Jump to content
Dogomania

Zapalenie żołądka i jelit


nika611

Recommended Posts

przepraszam za te pozornie głupie pytania, ale nie miałam z tym styczności wczesniej.
Rozumiem, że kontrast jest podawany strzykawką bezpośrednio do gardła? czy pies jest uspiony do tego zabiegu czy dostaje głupiego jasia? czy zostawiłaś psa w klinice na cały dzień?jak to wygląda praktycznie?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='docha']przepraszam za te pozornie głupie pytania, ale nie miałam z tym styczności wczesniej.
Rozumiem, że kontrast jest podawany strzykawką bezpośrednio do gardła? czy pies jest uspiony do tego zabiegu czy dostaje głupiego jasia? czy zostawiłaś psa w klinice na cały dzień?jak to wygląda praktycznie?[/QUOTE]

Tak bezpośrednio do gardła. Pies jest przytomny. Nie podaje mu się nic.

Link to comment
Share on other sites

Tak bezposrednio do gardla. Kontrast to taka zawiesinka biala nic strasznego i nie duzo jest tego. nie ma problemu z podaniem. psa nie usypiaja,nie podaja glupiego jasia itp-sam kontrast. ja wzielam sobie wolne. nie zostawialam go samego na tyle godzin. kursowalismy poprostu w ta i z powrotem:)

Link to comment
Share on other sites

I stalo sie...wszystko bylo dobrze juz prawie rowny miesiac...az tu nagle po powrocie do wawy i nawachaniu sie cieczek na spacerku - chlust biala piana...Czy mozliwe ze ja dobrze kojarze ze jak pies sie nawacha i NALIZE cieczek do moze wymiotowac?czy to zbieg okolicznosci? pies zwymiotowal - trudno tu mowic o wymiotach-chlusnelo mu sie biala piana rano..dostal potem jesc juz w sumie 3 razy i nie wymiotuje. przez 2-3h po tych wymiotach piana czul sie zle...byl jakby oslabiony i markotny teraz jest juz poki co wszystko OK. i co ja mam robic??? jeszcze cos mnie trapi...pies nie pije od dwoch dni...chyba ze w nocy bo go nie przycielam na piciu...kupilam mu w aptece orsalit..ale zupelnie nie wiem jak podawac-taki dziecinny. help

Link to comment
Share on other sites

Chefrenek to jak ja jeszcze moge pomoc temu psiakowi...ogarnia mnie bezsilnosc juz powoli :( czy ranigast na ten zoladek wystarczy? juz sama nie wiem...sa dni ze "zapominamy" o tym calym zapaleniu...a sa dni a wlasciwie pol dnia takie jak dzis ze pies sie zle czuje;(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nika611']Chefrenek to jak ja jeszcze moge pomoc temu psiakowi...ogarnia mnie bezsilnosc juz powoli :( czy ranigast na ten zoladek wystarczy? juz sama nie wiem...sa dni ze "zapominamy" o tym calym zapaleniu...a sa dni a wlasciwie pol dnia takie jak dzis ze pies sie zle czuje;([/QUOTE]

Moim zdaniem nie wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

orsalit to przy biegunce podawaj,nie przy wymiotach.także na razie odstaw na półke.może się kiedyś przyda.co do piany białej-tak może po lizaniu trawy na dworze zwymiotowac-trawa jest brudna,czasem naliże się z ziemia i gotowe.tym jednorazowy epizodem nie przejmuj się.moim zdaniem jak jest tylko 1 raz biała piana to bym nawet ranigastu nie podawała,sytuacja zmieniłaby się na wielokrotne wymioty-ranigast i glodówka

Link to comment
Share on other sites

Moja mała miała właściwie wszystko to samo, stan zapalny całego przewodu pokarmowego, żadne ranigasty nie pomagały, ulgastran też nie, wymiotowała pianą nad ranem żółtą, białą-karma nie powinna być za tłusta, moja jadła pełnotłusty RC gastro intenstinal, poza tym z mojej obserwacji widzę, że na moją najlepiej na nadkwasotę robi Hellicid 10mg, to leki nowszej generacji, niż Ranigast, leczą chorą śluzówkę, a ranigast tylko usuwa objawy zgagi i pieczenia w przełyku. Moja sunia brała ranigast przez długi czas, a zapalenie sluzówki postępowało

Link to comment
Share on other sites

Ja mieszkam w warszawie. pies wymiotowal i po ulgastranie i po prazolu..ten ranigast mnie przeraza,,,dla mnie to on wlasnie TYLKO usuwa objawy a nie leczy...a weci sie uparli zeby tylko to dawac. nikt mi nie chce pomoc-kaza czekac. ILE? sorki za frustracje ale nie mam juz sily momentami

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asinek5']Moja mała miała właściwie wszystko to samo, stan zapalny całego przewodu pokarmowego, żadne ranigasty nie pomagały, ulgastran też nie, wymiotowała pianą nad ranem żółtą, białą-karma nie powinna być za tłusta, moja jadła pełnotłusty RC gastro intenstinal, poza tym z mojej obserwacji widzę, że na moją najlepiej na nadkwasotę robi Hellicid 10mg, to leki nowszej generacji, niż Ranigast, leczą chorą śluzówkę, a ranigast tylko usuwa objawy zgagi i pieczenia w przełyku. Moja sunia brała ranigast przez długi czas, a zapalenie sluzówki postępowało[/QUOTE]

asinek to tak jak u nas...tez zazwyczaj nad ranem lub rano...przyjrze sie temu lekowi..czy on jest na recepte? ja potrzebuje cos co LECZY a nie zmiejsza objawy..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nika611']Ja mieszkam w warszawie. pies wymiotowal i po ulgastranie i po prazolu..ten ranigast mnie przeraza,,,dla mnie to on wlasnie TYLKO usuwa objawy a nie leczy...a weci sie uparli zeby tylko to dawac. nikt mi nie chce pomoc-kaza czekac. ILE? sorki za frustracje ale nie mam juz sily momentami[/QUOTE]

Zmień weta. Z jakiej dzielnicy jesteś?

Link to comment
Share on other sites

Ja też jestem z Warszawy, moja niunia bierze od 6tygodni helicid,nie wymiotuje, ale od wymiotów, które przedtem miała długo i od nawracających angin zrobił jej się przewlekły nieżyt krtani albo coś gorszego. Antybiotyki i leki p/zapalne mocno szarpnęły jej wątrobę, mam spore obawy, co będzie dalej. Na razie zapisałam się na usg do dr.Marcińskiego. Mała była leczona ostatnio małymi dawkami balsamu Szostakowskiego, on jej podleczył gardło i to bardzo, ale coś jest nie tak. Ulgastran próbowałam i w zawiesinie i w postaci tabletek. Jakoś suni nie bardzo to służyło, ale inni pisali, że pomaga. Nie wiem, może każdy pies, jak człowiek, jest inny i reaguje inaczej

Link to comment
Share on other sites

Aha, zapomniałam, nie wiem, ile waży piesek. Ranigast pro to ta słabsza dawka, chyba 75mg, do tego 1/4tabl. Może tak ma być, ale moja mała o wadze ok 6kg dostawała po pół tabl pro. Ja dostałam podpowiedź kogoś z dogo, żeby spróbować dawać psu kleik ryżowy Bobowita dla dzieci na wodzie, błyskawiczny w przygotowaniu i dobrze robił mojej suni. I smakował!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...