Jump to content
Dogomania

Miniaturowa sunia na stałe w DT. 27.12.2021 [*]


Tola

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Tak dawno tu nie zaglądałam, muszę się poprawić, bo zapomnicie, jak wygląda Zulcia :)

 Moja malutka ma 16 lat i jest w bardzo dobrej formie.

 Mordka coraz bardziej siwa, spacery na własnych łapkach coraz krótsze, ale  potem dajemy radę i spacerujemy na rękach pańcia :)

Zulka jeszcze sprawnie biega, bawi się zabawkami, daje radę po schodach.

 No i coraz przyjazniej przyjmuje tymczasy :)

Tutaj Żelka, przywiązana do ławki i zostawiona na ponad 5 godz. przed zamojską Stokrotką.

P1260895.JPG

P1260907.JPG

WP_20170312_13_14_39_Pro.jpg

P1260920.JPG

WP_20170311_17_02_45_Pro.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kiedy na szybko przejrzałem te zdjęcia bez czytania to myślałem, że to jeden i ten sam pies:P 

Dobrze, że ich losy się tak potoczyły i jedna trafiła lepiej od drugiej:) Florcia jakby była ruda to istny lis;)

Cieszę się, że Zulci zdrowie dopisuje i zaakceptował swoją przyrodnią siostrę:)

Pozdrowienia:)

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Florka powoli zaczyna rozumieć, o co chodzi w tym wspólnym mieszkaniu z człowiekiem ;)

Najgorzej idzie nam z nauką  czystości, nie lepiej jest z wytłumaczeniem, ze na spacery chodzimy w szelkach;)

Wczoraj dziewczyna dostała nowe szelecczki i mam nadzieję, ze z tych nie uda jej się wyswobodzić;)

 

 Florcia dzisiaj u nas na wsi w nowych szelkach:) na drugim końcu smyczy jestem ja, na razie inaczej się nie da.

TZ kosił, ja niańczyłam Florkę, potem zamiana;)

WP_20170609_14_54_00_Pro.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wygląda na to, że tak, przyjaciółki :)

Tolu, a próbowałaś uczyć Florkę załatwiać się, jak szczeniaka? Na gazetkę i przesuwać coraz bliżej drzwi i w konsekwencji na polko? Może tak załapie.Trzymam kciuki.

Mała boi się kosiarki, czy obszczekuje? Moje mają frajdę przy koszeniu, można obszczekać potwora.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.06.2017 o 07:51, terra napisał:

Wygląda na to, że tak, przyjaciółki :)

Tolu, a próbowałaś uczyć Florkę załatwiać się, jak szczeniaka? Na gazetkę i przesuwać coraz bliżej drzwi i w konsekwencji na polko? Może tak załapie.Trzymam kciuki.

Mała boi się kosiarki, czy obszczekuje? Moje mają frajdę przy koszeniu, można obszczekać potwora.

Florka załatwia się już na spacerach, ale w domu też - ona tak jakby zupełnie jeszcze nie kojarzyła, po co wychodzi na spacerki - łazi, wącha, kluczy  i dopiero po 30, 40 min coś z siebie wyciska;).

Nie jest tez zupełnie zainteresowana "zapachami" pozostawionymi przez Zulę lub inne psy....

Nie wiem, czy jest aż tak bardzo zaabsorbowana nowym terenem, że na razie  nie czyta podpisów innych psów?

Dziwne to jej zachowanie tym bardziej rano, jak wychodzimy po nocy.  Nim zrobi swoje to trzeba się porządnie nachodzić:). Podobnie jest w nocy - Zulka wychodzi za próg i już za moment może wracać, a Florka zaczyna obchód;)

 

A na wsi  Florki nie można zostawić na moment samej, bo ucieka, a u nas ulica bardzo blisko...

Ogrodzenie jest, ale miedzy deskami  Florka bez problemu może przejść.

Próbowaliśmy przywiązywać ją chociaż na parę min - żeby coś zrobić - na werandzie, ale  opanowała do perfekcji wychodzenie z szelek i wystarczy moment nieuwagi, a Florki już nie ma. Ostatnio zobaczyła, jak kotka znika pod stodołą i tez próbowała, a za stodołą pole i las...

Ona chyba tak chodziła sama, bez kontroli i musi się nauczyć innego życia. Z dnia na dzień jest lepiej, ale na wsi pracujemy z TZ na zmiany, bo inaczej na razie się nie da - trzeba jej pilnować.

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A może to zachowanie wynika ze strachu? Skupia się na tym, żeby w porę wyczuć zagrożenie a nie na "przyjemnościach" Mam nadzieję, że z czasem zrozumie.

Może warto spróbować przypinać ją obok siebie w czasie robót na działce, będzie spokojniejsza przy Waszym boku. U mnie to się sprawdziło

http://www.dla-psa.com.pl/palik-do-mocowania-linki-lacucha-badz-smyczy-w-ziemi-cat-12-id-624.aspx

 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki bardzo za link :)

 Z załatwianiem Florki trochę lepiej, od ponad 10 dni nie było nic w domu :).

Na spacerach tez lepiej - chodzimy ze smakołykami i sunia pięknie przychodzi na zawołanie.

Mam nadzieję że i na wsi poprawi swoje zachowanie;).

Ona na wsi ucieka od nas, zupełnie nie interesuje jej nasza obecność;)

Ma tyle zapachów, wszystko nowe, nawet koty inne niż w Zamościu, nie w domu tylko przed domem, więc trzeba je pogonić.

Generalnie powoli uczymy się siebie:)

 

Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, Gusiaczek napisał:

Pozdrowienia zostawiam :)

Dziękujemy:)

Florka była dzisiaj pierwszy raz w szkole, trochę bała się, ale sprawowała się świetnie.

 Widać, ze bardzo lubi dzieci;  jest przy tym bardzo delikatna, cierpliwa

Cieszymy się, bo Zulce już nie sprawiały przyjemności te wyjazdy na spotkania do szkol i przedszkoli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...