Jump to content
Dogomania

Zapalenie żołądka i jelit


nika611

Recommended Posts

[quote name='asinek5']Ja też jestem z Warszawy, moja niunia bierze od 6tygodni helicid,nie wymiotuje, ale od wymiotów, które przedtem miała długo i od nawracających angin zrobił jej się przewlekły nieżyt krtani albo coś gorszego. Antybiotyki i leki p/zapalne mocno szarpnęły jej wątrobę, mam spore obawy, co będzie dalej. Na razie zapisałam się na usg do dr.Marcińskiego. Mała była leczona ostatnio małymi dawkami balsamu Szostakowskiego, on jej podleczył gardło i to bardzo, ale coś jest nie tak. Ulgastran próbowałam i w zawiesinie i w postaci tabletek. Jakoś suni nie bardzo to służyło, ale inni pisali, że pomaga. Nie wiem, może każdy pies, jak człowiek, jest inny i reaguje inaczej[/QUOTE]

Dr. Marciński to świetny specjalista. :) Kontrast robiłaś?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='asinek5']Ja też jestem z Warszawy, moja niunia bierze od 6tygodni helicid,nie wymiotuje, ale od wymiotów, które przedtem miała długo i od nawracających angin zrobił jej się przewlekły nieżyt krtani albo coś gorszego. Antybiotyki i leki p/zapalne mocno szarpnęły jej wątrobę, mam spore obawy, co będzie dalej. Na razie zapisałam się na usg do dr.Marcińskiego. Mała była leczona ostatnio małymi dawkami balsamu Szostakowskiego, on jej podleczył gardło i to bardzo, ale coś jest nie tak. Ulgastran próbowałam i w zawiesinie i w postaci tabletek. Jakoś suni nie bardzo to służyło, ale inni pisali, że pomaga. Nie wiem, może każdy pies, jak człowiek, jest inny i reaguje inaczej[/QUOTE]

Ja daje jeszcze siemie lniane. Ulgastran nam pomagal gdy byl podawany z metoproclamidem,a pozniej pies nim wymiotowal. Ja tez mam spore obawy co to bedzie. Czeka nas wndoskopia w takim razie. nie ma innego wyjscia

Link to comment
Share on other sites

No to u nas postanowione.robimy gastroskopie. niestety. jutro jedziemy na EKG serca i badanie krwi przed narkoza. nie ma wyjscia. wszystkie leki tylko maskuja problem. a nie wiemy tak naprawde jaki jest stan zoladka. trzymajcie kciuki za nas :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nika611']No to u nas postanowione.robimy gastroskopie. niestety. jutro jedziemy na EKG serca i badanie krwi przed narkoza. nie ma wyjscia. wszystkie leki tylko maskuja problem. a nie wiemy tak naprawde jaki jest stan zoladka. trzymajcie kciuki za nas :([/QUOTE]

trzymam z całych sił!!! Najgorsze jest to czekanie...

Link to comment
Share on other sites

Odstawilam ranigast. od dwoch dni daje bioprazol 2x dziennie, tfu tfu poki co nim nie wymiotuje. oprocz tego dostaje siemie lniane 2xdziennie i lakcid. poki co dostaje tylko to. ktos mi polecil dzis alugastrin ale czy jest sens go podawac jak daje bioprazol?

Link to comment
Share on other sites

Na ulotce jest chyba napisane, że brać przez 2tyg, a jeśli nie pomoże, to skonsultować się z lekarzem. Dawkowanie i siła leku zależy od wagi, nie wiem, może przeoczyłam, ile waży piesek. Ale jest dawka 10mg i 20mg. W zasadzie to chyba wet powinien określić dawkę i ilość, najlepiej po planowanej gastroskopii. Mogę podzielić się swoim doświadczeniem, moja sunia miała wcześniej ze dwa razy jakiś nieżyt śluzówki żołądka, pomogły wtedy środki przeciwzapalne. Ale od ok 1,5 roku zaczęła mieć to samo-wymioty nad ranem przy jednoczesnym dobrym samopoczuciu i świetnym apetycie. Jedzenie trawy, ziemi z korzonkami traw, kupy często, parę razy w ciągu dnia z całymi kawałkami jedzenia, również 100% aktywności trypsyny w kale (to badanie na trzustkę). Bardzo pomogła jej zmiana karmy na RC na wrażliwe jelita. Przy nadkwasocie można dawać omeprazol długo, ale myślę, że bezpieczniej jest monitorować leczenie poprzez stały kontakt z wetem. Ja daję swojej małej nie samo siemię, ale wodę lekko kisielowatą do karmy, samego kisielu nie chce tknąć. Omeprazolu nie łączy się ze środkami zobojętniającymi kwas żołądkowy typu Alugastrin, na ulotce jest to zaznaczone. Większy wybór preparatów z omeprazolem jest na receptę od weta, świetny jest Gasec20mg, ale jak sama nazwa wskazuje-jest w dawce 20mg. Jak każdy lek, i ten nie jest najzdrowszy dla wątroby, przy dłuższym stosowaniu powinno się częściej robić próby wątrobowe i podawać jakiś tribiotyk (Lakcid, Trilac). Mojej suni często bulgotało w brzuszku, przestało po zmianie karmy i po branych lekach na nadkwasotę

