieli w całej Wielkopolsce:) jest szansa:D hehe:) ja na psiakach się za bardzo nie znam, jestem typowym kociarzem, zauroczonym akitkami:P

Link to comment
Share on other sites

Aki jest Mlodzieżowym Championem:) Z tego co piszesz to nasz Aki jak był szczeniakiem to był zupełnym przeciwieństwem Ryoko, był bardzo spokojnym i statecznym psiakiem:-) jak Aki był małym szczeniakiem to nie myśleliśmy o wystawach i go nie uczyliśmy postawy wystawowej, o wystawie pomyśleliśmy jak miał 8-9 miesięcy i wtedy go zaczynaliśmy uczyć postawy małymi kroczkami czyli smakołyk przed nochal mówić "stój" albo jakieś inne słowo na które pies ma stać i nagradzać jeśli psiak ustoi nawet 2-3 sekundy i stopniowo zwiększać czas stania. Aki szybko załapał o co chodzi i w domu pięknie stoi ale troche puźno zaczęliśmy i na wystawach jeszcze czasami stanie jak mu się podoba:lol: Myślę, że lepiej najpierw oduczyć ją gryzienia rąk czyli jak zaczyna skubać to mówimy "fe", "nie wolno" i dajemy zabawkę którą może gryźć.

Co do Neko to według mnie opinie o niej są przesadzone, żaden pies nie jest idealny. Jeśli pokryje się przeciętną sukę odpowiednim psem który uzupełnia wady suki to szczenięta mogą wyjść bardzo obiecujące.
Nie zawsze efektowny = wzorowy, np. pies który jest szczupły ma mniej okazałe futro może bardziej pasować do wzorca niż pies słusznej postury z bujnym futrem który robi show na ringu. Jeżeli chodzi o hodowle Co Ty na To to nie popieram tego co robi hodowczyni i ja osobiście bym stamtąd psa nie kupiła ale to nie znaczy, że każdy pies z tej hodowli trafiający do innych rąk jest do niczego chociaż na pewno tych wartościowszych psów pod względem hodowlanym z co ty na to wychodzi o wiele mniej niż z innych hodowli.

Link to comment
Share on other sites

ale Neko nie jest bliska wzorca...miałam przyjemność widzieć ją na żywo...i mimo zapewne wspaniałego charakteru akity nie przypomina i nie powinna byc już kryta...pies powinien mieć odpowiednie proporcje i cechy ważne dla danej rasy...i nie chodzi o chudość choć juz futro jest konkretną cecha, która powinan byc jak u akita nie jamnika np...
nie ujmuję zadnemu psu...ale za dlugo ogladam to wszystko zeby wierzyć w te tłumaczenia...dla mnie to kasa...nic więcej...ale i osiołek w Polsce championat wyjeździ...dlatego duza częsć psów powinna pozostać do kochania a nie krycia czy zakłdania hodowli...
wiec zycze przede wszystkim miłosci

co do ustawiania i np komend...to wszystko w swoim czasie :) to jeszcze dziecko na razie się buntuje i nudzi...konsekwencja robi swoje :)
ja juz sie nie wypowiadam bo to galeria wiec prosze o zdjęcia

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieje, ze się oduczy tego gryzienia, bo czasem już nerwy puszczają:) Najbardziej boi się mojego kota 15letniego, bo on ją goni i bije. O 4 rano Ryoko wstaje i wtedy zaczyna się zabawa..hehe...chyba połowę włosów mi wyrwała. To tylko moja sunia jest taka zwariowana? Mam nadzieje, że sobie z nią poradzę. Przed chwilą uciekała ze smakołykiem i za nic w świecie nie chciała go sobie odebrać-chyba muszę troszkę nad nią popracować.
Mam pytanie, czy wszystkie akity tle piją i siusiają? nasz maluch w ciągu 15min potrafi zrobić 4 kałuże o.O i to duże. I co w ogóle jest dziwne, mała cały czas ma czkawkę i to dużą-nie umie jeść?

My rok szukaliśmy akitki, chcieliśmy długowłosą bo trochę tańsza. Jednak liczył się czas, by maluch przyszedł akurat w te wakacje, kiedy mam praktycznie pół roku wolnego.

Edited by Dewora
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...