Jump to content
Dogomania

Canicross


nathaniel

Recommended Posts

Kiniak cudownie, że się odzywasz :p Jeżeli masz tam u siebie fajne trasy to ja baaardzo chętnie będę przyjeżdżaż na sobotnie lub niedzielne dłuuugie spacerki. Fajnie że masz sunie, będę mogła wpadać albo z Wantą albo z Brasem i nie będzie spięć. Napisz kiedy zamierzasz udać się na wyprawę, zobaczę czy mam wolne. generalnie października mam jakis wyjątkowo zalatany (3-4 paźdz. mam co prawda wolny ale byćmoże pojade na grzybki, ale jeszcze nie wiem, moze nie, wiec mnoznaby się umówić, gdyby się okazało że na grzyby za zimno czy cos tam), potem 10-11 październik mam wolne od godziny ok 15, 17-18 nie ma mnie w Wawie, 24-25 październik mam wolne od godziny ok 15, a później to już jestem wolniejsza. ja to bym generalnie chciała żeby moje psiaki fajnie spędzały czas z innymi psiakami, uczyły się czegoś, a ja żebym też miała miłe towarzystwo ;) fajnie byłoby też z kimś np. jeżdzic na jakies zawody dogtrekkingowe, albo np uczyc psiaki troszkę zaprzęgów, bo mój luby to tylko jeepy i jeepy (taki sam wariat co do jeepów jak ja do psów :evil_lol:) no coż każdy ma jakiegos bzika jak to mówią :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 576
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kiniak ja mam pas manmata, liny z amortyzatorami tez manmata, to jak sie spotkamy to wezmę i sobie zobaczysz czy ci to pasuje, jak tak to dam ci nr tel. do pana co to dystrybuuje. musze też kupić szelki dla psów tzw. sleedy (do nart, sanek itp) ale to na zimę dopiero. kupie też guardy do roweru bo póki co mi kasy nie starczyło a że psy przy rowerku biegają ładnie z boku i nie ciągną to nie były niezbędne, ale kupić zamierzam i tak, do jakichś dłuższych wycieczek-będzie im wygodniej. Ja przeglądałam różne strony i chyba manmat najtaniej i najlepiej wychodzi.

Link to comment
Share on other sites

ja wam wychodzi canicross w zimę? :razz:
Chodzi o to, że do parku gdzie mogłabym biegać z psem musiałabym podjechać autobusem/tramwajem/metrem no i nie wiem jak się zorganizować, żeby się nie przeziębić...:roll:
Stanie na przystanku ubranym tylko do biegania nie jest dobrym pomysłem :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

witam,
ja z ciekawości chciałam się dowiedzieć: czytałam gdzieś (już choroba nie mogę tego znależć), że startując w zawodach pies musi mieć wagę min.12kg. czy tak dalej jest?bo może mi się coś pomyliło. wiem,że to chodzi o jego siłę-za tym zawsze masa przecież.czy mniejsze pieski też mogą startować?coś wiecie na ten temat?w dogtrekkingu nie ma np.żadnych limitów wagowych (a tam łączy się bieg z marszem zwykle...).
miłego

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[B]Sorata [/B]u mnie w lesie jest miejsce spotkań młodzieży wszelakiej [siłownia na wolnym powietrzu ;)], gdzie raczej zaprzyjaźniona jestem w wszystkimi. Zawsze dochodzę sobie do tego miejsca, ściągam co niepotrzebne [kurtkę - moją i obrożę - Birmy], ubieram co potrzebne [szelki od młodej ;)] i biegnę.... no, dobra... truchtam :). Wiem, że tam nikt nic mi nie ruszy... za bardzo ich bawi patrzenie jak Birma [w przerwach, bo moja kondycja do najlepszych nie należy] robi różne i różniaste sztuczki

Ps. Swoją drogą olałam lekarza i wróciłam do biegania... i jutro odbieram PAS BIODROWY :multi:... W końcu, po roku czekania :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Tzn w Krk studiuję i mieszkam w akademiku, pies natomiast siedzi sobie w domu 300km ode mnie ;/
Chcę kupic sprzet do canicrossu ale nie wiem na jaki pas się zdecydowac, bez linek po bokach bedzie dobry?
Cena pasów też mnie przerasta... wiec oglądam sie za używanym, jakby ktos chciał sprzedac np manmata to bylabym w 7niebie :D bardzo mi sie podoba i ogolnie same dobre opinie...

Link to comment
Share on other sites

ARGIS a kiedy będziesz u psiaka? Bo moja suka ostatnio zastrajkowała z ciagnięciem mnie, więc sam pas mogę pożyczyć sanki i rower ciągnie, więc reszta sprzętu jest mi potrzebna] ;). Mam z Hifici "dla profesjonalistów". Ćwiczyłam na nim z bardzo silnie ciągnącym psem i naprawdę mi się podobało...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 6 months later...

Witam, mam pytanie...
interesuje mnie canicross bo amatorsko biegam z moimi psami :p ...biegamy od 3 do 10km. Nigdy nie brałam udziału w zawodach Canicross chociaż biegłam już z psem w normalnych zawodach- 2xna mniej niż 5km i 2x na 10km.
Czy koś mógłby napisać jaki czas jest dobry (tzn. taki żeby się załapać na pierwsze miejsca ;) ) na zawodach na dystansie 3,5km i 8km?