Link to comment
Share on other sites

Tak my mamy ten 10mg. Chwilo mamy tfu tfu poprawe. podajemy karme trovet intestinal DPD,niestety nie chce mokrego royala.a Suchy rc gastro byl zwracany-poki co dobrze toleruje mokre. 22/06 mamy kontrolne badanie krwi - ostatnie bylo 22/05

Link to comment
Share on other sites

Mam, dużo dobrych podpowiedzi uzyskałam tutaj, na dogo. Poza tym uczę się w szybkim tempie, bo na początku byłam zielona. Też zaczęłam podawać Bioprazol rano i wieczorem, potem zmieniłam na raz 20mg, a wciąż nie było widać długotrwałej poprawy. Psiak zatruł się lekami, dlatego dziś jestem bardzo ostrożna i wolę dać psu trochę mniej, niż za dużo. W zasadzie w/g ulotki Bioprazol podaje się raz dziennie, rano, przed jedzeniem.... Wszelkie stany zapalne powstają przez przynajmniej tygodnie, leczenie też musi trochę potrwać, potrzeba czasu i cierpliwości. No i już zawsze uwagi skupionej na psie, żeby jakiegoś śmiecia na spacerze nie zjadł (moją niedawno próbowano częstować czekoladką!)

Link to comment
Share on other sites

Hej. dzis okropny dzien. wstalismy poszlismy na spacer i wszystko bylo OK,po powrocie zjadl popil,pospal pobawil sie. bylismy w sklepie,na spacerku itp wszystko bylo OK. po powrocie dostal rozwolnienia...podejrzewam ze po siemieniu bo pierwszy raz dostal te "gluty" zawsze dostawal to mielone. zalatwil sie 4 razy na dworku (biegunka) a potem 1 w domu. okolo godz.15 spal i zaczal sie trzasc.jakby sie bal...lub bylo mu zimno.okrylam go kocem poszedl spac. o 16 jak codzien chcialam wyjsc z nim na dwor-nie chcial. pokladal sie. wynioslam go na rekach-polozyl sie przed klatka.zaniosla go do parku-polozyl sie. nawet sunia nie byla wstanie go "podniesc" wiec po 10min bylismy juz na bemowie w klinice. ozdrowial cudownie. juz sie nie pokladal,chodzil. zmierzyli mu temperature - nie mial. brak bolesnosci itp . jedyne do czego mozna sie bylo przyczepic to mietne oczy "szklane"/ zrobilismy EKG, test na borelioze + 3 inne. pobrali mu krew. zlapalismy mocz i oddalismy do badania -jutro wyniki. na 10 jedziemy na krew na czczo bo od 10 jest lab. beda badac amoniak,elektrolity jakis fosfor i cos tam jeszcze. generalnie teraz od 18 pies czuje sie swietnie. ale po poludniu byl ledwo przytomny! dostal kroplowke pod skore i nospe rozkurczowo. bo "moze" ma kolki jelitowe. lekarze NIC nie moga wymyslic. sa bezradni juz. jakie badanie nie robimy-nic nie wychodzi. bezradnosc mnie ogarnia juz...aha i pies koszmarne znosi upaly...moze zaslabl dzis czy co///

Link to comment
Share on other sites

nika gdyby dostał udaru cieplnego miałby inne objawy.odstaw siemie lniane na jakis czas i zawsze w pogotowiui miej gastrolit.juz kiedys pisałam że szczenieta ,stare psy oraz psy ras małych bardzo szybko ulegają odwodnieniue(biegunka to własnie jeden element)tracac przy tym masę elektrolitów(stąd to "osłabienie")

Link to comment
Share on other sites

Mamy cos innego nie gastrolit bo to jest na recepte. ale moze poprosze o to. mamy wyniki ale jeszcze czekamy na wyniku moczu i amoniak.
Wyniki te nie w normie to:
leukocyty - 17,80 - norma do 12,0
pałeczkowate - 14 - norma do 3
kreatynika 0,7 - norma od 0,9
sód - 157,2 - norma do 156
chlorki - 122,3 norma - 115,6
globuliny 27 - norma od 28

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nika611']Tak wczoraj mial badane serce. Wszystko sprawdzali bo narkoza go czeka przed endoskopia. i wszystko z sercem OK. ma stan zapalny. i teraz juz nie wiadomo czy to napewno zoladka...czy jelita grubego czy czegokolwiek;/[/QUOTE]

Bo to jest tak, że jak jest zapalenie żołądka to może przenieść się i na jelita.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...