Jump to content
Dogomania

"Rozmowy w toku" - Chihuahua


heraon

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Aysel']Nie będę wystarczająco 'interesująca' z moimi wychowanymi, ułożonymi psami w dodatku traktowanymi jak psy a nie jak zabawki ;)
Nie pójdę. Ten program to dno i przyczyni się jedynie do złych rzeczy.[/QUOTE]

no może właśnie byłabyś fajnym kontrastem, bo zapewne reszta piesków będzie w różowych sukieneczkach :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Nie będę wystarczająco 'interesująca' z moimi wychowanymi, ułożonymi psami w dodatku traktowanymi jak psy a nie jak zabawki ;)
Nie pójdę. Ten program to dno i przyczyni się jedynie do złych rzeczy.[/QUOTE]
Ośmielę się nie zgodzić,kto jeśli nie Ty będzie opowiadał o zupełnie innej/lepszej stronie posiadania tej rasy?
Przez to,że rozsądne osoby nie chcą uczestniczyć w tego rodzaju inicjatywach to właśnie ta cała reszta znajduje dla siebie miejsce do prezentowania swojego spojrzenia na rasę.I społeczeństwo nie widząc alternatywy często przyjmie to za coś oczywistego.

Gdyby kręcili o bullterrierach,poszłabym nawet jeśli miałabym siedzieć ramię w ramię z dresami,elementem z półświatka czy innymi macho kojarzonymi z bullami.Właśnie po to,żeby pokazać inne oblicze tych psów oraz dowieść,że bull to także pies dla takich jak ja: z metra ciętych,wykształconych bez pociągu do zatargów z prawem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Obama']Ośmielę się nie zgodzić,kto jeśli nie Ty będzie opowiadał o zupełnie innej/lepszej stronie posiadania tej rasy?
Przez to,że rozsądne osoby nie chcą uczestniczyć w tego rodzaju inicjatywach to właśnie ta cała reszta znajduje dla siebie miejsce do prezentowania swojego spojrzenia na rasę.I społeczeństwo nie widząc alternatywy często przyjmie to za coś oczywistego.

Gdyby kręcili o bullterrierach,poszłabym nawet jeśli miałabym siedzieć ramię w ramię z dresami,elementem z półświatka czy innymi macho kojarzonymi z bullami.Właśnie po to,żeby pokazać inne oblicze tych psów oraz dowieść,że bull to także pies dla takich jak ja: z metra ciętych,wykształconych bez pociągu do zatargów z prawem :)[/QUOTE]
Tyle, że niestety na forach poświęconych tylko chi wypowiadały się osoby które odbyły wstępną rozmowę i dowiedziały się tego, że oni właśnie szukają osób które traktują tą rasę jak zabawkę, ubierają psiaki w sukienki itp. Nie chcą hodowców i innych osób które znają się na rasie i traktują ją jak normalnego psa, bo to byłoby nudne...

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

A potem się dziwimy, że wiedza i świadomość kynologiczna są w Polsce w większości na żenująco niskim poziomie.

Link to comment
Share on other sites

Mogliby przynajmniej dać do tego programu chociaż jednego 'normalnego' właściciela chihuahua, myślę że i program by na tym zyskał, no ale cóż :roll: A tak to się nie dziwię, że połowa komentarzy jakie słyszę na spacerach to, że mam pieska zabawkę...

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie przepadałem za p.Drzyzgą,nawet jak była w RMF.Może intuicja?Teraz od lat prowadzi Gadki w Tłoku dla idiotów jak zresztą większość sieczki,którą tłoczy nam tv.Sam jestem tym idiotą,który to czasami ogląda(nie Drzyzgę,ogólnie) ze względu na żonę:lol:,bo lubi te muzyczne badziewia ale ja w tym czasie klikam,także na ćwierć gwizdka.Ad rem-takie programy pokazują skrajności jako normę i to jest najbardziej szkodliwe i dla ludzi i dla zwierząt :roll: na pewno.Powielanie stereotypów np. pitbull=dres. No cóż tv jak głosi ma missssję:lol:;)Publiczna zanudza,prywatna ogłupia albo na odwrót:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

[quote name='Chiquita&DeeDee']Kiedy to 'cudo' będzie w tv?[/QUOTE]
No właśnie, czy ktoś wie?