Link to comment
Share on other sites

Metheora,dystanse są różne,różni ludzie przyjeżdżają więc określić jaki czas się powinno mieć się raczej nie da;)
zerknij na parę stronek organizatorów,na każdej są podane wyniki m.in.[url]http://www.zaprzegi.com/[/url] ; [url]http://www.negro-team.pl/KarnakCup2010/wyniki/[/url] ; więcej inf.odnośnie CS znajdziesz na mushing.pl
:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hej! powiedzcie mi czy biega ktoś z Was - czy to canisross czy po prostu biega z małej wielkości psem? Jestem ciekawa czy małej wielkości psy nadają się do wybiegań, trenuję do maratonu, biegam 3-4 razy w tygodniu po co najmniej 10km czyli jest to już jakiś dystans- a wiadomo piesek malutki = krótkie nóżki, to się troche narobi. Nigdy nie biegałam z psem, podzielcie się doswiadczeniem!:)

Link to comment
Share on other sites

Hej ziuzia,
To zależy od psa - jak mały jest. Oficjalnie w regulaminie canicrossu startować mogą psy od 12 kg wagi, np. beagle spokojnie się do cc rekreacyjnie nadają, moje mają 15 i 18 kg, ale beagle to rasa średnia, nie mała:) Z pieskiem 5 kg czy np. z moim jamnikiem raczej bym nie biegała... no chyba że krótkie odcinki a resztę dystansu w plecaku/torbie :) Jeszcze inna rzecz to jak pies jest wysportowany, ile ma aktywności i czy ją lubi, jeśli piesek lubi długie spacery to może można z nim też biegać. Na pewno wszystko trzeba wprowadzać stopniowo i go obserwować, czy mu się podoba i czy go to nadmiernie nie męczy. A jakiego masz psiaka?

A tak z innej beczki : ja też używam pasa (smyczy z amortyzatorem i szelek zresztą też ) hifiki, od półtora roku już i dość intensywnie, i jak dla mnie jest ok, z tym że moje pieski - wspomniane wyżej beagle - do najcięższych nie należą. Szelki guardy tej firmy są naprawdę super, smycze też OK, ale pas to chyba w przyszłości kupię drugi, nowy z manmata - amortyzatory od mojego zupełnie się już wyciągnęły, chyba lepszy jest patent z pasem bez amortyzatorów bo strasznie brudzą mi się smycze (amortyzatory od pasa po wyciągnięciu są za długie i smycz szoruje po ziemi kiedy psy się zatrzymają i akurat nie ciągną).

Link to comment
Share on other sites

ooo dzięki za odpowiedz! Pieska obecnie nie mam żadnego bo na razie nie mam warunków. Jak wrócę do domu chce zaadoptować psa, moja mama zgadza się tylko na pudla (nasza sunia była pudlem), myślałam jeszcze o jakimś mikrusie- jest ich dużo do wzięcia i są mało kłopotliwe, może udałoby mi się ją namówić. Dlatego się pytam, biegam na razie dość wolnym tempem- stawiam na długość a nie prędkość, a jak czasami widzę jak takie małe szaleją to zastanawiam się czy dałyby radę tak biegać dłużej. Brakuje mi bardzo psa, przy bieganiu też baaardzo, więc patrzę pod tym kątem również. To dla aktywnego psa duża frajda i wręcz obowiązek się tak wybiegać.

Link to comment
Share on other sites

Teanka naprawdę od 12kg w canicross???
MT ważą od 7-8kg suki a psy 9-11kg... Czyli nie mam co marzyć o starcie w zawodach?
Moja suczka (teraz 7 lat) biega ze mną od 2 lat na dystansach do 10km ( 12km czasem ) dla przyjemności i na ludzkich zawodach też nam się zdarzyło startować przy okazji, choć za psa zwykle dyskwalifikacja...raz nam sie udało zająć 3 miejsce w klasyfikacji kobiet, w końcu Ramiczka to tez kobieta ;]

[IMG]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs673.snc4/61297_150136065022993_100000798011025_214792_2186333_n.jpg[/IMG]
[IMG]http://http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs673.snc4/61297_150136065022993_100000798011025_214792_2186333_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Niestety...na Biegu Fiata w Bielsku, mój chłopak biega a ja przy okazji też...tylko ja jedynie z psem, sama nie lubię...na innych mniejszych zawodach tez w bielsku miałam 3 miejsce i nikt nic nie miał do psa. Pies jest uznany za doping... ja się śmieje bo taki mały jak mój to nie ciągnie mocno :p
no ale myślałam by się na takie prawdziwe, psie zawody w końcu wybrać :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, Metheora przeczytałam to w regulaminie zawodów bo sama nie startowałam jeszcze nigdy.. Do tej pory startowałam kilka razy w dogtrekkingach, a tam nie ma żadnych ograniczeń i spora część osób truchta czy biega cały dystans lub tylko część, myślę że na pewno Ci się spodoba jeśli wystartujesz:cool3:. A w temacie cc może wypowiedzą się osoby które startują, może w lidze zaprzęgowej czyli tam gdzie ew. mogłabyś wystartować jako osoba nowa, nie ma takiego ograniczenia.. choć wątpię. Jednak cc to sport zaprzęgowy i zawody zorganizowane są pod psy północy, najwięcej startuje haszczaków alaskanów greysterów itp, zawody odbywają się od jesieni do wiosny a latem wcale, więc wątpię żeby się bardzo przejmowali mniejszymi psiakami. Zerknij na tą stronę, jest tam kalendarz zawodów, regulaminy itp. :
[url]http://www.mushing.pl/[/url]

Ziuzia: pudle to wszechstronne psy i są bardzo dobre w psich sportach. Średni na pewno się nadaje, co do miniaturowego to nie wiem :) Faktycznie szkoda by było żeby pies nie skorzystał z takiej okazji jak towarzyszenie Ci przy treningach;).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...