Jump to content
Dogomania

Zapalenie żołądka i jelit


nika611

Recommended Posts

Witam, postanowiłam założyć nowy wątek gdyż wcześniej udzielałam się w wątku o refluksie a u nas to jednak nie to. Okazało się (na rtg z kontrastem) że piesek ma cechy zapalenia żołądka i jelit. Także gdyby ktoś kiedyś też miał taki problem to zapraszam to wymiany doświadczeń. Z tego co wiem dzięki temu forum leczenie takiego schorzenia jest dłuuuugie także będę tu pewnie często próbować się was radzić.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie dziękuję żeby nie zapeszyć:) Wet bierze pod uwagę jeszcze jak on to okreslil "wade anatomiczna". gdyz pies wymiotuje po "stalym pokarmie" (sucha karma) ale jest po długiej kuracji antybiotyniem (unidox) więc na razie stawiamy ze to stad problemy z zoladkiem i jelitami.

Link to comment
Share on other sites

Dwa lata. jest po babeszjozie. Mowil o jakies wadzie ze cos mu gdzies uciska...cos mi tlumaczyl ale naprawde nie potrafie powtorzyc. dzis pies ma gorszy dzien. znow rzuca sie na trawe...zeby jesc. ale nie wymiotuje. bawi sie i biega.

Link to comment
Share on other sites

jakie objawy chorobowe ma pies? interesuje mnie to, bo własnie rozpoczynam diagnozowanie swojego podopiecznego. na dzień dzisiejszy ma zrobione wyniki krwi i biochemii, które są w normie. jutro idziemy na krew w kierunku trzustkowo-jelitowym. Wetka wspominała mi również, iż potrzebne będzie badanie rtg oraz endoskopia.

Link to comment
Share on other sites

Pies dostawal unidox 3 miesiace temu, a ostatnio clavoserptin ale to bylo dwa tyg temu.
Jakie pies mial objawy? wymiotowal zotla piana na poczatku i tylko nad ranem - stad podejrzenie refluksu. z czasem zaczal wymiotowac rowniez jedzeniem, co kilka dni,nie codziennie. przy czym zaznaczam ze "stan ogolny" byl w porzadku. chetny do zabaw spacerow,mial apetyt. ewidentnie bylo cos z zoladkiem, gdyz zaczal zrec trawe jak opetany-chcial zwymiotowac. po rtg z kontrastem stwierdzili ze ma "cechy zapalenia zoladka i jelit" zrobilysmy wszelkie badania krwi...i trzustke i watrobe i jakies bakterie jeszcze i bardzo szczegolowe badania kalu-nic nie wyszlo...wet kazal jeszcze czekac gdyz jego zdaniem (i jeszcze innego z innej lecznicy) pies ma podrazniony zoladek po antybiotykoterapi - dlugiej. daje nam jeszcze miesiac max - jesli nie bedzie pogorszenia a jesli bedzie to zostaje endoskopia niestety-niestety bo narkoza.

Link to comment
Share on other sites

To idź do apteki i kup lakcid, jest bez recepty. Podawaj psu 2 x dziennie i obserwuj. Po długiej antybiotykoterapi nie zaszkodzi a z pewnością pomoże.
To, że wet nie znalazł niczego w kupie nie oznacza, że pies nie ma pierwotniaków. U nas kupa była badana wielokrotnie, przez kilku weterynarzy i nic nie znaleziono. Dopiero w laboratorium parazytologicznym znaleziono lamblie, których jakoś tak dziwnie nie dało rady wyleczyć. Po zastosowaniu leku na kokcydia, lamblie bez problemu wyleczyliśmy i wszystkie problemy ustąpiły.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxjaxxx']To idź do apteki i kup lakcid, jest bez recepty. Podawaj psu 2 x dziennie i obserwuj. Po długiej antybiotykoterapi nie zaszkodzi a z pewnością pomoże.
To, że wet nie znalazł niczego w kupie nie oznacza, że pies nie ma pierwotniaków. U nas kupa była badana wielokrotnie, przez kilku weterynarzy i nic nie znaleziono. Dopiero w laboratorium parazytologicznym znaleziono lamblie, których jakoś tak dziwnie nie dało rady wyleczyć. Po zastosowaniu leku na kokcydia, lamblie bez problemu wyleczyliśmy i wszystkie problemy ustąpiły.[/QUOTE]

badania robiliście w laboratorium parazytologicznym gdzieś na uczelni?

Link to comment
Share on other sites

Podaje mu lakcid. Dobrze spytam weta o takie badanie. Bo robil pod kątem lambliozy i powiedzial ze lamblii nie ma. ale porozmiawiam z nim o tym. A jeszcze pies ma bardzo przyspieszony tranzyt jelitowy, jakas persalistyke?czy jakos tak (niestety kuleje w nazewnictwie tego wszystkiego-wybaczcie)

Link to comment
Share on other sites

dobrze pieszesz-przyspieszona perystaltyka(pasaż jelitowy).fakt lamblie trudno znalezc w jednej próbce kału.jest cały proceder pobierania i przekazywania go do badania.lecznice (niektóre) jak i laboratoria maja-snap test (idex laborat.podajże) do wykrywania lamblii
jeśli wykonuje się to bez testu trzeba miec na prawde"doswiadcvzone iwprawne oko"

Link to comment
Share on other sites

Badanie kalu bylo z 3 probek z 3 dni. sluchajcie pies jeszcze cos. pies mial badanie na strawnosc i wyszlo : 100%. to czemu jemu "wychodzi" niestrawione jedzenie...mam na mysli to ze pies zje puszke GASTRO w ktorej sa np. serca i doslownie po 20min sie zalatwia ta karma jakby niestrawiona...sa tam cale kawalki tych serc,a kupka wyglada jak zrolowana karma niestrawiona z kawalkami serc:) naprawde.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='docha']badania robiliście w laboratorium parazytologicznym gdzieś na uczelni?[/QUOTE]

Na uczelni to potrafią jedynie wykładać i tak im pozostało - tylko ta teoria. :D
Jeśli to nie refluks to po co weterynarz przepisał ranigast - lek na refluks i wrzody?
Czy ci weterynarze rozumu nie mają?
Gastroskopie to niech sobie zrobi ten weterynarz.
Trzymaj się psino bo biedny twój los.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nika611']Podaje mu lakcid. [/QUOTE]

Bardzo dobry jest tez lacidolif (jesli dobrze napisałam).

Jesli chodzi o lamblie, to ja nie mogłam sie baaardzo długo ich pozbyć u mojego boorka. Metronidazol i furazolidon nie bardzo działały .... była poprawa, ale kuracja ani pierwszym ani drugim lekiem nie dawała ostatecznego efektu. Pomogły dopiero gotowane czarne jagody - mój wet nie chciał podawać silniejszego środka i dlatego zdecydowal sie na jagody - postanowił jeszcze ten sposób wypróbować.

Link to comment
Share on other sites

Kontrast podawany jest w strzykawce. Trzeba miec zarezerwowane ladnych pare godzin gdyz, pierwsze zdjecie robie sie od razu,drugie po 2 godzinach i 3 po jakis 8h. generalnie zdjec moze byc wiecej zalezy "co sie dzieje" z kontrastem. U nas na 3 zdjeciu sie skonczylo gdyz byla juz koncoweczka w jelitach i piesek wydalil caly kontrast. Wiem ze lecznice maja swoje schematy co do odleglosci czasowych miedzy zdjeciami u nas akurat bylo tak jak napisalam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...