Szkoda że już po naborze- poszłabym na przesłuchanie, pogadała że są chi są "słitaśne" i może nawet któraś z moich dziewczyn dałaby sobie założyć koszulkę z napisem "I love my mommy" (mam taką :D kupioną na jakiejś wystawie... :stupid:)
A na nagraniu przemyciłabym zgrabnie teorie że pies to nie zabawka, może gdyby wypadła ciekawa dyskusja to by nie wycięli? I na nagraniu to już bez ubranka :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Zastanawia mnie pewna sprawa.
Jeśli wziąć pod uwagę, że w tym programie propaguje się trzymanie psów małych ras, jako zabawki dla siebie lub dziecka, to dlaczego Związek Kynologiczny i Obrońcy Praw Zwierząt nie wystąpią przeciw temu odcinkowi do sądu? Dlaczego o tym wspominam? Otóż ludzie oglądający takie programy zaczną napalać się na wszystkie małe psiaki, bo przecież są takie małe, takie słitaśne, urocze i wiele innych epitetów. No, a co się stanie, jak się okaże, że pies to nie tylko ZABAWKA i zaczynają się pojawiać obowiązki, a co najgorsza się znudzi. W takich sytuacjach psy wylądują w schronisku, u przyjaciół, na ulicy, w lasach i wiele innych miejsc o których strach wspominać. Patrząc racjonalnie, można zauważyć, że wśród ludzi oglądających takie programy występuje tzw. Owczy Pęd, a nikt nie myśli o jego konsekwencjach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vesper']No właśnie, czy ktoś wie?

Szkoda że już po naborze- poszłabym na przesłuchanie, pogadała że są chi są "słitaśne" i może nawet któraś z moich dziewczyn dałaby sobie założyć koszulkę z napisem "I love my mommy" (mam taką :D kupioną na jakiejś wystawie... :stupid:)
A na nagraniu przemyciłabym zgrabnie teorie że pies to nie zabawka, może gdyby wypadła ciekawa dyskusja to by nie wycięli? I na nagraniu to już bez ubranka :evil_lol:[/QUOTE]
Pewnie będzie lecieć jakoś we wrześniu/ październiku....ale nie wiem.
Tak. Napewno by to wycieli..., ale jakby to leciało na żywo...:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem, jeżeli to ma być "dyskusja"- powinni być ludzie mający różne poglądy- za i przeciw traktowaniu małych psów jak zabawek. Ciekawa jestem, jaka jest idea tego programu, bo przecież nie chodzi chyba o żywą reklamę małych piesków w roli maskotek... :roll:
Jeżeli taka będzie treść i przekaz, sama napiszę petycję o wykroczeniu pop. przez p.Drzyzgę, która propaguje męczenie psów małych ras. Mam jednak nadzieję że nie o to chodzi...

[B]Envi[/B], jeżeli chcesz, można już teraz napisać petycję na stronie [URL]http://www.petycje.org[/URL] i tam zbierać podpisy (żeby została rozpatrzona przez organ do którego jest kierowana, potrzeba jakąś określoną liczbę podpisów).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vesper']
[B]Envi[/B], jeżeli chcesz, można już teraz napisać petycję na stronie [URL]http://www.petycje.org[/URL] i tam zbierać podpisy (żeby została rozpatrzona przez organ do którego jest kierowana, potrzeba jakąś określoną liczbę podpisów).[/QUOTE]

Heh, właśnie została utworzona przeze mnie propozycja petycji dotycząca tego odcinka. Może coś źle zostało napisane i się nie pokazała, ale miała tytuł taki sam, jak tutaj.
W razie czego ponowię ją po godzinie 15.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...