Jump to content
Dogomania

POMOCY! Kociara w potrzebie ! Nie przechodź obojętnie ! BŁAGAM


emdziolek

Recommended Posts

Historia jest bardzo smutna...

Żyje sobie w Poznaniu na Dębcu pewna pani.. Pani ma na imie Maria i ma już ponad 60 lat.
Pani Maria wiele w życiu doświadczyła. Dwadzieścia lat temu miała wylew, zapalenie opon mózgowych, wypadek....
Tak wiele złego stało sie w tak krótkim czasie.
Pani Maria prawie nie słyszy, ledwo chodzi, ma problemy z utrzymaniem równowagi...

Pomimo to pani Maria od 15 lat, ledwo chodząc, widząc i słysząc pomaga wszystkim bezpańskim kotom na poznańskim Dębcu.
Dokarmia je, sterylizuje, leczy.. gdy były małe kociaki, potrafiła pół nocy siedzieć i łapać maluchy zeby zabrac je do domu i znaleźć nowych właścicieli..

Pani Maria żyje z BARDZO skromnej renty.. nie dojada, brakuje jej do opłat, ubiera sie w rzeczy z drugiej ręki, za duże czy za małę - nie ważne - byle coś na siebie włożyc i iść nakarmic koty.

Codziennie wieczorem o 20 przechodzi kilka kilometrów na Dębcu i dokarmia swoich podopiecznych. Dogląda czy są zdrowe, leczy na własny koszt.
Za własne pieniażki karmi te skrzywdzone przez życie kociaki.

Na domiar złego - dowiedziała sie że jej 40 letnia córka ma nowotwór na gałce ocznej.
Córka Jolanta miała wiele badań. W Poznaniu chcieli jej gałkę oczną usunąć.

Ale znalazła światełko nadziei - w Krakowie w klinice dali jej 90% szans na uratowanie oka i pozbycie sie nowotworu metodą laserowych cięć.
Koszt zabiegu - 45 tysięcy złotych ! [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/icon_sad.gif[/IMG]

Z tego wszystkiego Pani Maria robiąc dzisiaj pranie zapomniała włożyć wąż od pralki do wanny i zalazła sklep z zabawkami znajdujący się pod nią. Bedzie musiała zapłacic za remont ;(

To przecudowna kobieta, bardzo pogodna mimo wszystko, nie poddająca sie nawet na chwilę.
Dzielnie znosi obelgi rzucane w jej strone przez ludzi którym przeszkadza to że pani Maria dokarmia koty. Nie raz zostałą opluta, wyzwana czy oblana zimną wodą z 3 piętra...

Kochani - pomóżmy tej kobiecie, tak wiernie oddanej pomocy zierzakom. Ona już tyle pomogła - teraz my pomóżmy jej.

POTRZEBNA JEST KARMA DLA KOTÓW WSZELKIEGO RODZAJU - SUCHE I PUSZKI.
Chcę jakoś odciażyć tę kobiete, pomóc jej w jakikolwiek sposób.
Mój narzeczony zaoferował sie że zrobi jej z rur pvc odpływ na wode z pralki zeby takie wypadki sie juz nigdy nie zdazały.
Przez kilka dni ja teraz bede karmić kotki zeby ona mogła trochę odpocząć.

Czy macie jakieś pomysły jak można tej wspaniałej kobiecie pomóc??
Niedługo będę miała oficjalny nr konta na które sa zbierane środki na operacji córki pani Marii.

Proszę wszystkich tych, którzy mają serca pełne współczucia i miłości do bliźniego - POMÓZCIE.

Jeżeli macie jakieś pomysły bądź sugestie - podzielcie sie tym ze mną. Wierzę, że razem damy radę chociaż trochę odciażyć te kobietę.....

Link to comment
Share on other sites

W domu nie ma kotów. Ona tylko dokarmia bezdomniaki.
Dokarmianych bezdomniaków jest 8 lub 9.
Rodzina sie uwiesiła na niej za te dokarmianie kotów ale to naprawde cudowna kobieta.

xxxx52 - wyslij mi na pw numer do tej osoby, przedzwonie chetnie.

Link to comment
Share on other sites

Chwilowo jestem w dołku, ale czekam na zwrot ze skarbówki, to najłatwiej bedzie mi wysłac jakąś kasę, napisz więcje o córce, rak to jednak rak, czy ta córka też jej pomagała, nalepszy byłby watek i stałe deklaracje, ale o takie trudno, karmy razej nie wyslę nie jestem z Poznania, a poczta strasznie na nas ciągnie

Link to comment
Share on other sites

dlatego karme najlepiej zamówić na necie i jako adres do wysyłki podac adres pani Marii.

Pani Maria ma na chwile obecna dwa koty w domu. Na podwórku dokarmia codziennie 9 kotów.
Jej córka ma czarniaka na gałce ocznej, to nowotwór złośliwy. Może pomóc operacja z użyciem protonów.
Córka pani Marii ma 43lata.

Pani Maria nie chce nic dla siebie - prosi tylko O KARME DLA BEZDOMNIAKÓW

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Trafiłam tu przypadkiem, przepraszam że tak napiszę ale koty kotami a co z panią Marią może zebrać też jakieś jedzonko dla pani, cukier, mąka czy pasztety. produkty które mogą długo stać. można przygotować liste w pierwszym poście. Może jakiś dogomaniak nie przejdzie obojętnie. Jakieś szmaty? poszukam po szawkach, czy jedzonko kocie może być po terminie? tego mam naj więcej(suche). u mnie z kaską raczej krucho do końca m.c ostało mo na koncie ok. 200 zł ale coś tam mogła ym jej kupić ale przydała by się lista.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='łolkiee']Trafiłam tu przypadkiem, przepraszam że tak napiszę ale koty kotami a co z panią Marią może zebrać też jakieś jedzonko dla pani, cukier, mąka czy pasztety. produkty które mogą długo stać. można przygotować liste w pierwszym poście. Może jakiś dogomaniak nie przejdzie obojętnie. Jakieś szmaty? poszukam po szawkach, czy jedzonko kocie może być po terminie? tego mam naj więcej(suche). u mnie z kaską raczej krucho do końca m.c ostało mo na koncie ok. 200 zł ale coś tam mogła ym jej kupić ale przydała by się lista.[/QUOTE]

Pani Maria nic dla siebie nie chce. Jeżeli bedzie miała stale jedzonko dla kotków - bedzie miała więcej pieniedzy i bedzie mogła sobie pozwolić na normalny posiłek czy zeby kupić sobie raz na jakis czas jakiś ciuszek.

Karma moze byc po terminie. Napewno sie przyda.
Skąd jestes?
Jeżeli chcesz wysłać bądź podrzucić Pani Marii karmę - podam jej adres i nr tel na PW. Ja wyjeżdżam w piątek za granice wiec pomoc trzeba kierować bezpośrednio do pani Marii.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emdziolek']Pani Maria nic dla siebie nie chce. Jeżeli bedzie miała stale jedzonko dla kotków - bedzie miała więcej pieniedzy i bedzie mogła sobie pozwolić na normalny posiłek czy zeby kupić sobie raz na jakis czas jakiś ciuszek.

Karma moze byc po terminie. Napewno sie przyda.
Skąd jestes?
Jeżeli chcesz wysłać bądź podrzucić Pani Marii karmę - podam jej adres i nr tel na PW. Ja wyjeżdżam w piątek za granice wiec pomoc trzeba kierować bezpośrednio do pani Marii.[/QUOTE]
Podaj mi adres coś tam popatrze, nie gwarantuje że będzie to jakaś super karma, ale coś tam popatrze :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...